Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 150 чоловік

Річний звіт по діяльність закладу освіти

Дата: 11 січня 2019 о 12:44, Оновлено 17 червня 2024 о 12:39

Річний звіт

про діяльність Куземинського ліцею у 2023-2024 навчальному році

Робота Куземинського ліцею у 2023-2024 навчальному році була спрямована на виконання Стратегії розвитку закладу, Освітньої програми закладу (1-11 класи), Освітньої програми для 5-6-7 класів, річного плану роботи на 2023-2024 навчальний рік.

У минулому навчальному році у закладі функціонувало 11 класів: 1-4 класи; 5-9 класи; 10-11 класи.

Середня наповнюваність класів складає 9 учнів. У 2023-2024 навчальному році створено 7 інклюзивних класів, в яких навчається 10 дітей з особливими освітніми потребами. Індивідуальною формою навчання охоплена 1 дитина за екстернатною формою навчання (проживає за кордоном у зв’язку із воєнним станом).

Заклад здійснював профільну підготовку старшокласників (10-11 класи).  На профільному рівні у 10 класі вивчається предмет математика, у 11 класі українська мова.

Станом на 05.09.2023 року у ліцеї навчається 103 учнів, станом на 13.06.2024 року 91 учнів.

Протягом поточного навчального року освітній процес відбувався з урахуванням безпекової ситуації в державі та області в умовах воєнного стану у  І – за змішаною формою, у ІІ семестрі за очною формою навчання.

У серпні-вересні проведено ряд організаційних заходів щодо організованого початку навчального року, забезпечення безпечних й комфортних умов навчання та праці, набір до 1-го класу, формування 10 класу та вибір профільного предмету.

Відбулися заходи з охорони та зміцнення здоров'я учасників освітнього процесу: об'єктові тренування з пожежної безпеки, у рамках тижнів з основ безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, Дня здоров`я, безпеки дитини в закладі, безпеки дорожнього руху, Олімпійського тижня. Організовано роботу спортивного клубу «Спартак».

Затверджена та діяла комплексна програма фізичного розвитку та спортивно-масової роботи.

Класні керівники проводили бесіди з профілактики нещасних випадків, з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами. Залучили учнів до Всесвітнього тижня протидії булінгу.

Протягом року проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності інженером з охорони праці, класними керівниками, учителями хімії, фізики, біології. Здійснювався контроль щодо ведення Журналів реєстрації інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки. За допомогою опитування з'ясовано обізнаність здобувачів освіти правил з охорони праці та пожежної безпеки.

На педагогічній раді розглянуто питання «Про стан організації в закладі освіти цивільного захисту та профілактичної роботи з питань попередження дитячого травматизму».

Класні керівники підготували для батьків пам'ятки з безпеки життєдіяльності під час канікул.

Педагогічні працівники пройшли онлайн-навчання з надання першої (домедичної) допомоги та взяли участь у практичному навчанні на базі закладу.

У межах реалізації всеукраїнського проєкту «Клас безпеки», метою якого є            систематична підготовка дітей та молоді з питань цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя, ознайомлення з правилами пожежної, мінної безпеки, формування навички самозахисту, надання домедичної допомоги, рятування в умовах надзвичайних ситуацій, в закладі  облаштовано «Клас безпеки».

Для учасників освітнього процесу було організоване гаряче харчування з для всіх бажаючих харчуватися та пільгових категорій з 01.09.2023 до завершення навчального року. Батьки взяли активну участь у складанні чотирьох тижневого весняного меню. Протягом року проводилося анкетування учнів та батьків для покращення харчування учнів.

Виконувалися заходи щодо профілактичної роботи з попередження суїцидальної поведінки учнів, щодо запобігання булінгу (цькування) та будь-яким іншим проявам насилля, щодо профілактики дитячої бездоглядності та правопорушень, правової та психологічної підтримки дітей та молоді, по роботі з обдарованими дітьми. До Міжнародного дня протидії булінгу, 4 травня проведено ряд заходів. На засіданні педагогічної ради підведено підсумки роботи щодо протидії булінгу серед учасників освітнього процесу. Протягом року здійснювався контроль за відвідуванням учнями закладу. Класні керівники щодня з'ясовували причини пропусків, проводили роз'яснювальну роботу. За підсумками контролю видано розпорядчі накази.

Організовано роботу інклюзивних класів, команд психолого- педагогічного супроводу дітей з ООП, складено індивідуальні навчальні плани та індивідуальні програми розвитку, забезпечено проведення корекційно-розвиткових занять. Відповідно до рівня підтримки учнів з ООП педагогічні працівники розробили модифіковані програми з окремих предметів. Проведено засідання команд психолого-педагогічного супроводу та складено відповідні протоколи з рекомендаціями.

Відповідальний працівник здійснював моніторинг інтернет ресурсів (веб-сайту, соціальної мережі Facebook) на предмет розміщення на них несанкціонованої інформації. Класні керівники провели виховні заходи для здобувачів освіти щодо безпечного використання Інтернет-ресурсів, до Дня безпечного Інтернету.

Протягом року проведено ряд заходів з метою підвищення обізнаності з управління відходами, до Дня довкілля та Дня Землі.

Відповідно до графіка проводилися внутрішній моніторинг якості освітнього процесу. На педагогічних радах підведено підсумки моніторингу навчальних досягнень.

Практичний психолог проводила заходи з адаптації до освітнього процесу внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали внаслідок бойових дій: консультування, просвітницька робота. Вивчалася готовність учнів 4-го класу до навчання у школі ІІ ступеня, адаптаційні процеси учнів 5-го класу до умов навчання в основній школі.

Протягом 2023-2024 навчального року було організовано роботу 4 методоб’єднань: учителів суспільно-гуманітарного, початкових класів, природничо-математичних дисциплін, класних керівників. Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методики проведення уроку. Діяльність МО спланована на основі річного плану роботи ліцею та науково- методичної проблеми. Кожне з них провело по 4 засідання, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях МО вчителі обговорювали як організаційні запитання, так і науково-методичні питання щодо впровадження в освітній процес нових технологій, інтенсивних форм і методів навчання, застосування міжпредметних зв’язків у процесі формування комунікативних компетенцій учнів. Упродовж навчального року всіма методичними об’єднаннями було проведено предметні тижні, під час яких учні розширювали свої знання з даного предмета.

Протягом 2023-2024 н.р. проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення вчителів з нормативними документами, методичними рекомендаціями з навчальних предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів. Використання інноваційних технологій у процесі вивчення різних предметів у ліцеї дало змогу покращити зміст навчання, вдосконалити методи і форми навчання, активізувати та індивідуалізувати його. Більшість педагогів закладу володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, уроки та виховні заходи проводять з використанням мультимедійної та комп’ютерної техніки. Реалізація основних напрямів методичної роботи (забезпечення професійною інформацією, підтримка в підготовці до атестації, організація підвищення кваліфікації вчителів) значно підвищила якість освіти.

Протягом 2023-2024 навчального року належна увага приділялася з боку адміністрації ліцею росту педагогічної майстерності педагогів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників. Відповідно до плану роботи ліцею курсову перепідготовку пройшли всі педагогічні працівники закладу. Педагогічні працівники, які пройшли курси підвищення кваліфікації, діляться своїм досвідом на засіданнях методичних об’єднань, готують виступи на педагогічні ради.

З використанням технологій дистанційного навчання проходив семінар-практикум із питань впровадження ІКТ в освітній процес. Під керівництвом учителя інформатики Надії ДАВИДОВОЇ, педагогічні працівники опрацювали тему «Застосування штучного інтелекту в процесі підготовки до уроків».

З метою надання психологічної підтримки педагогам як умови збереження психічного здоров'я здобувачів освіти в закладі протягом року практичний психолог Анастасія ГРИЦИНА, організувала та провела ряд ранкових зустрічей для педагогічних працівників. Протягом року проводились вправи для підтримки психологічного стану учнів. Ця робота сприяла відновленню емоційної стабільності в стресових ситуаціях, розвитку психологічної стійкості в дітей та дорослих. Цілеспрямовано проводилась робота з обдарованими дітьми. Найпоширенішими інтелектуальними змаганнями є Всеукраїнські учнівські олімпіади, які для багатьох учнів є першим кроком у науку. Вони стають дієвим засобом формування мотивації до навчання, підвищення пізнавальної активності, поглиблення і розширення знань, підтримка творчо обдарованої учнівської молоді, створення умов для збереження і розвитку інтелектуального потенціалу нації. Відповідно до плану методичної роботи в жовтні було проведено І тур Всеукраїнських олімпіад. У листопаді-грудні учні ліцею взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Відсоток призових місць у Куземинському ліцеї-40% призових місць від кількості учасників. Відповідно до наказу Департаменту  освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації  від 11.12.2023 № 509-ОД «Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів та участь команд учнів Сумської області у ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2023-2024 навчальному році», ЛЕВЧУК Катерина отримала ІІІ місце з інформаційних технологій  у ІІІ етапі олімпіад. Підготувала  призерку до ІІ та ІІІ етапу вчитель інформатики, ДАВИДОВА Надія.

З метою поліпшення інформаційно-методичного забезпечення організації роботи з педагогічними кадрами та якісної організації навчально-виховного процесу систематично надаються рекомендації про стан сучасної освіти в Україні шляхом проведення консультацій, нарад при директорові. План заходів щодо організації методичної роботи в ліцеї протягом 2023-2024 навчального року був виконаний. Однак у здійсненні методичної роботи мали місце окремі недоліки: педагоги залишаються інертними до участі в конкурсі педагогічної майстерності «Учитель року»; керівниками предметних об’єднань не налагоджено роботу з випуску методичних рекомендацій учителям.

Проводилася робота щодо формування системи оцінювання здобувачів освіти. Циклові методичні комісії створили банки творчих розробок уроків з використанням компетентнісних завдань з предметів у якості інструментарію для оцінювання, провели педагогічні майстерні щодо вдосконалення прийомів та інструментів формувального оцінювання, здійснювали відвідування навчальних занять колег з метою обміну досвідом з організації самооцінювання та взаємооцінювання. Підсумки проведеної роботи обговорено на засіданні методичної ради ліцею.

В жорстоких реаліях воєнного стану в Україні перед освітянами стоїть важливе завдання - об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння, співробітництва щодо захисту прав та свобод, оволодіння дітьми універсальними цінностями та моделями поведінки, які складають основу світової культури. Відповідно до Закону України «Про освіту», Концепції Нової української школи виховання є невід’ємною складовою освітнього процесу, є наскрізним процесом, який охоплює усі сфери шкільного життя і має ґрунтуватися на цінностях. Особлива роль в організації виховної діяльності в закладі освіти належить класним керівникам. Єдність навчання, виховання і розвитку здобувачів освіти  забезпечується спільними зусиллями всіх учасників освітнього процесу. Характер виховання повинен передбачати глибоке розуміння педагогом природи вихованців, їх індивідуальних рис і можливостей, поваги до особистості дитини, постійно дбати про її гармонійний розвиток, встановлення взаємин співробітництва в освітньому процесі. Успіх виховного процесу залежить від відносин між педагогом та здобувачем освіти, які повинні будуватися на основі співдружності, співробітництва і ділового партнерства. Питання про стан виховної роботи у нашому закладі освіти постійно слухаються на нарадах при директорові, педрадах, методичному об`єднанні класних керівників, загальношкільних зборах та конференціях і відображається у відповідних наказах. Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив ліцею орієнтуються на нормативно - правову базу з питань виховної роботи. Для їх реалізації в закладі освіти був розроблений план виховної роботи освітнього закладу, який є додатком до річного плану ліцею, щомісячні плани та плани виховної роботи класних керівників. Основним цільовим напрямом стало забезпечення безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя. Виходячи з цього основними напрямками та завданнями виховної роботи у 2023-2024 навчальному році були:

  • надання здобувачам освіти базових знань з основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій в умовах воєнного стану, навчити правилам збереження здоров’я, життя свого, оточуючих в разі бойових дій;
  • надання психологічної підтримки, забезпечення психологопедагогічного супроводу емоційно вразливих категорій осіб;
  • протидія булінгу, запобігання домашньому насильству, запобігання та протидія торгівлі людьми;
  • профілактика шкідливих звичок та девіантної поведінки, сприяння розвитку учнівського самоврядування;
  • сприяння адаптації та емоційнопсихологічної підтримки тимчасово внутрішньо переміщеним особам;
  • формування рис і якостей «українцяпереможця» у війні російської федерації проти України: - моральна стійкість, витримка, сила волі і твердість духу;
  • протидія ворожій пропаганді, віра в перемогу, підтримання власного емоційного ресурсу;
  • здатність та вміння протистояти негативним емоціям, стресу, тривозі, почуттю небезпеки;
  • співчуття, милосердя, взаємодопомога, волонтерство, відчуття себе громадянином.

Формами організації виховної діяльності у  2023-2024 н.р. у ліцеї були:

  • традиційні українські свята: «Свято Миколая», «Різдвяні свята», «Андріївські вечорниці», «Зустріч Весни – Стрітеня Господнього», «Великодні писанки», «День матері», «День вишиванки» (1-4, 5-8, 9-11 класи )
  • святкування міжнародних днів: день щастя, день води, міжнародний день сім’ї, Всесвітній день Землі, День підсніжника,  День захисту дітей, Всесвітній день навколишнього середовища, Міжнародний день толерантності (1-4, 5-8, 9-11 класи )
  • професійні свята: день Знань, День працівника освіти, День медичної сестри, День директора, День соціального педагога, День кухара  1-4, 5-8, 9-11 класи )
  • державні, національно-патріотичні свята: «День Соборності України», «День Герба», «День Прапора»; «День Державного Гімну», «День Єдності», «День пам’яті та примирення», «День Конституції України», «День незалежності», «День Гідності та Свободи», «День української мови та писемності», «День захисників України» (1-4, 5-8, 9-11 класи )
  •  конкурси-виставки: «Новорічна композиція», «Космічні фантазії» (5-7 кл.), фото-анімація он-лайн «В об’єктиві натураліста» (2-кл.)
  •  заходи з вшанування пам’яті воїнів-односельчан, які боролися за незалежність, які воювали від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну; День Героїв Небесної Сотні, День чорнобильської трагедії,  День пам’яті жертв Голодомору (9-11кл.) вчитель історії: ЛЯШЕНКО Юлія
  • Акції: «Цікаве дозвілля – чисте довкілля» або «Подаруй використаним речам друге життя», «Подаруй книгу шкільній бібліотеці», «Зробимо Україну чистою» (7 клас), акція посади квіти на шкільному подвір’ї;
  • благодійні акції: «Від серця до серця», «Голуб миру», «Ангел памяті» (5 клас)
  • Тематичні свята: «Золота осінь» свято – виставка учнівських робіт, свято Миколая, Новорічні ранки та вечори (1-4 класи) «Наші хлоп’ята – справжні козачата» (1-4 класи), майстер-класи виготовлення писанок у «Великодній кошик» (1-4 класи), «Розумники й розумниці» 3-4 класи, останній дзвоник для 1-11 класів.
  • Змагання з різних видів спорту серед юнаків та дівчат в рамках шкільної спартакіади в період 2023-2024 н.р.: міні-футбол, волейбол, баскетбол, теніс, легка атлетика, бадмінтон,

Виховна робота була спрямована на виконання індивідуального плану  під час воєнного стану  та календарного плану роботи. Було доопрацьовано систему заходів для дистанційної співпраці з батьками, учнями, методичної роботи та самоосвіти.

Основною метою роботи соціального педагога є створення сприятливих умов для особистісного розвитку дитини (фізичного, соціального, духовно - морального, інтелектуального), надати їй комплексної соціально - психолого-педагогічної допомоги у саморозвитку та самореалізації в процесі соціалізації, а також захист прав дитини (соціальний, психолого-педагогічний та моральний) у її життєвому просторі.

На початку навчального року, протягом вересня, було складено соціальні паспорти класів і на їх основі складено соціальний паспорт ліцею.

 В основу діяльності закладу освіти покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання. З ціллю організації зайнятості здобувачів освіти, забезпечення повноцінного всебічного розвитку ліцеїстів, розумового естетичного, фізичного та розвитку природних здібностей створена система особистісного підходу. На початку навчального року здобувачів освіти ознайомили з правилами внутрішнього розпорядку ліцею, проінформували про поведінку під час воєнного стану, використання мобільних телефонів та заборону тютюнопаління, споживання алкогольних напоїв тощо. Постійно проводились заходи щодо інформування новин та найважливіших подій в ліцеї, в державі, в світі, проводився аналіз відвідування здобувачами освіти навчальних занять. У закладі освіти оприлюднено правила поведінки, створені спільно з учасниками освітнього процесу, що засновані на правах людини й спрямовані на формування позитивної мотивації в поведінці учасників освітнього процесу. Учасники освітнього процесу ознайомлені з ними та намагаються їх дотримуватися. Також в закладі діє Кодекс безпечного освітнього середовища. Одним із напрямів роботи в умовах воєнного стану, постійних воєнних загроз було надання здобувачам освіти знань з основ безпеки, ознайомлення їх з важливими для збереження здоров’я та життя правилами дій в певних ситуаціях. З цією метою в закладі освіти створено інформаційний клас «Клас безпеки», розповсюджено буклети серед здобувачів освіти та їх батьків «Алгоритм дій у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації». З метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу з питань безпеки життєдіяльності, підвищення рівня інформаційно-роз’яснювальної діяльності з виховання поважного ставлення до безпеки і здоров’я людини як основи для реалізації успішного життя, опанування навичок безпечної поведінки в умовах воєнного стану в закладі освіти проходили тиждень знань з безпеки життєдіяльності «Обережно: небезпека!», тиждень безпеки дорожнього руху, тиждень безпечного інтернету, тиждень пожежної безпеки, тиждень безпеки дорожнього руху. Традиційно було проведено місячник «Увага! Діти на дорозі», місячник здорового способу життя. Підсумки проведених заходів відображено у відповідних наказах.

З метою інформування учасників освітнього процесу щодо правил поведінки з вибухонебезпечними предметами; попередження нещасних випадків, викликаних потраплянням людини на міну, формування в здобувачів освіти якості свідомої особистості, попередження проявам паніки в небезпечних ситуаціях, надання допомоги для реальної оцінки ступеня небезпеки знахідки і наслідків результату некоректного з нею поводження в ліцеї проведено ряд заходів для здобувачів освіти ліцею: «Бережи себе, бережи інших», «Обережно, міни!», «Якщо бачиш міну…», «Твоя безпека в твоїх руках», «Дивись під ноги», «Помічай, оминай, повідомляй!», вікторини «Мінна безпека, Можна/ Не можна», «Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів». Перед канікулами для здобувачів освіти проводиться єдиний урок безпеки життєдіяльності «Правила поведінки під час канікул», де розглядаються правила поведінки в побуті, на вулиці, з незнайомими предметами, під час надзвичайних ситуацій тощо. Бесіди відображені у класних журналах та журналах інструктажів. З батьками здобувачів освіти організовано онлайн бесіди «Безпечне навчання в умовах війни» та підготовлено пам’ятки «У час воєнної небезпеки». З метою виховання у підростаючого покоління базового поняття основ безпечного середовища, формування в здобувачів освіти здоров’язбережувальних компетентностей, знань правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надання домедичної допомоги.

Важливим завданням кожного освітнього закладу в умовах воєнного стану стала підтримка і надання здобувачам освіти допомоги в нормалізації та стабілізації психічного стану як через особистий прояв посиленої уваги, вияв любові до здобувачів освіти, так і звертання до практичного психолога для подальшої психологічної підтримки тих здобувачів освіти, які цього потребували. Психологом ліцею налагоджена взаємодія з учасниками освітнього процесу за допомогою інформаційно - комунікаційних технологій, проводилися онлайн-консультування, здійснювалася інформаційна підтримка щодо джерел консультування, куди саме можна звернутися. Від того, наскільки сприятливим та безпечним є освітнє середовище, залежить формування особистості, виховання її якостей, оволодівання необхідними вміннями та навичками, які так потрібні в сучасному житті. З метою виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства, розвитку вміння знаходити шляхи виходу зі складної ситуації,  формування навиків відповідальної та безпечної поведінки і попередження поширення негативних явищ в учнівському середовищі, запобігання будь-яких проявів насильства в ліцеї щорічно згідно річного плану роботи освітнього закладу та з метою привернення уваги громадськості до проблем попередження та подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей та підлітків в закладі освіти проходять акції «16 днів з протидії насилля» та «Синя стрічка квітня». З метою проведення роз’яснювальної та навчальної роботи серед здобувачів освіти щодо запобігання торгівлі людьми в умовах воєнної агресії  в освітньому закладі проведено тиждень протидії торгівлі людьми. У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності практичним психологом була проведена година психолога «Сім’я, школа, друзі і я: больові точки». Головною метою якої було виховувати дружні відносини між дітьми та розвивати в дітей почуття емпатії, терпіння, доброти та поваги. На стенді в коридорі освітнього закладу розміщено інформаційні матеріали про причини виникнення булінгу, дії батьків жертви булінгу, матеріали з питань рівних прав  та можливостей чоловіків та жінок, попередження насильства в сім’ї та запобігання торгівлі людьми, інформація про телефони гарячої лінії. Затверджено заходи з охорони дитинства. Із заявами до керівника закладу освіти протягом 2023-2024 навчального року про факти булінгу ні здобувачі освіти, ні їх батьки не зверталися. З метою підвищення рівня обізнаності учасників освітнього процесу з питань безпеки в умовах дії воєнного стану в країні та відповідальності за вчинення неправовірних дій в ліцеї проведено просвітницьку роботу із здобувачами освіти та їх батьками, щодо відповідальності за вчинені протиправні учасників освітнього процесу під час дії режиму воєнного стану. Зокрема, проведено бесіди «Інформаційна безпека. Як не нашкодити своїм», «Небезпечні молодіжні субкультури. Редан» тощо. Бесіди з батьками «Обов’язки та відповідальність батьків в умовах дії воєнного стану».

Реалізація завдань і змісту правового та превентивного виховання здобувачів освіти в закладі здійснюється передусім у процесі освітнього процесу. Вивчення гуманітарних предметів спрямоване на формування в них високих ідеалів, морально-правових якостей, непримиренності до аморальних явищ, правопорушень і злочинності. Дисципліни природничого циклу дають змогу торкнутися кола питань з різних галузей права, зокрема його нормативних актів щодо охорони природи, охорони праці, охорони здоров’я людини та ін. Важлива роль у правовому та привентивному виховання здобувачів освіти належить курсам «Основи правознавства» та «Громадянська освіта» у процесі вивчення яких вони знайомляться з фундаментальними цінностями сучасного світу: демократія, свобода, повага гідності та прав людини, солідарність, що є базовою умовою демократичного розвитку суспільства та громадян, які володіють уміннями здійснювати зважений і раціональний вибір, критично мислити та аналізувати інформацію, розуміють роль і значення права, толерантно ставляться до думок інших, активно цікавляться суспільним, політичним та економічним життям з усіма галузями права, здобувають знання, вміння і навички в системному вигляді. З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, недопущення деструктивної поведінки здобувачів освіти у кризових та конфліктних ситуаціях, попередження негативних проявів серед неповнолітніх та профілактики суїцидальної поведінки у дитячому середовищі, формування навичок стресостійкості, конструктивного розв’язання проблем, безпечної поведінки та попедження самогубств серед здобувачів освіти в закладі освіти розроблено план заходів. Систематично згідно плану, а також поза планом проводились засідання комісії з профілактики правопорушень, де розглядались питання відповідно плану та індивідуальні справи здобувачів освіти, які мають пропуски занять без поважних причин, порушують правила внутрішнього розпорядку ліцею та схильні до правопорушень. Національно-патріотичне виховання є складовою виховного процесу, головною метою якого є набуття молодими громадянами соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов`язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави. Національно-патріотичне виховання наскрізно пронизує весь освітній процес, базується на національній історії, знанні та відстоюванні своїх прав, виконанні конституційних і громадянських обов’язків, відповідальності за власне майбутнє, добробут та долю країни, охоплює всіх учасників освітнього процесу, сприяє формуванню у здобувачів освіти та утвердженню у педагогів і батьків національних та загальнолюдських цінностей, особистісних якостей, що притаманні громадянину України. Педагогічні працівники під час постійно акцентували увагу на тому, що патріотизм - це звичайний стан повсякденного життя людини, який виявляється не тільки під час надзвичайних ситуацій, а і у прагненні жити в Україні, розумінні необхідності дотримання конституційних та правових норм, володінням державною мовою, шанобливим ставленням до історії, культури та традицій українського народу. Здобувачі освіти ліцею приймають активну участь в громадському житті закладу освіти і класу. Діти є досить активними та охоче беруть участь у різноманітних шкільних конкурсах і змаганнях. Результатом роботи співпраці класного керівника та активу учнівського самоврядування є демократичні стосунки у колективі, організація та проведення свят, виховних годин, конкурсів, створення дитячих проектів, акцій.

         Методичний супровід реалізації чинного законодавства з питань виховної роботи в ліцеї протягом 2023-2024 навчального року реалізовувався через роботу методичного об’єднання класних керівників під керівництвом Юлії ЛЯШЕНКО.

         Особливу увагу було приділено діяльності класних керівників 1 та 5 класів, де відбулася зміна контингенту учнів та класних керівників. Адміністрацією ліцею та практичним психологом Анастасією ГРИЦИНОЮ організовано роботу з питання успішної адаптації учнів 1, 5 класів. Проведено онлайн діагностування, консультації, бесіди з батьками та учнями. Заступником директора з навчально-виховної роботи Оксаною РЕШІТЬКО проведено педагогічні засідання з адаптації 1 та 5 класів.

         Аналіз планів виховної роботи класних керівників 1-11 класів, спостереження за проведенням класних виховних заходів протягом 2023-2024 н.р. свідчать про те, що запланована виховна робота була організована та проведена на достатньому рівні, заходи були різноманітними, відповідали віковим особливостям учнів, сприяли розвитку творчих здібностей, розширенню кругозору, ініціативності учнів. Всі заплановані заходи були проведені в очному та дистанційному форматі.

         Усі загальношкільні виховні заходи були сплановані таким чином, щоб максимально задіяти учнів всієї ліцею (початкової, основної). Робота була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально-етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя, на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, співпрацю з батьками та громадськими організаціями

      Робота класних керівників 1-11 класів проводилась у співпраці з практичним психологом ліцею. Розглядались теоретичні та практичні аспекти виховної роботи, питання психологічного комфорту та успіху всіх учасників освітнього процесу, працювали над визначення труднощів у виховній роботі тощо. Головні зусилля зосереджено на наданні дієвої допомоги педагогам у підвищенні їхньої професійної майстерності, створенні творчої атмосфери, морально-психологічного клімату, на створенні умов для змістовного дозвілля учнів, розробці діючої моделі самоврядування, ефективному втіленню інновацій, оптимізації виховного процесу.

      Пріоритетними в роботі класних керівників була проектна діяльність, квест-ігри, інтегровані заняття, челенджі, які направлені на формування навичок міжособистісної взаємодії, командної роботи, креативності, критичного мислення, комунікативних умінь, на підвищення рівня активності в освітній діяльності. Педагоги закладу постійно працюють над удосконаленням існуючих та розвитком інноваційних форм виховної роботи з учнівською молоддю.

         Реалізація основних напрямків виховної роботи.

         Виховний процес у 2023-2024 н.р. було спрямовано на формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції, державних символів, правової свідомості; історичних подій, визначних дат, на залучення учнів до творчих, морального, естетичного спрямування, на профілактику правопорушень та на пропаганду здорового способу життя. Під час роботи використовувалися різноманітні форми й методи роботи, а саме:

         -      масові заходи (колективні творчі справи, конкурси, виставки малюнків, челенджі);

        -      групові заходи (години спілкування, ігрові справи, інформаційні хвилинки, анкетування, різнопланові бесіди, обговорення переглянутих мультфільмів, фільмів);

        -      індивідуальна робота (бесіди, виконання доручень, демонстрація творчих надбань дітей, онлайн консультації).

        Такі форми виховної роботи найбільш вдало відповідали запитам дітей, активізували їх діяльність, яка спрямовувалась педагогами на формування у ліцеїстів загальнонавчальних навичок, моральних та комунікативних якостей, творчих здібностей, залучення до суспільно-корисної діяльності.

         Протягом 2023-2024 н.р. багато уваги приділялося національно-патріотичному вихованню учнів. Головні завдання, які стояли перед колективом ліцею щодо національно-патріотичного виховання були виконані, а саме: виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки; визнання і забезпечення в реальному житті прав дитини як найвищої цінності держави і суспільства; формування національно-патріотичної свідомості учнів, їх здатності аналізувати ситуацію у державі, розуміти своє значення та роль у сьогоденні та майбутньому; формування зміцнення здоров’я та санітарно – гігієнічної культури; формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод
людини і громадянина, Конституції, державних символів, правової 
свідомості;
формування толерантного ставлення до інших народів, їхньої культури та традицій.

З метою виховання поваги до історії України та її героїв, вшанування національних традицій українського народу, державної символіки класними керівниками, педагогом-організатором протягом 2023-2024 н.р. проводилися наступні заходи:

  • тематичні заходи, присвячені Дню визволення Охтирщини та України від нацистських окупантів;
  • Дню козацтва;
  • Дню збройних сил України;
  • уроки пам’яті до вшанування жертв Голодомору 1932-1933 р;
  •  Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту;
  • заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав;
  • участь у Всеукраїнському флешмобі учасників Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») «Мотивуй, надихай та дій»;
  • заходи до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років тощо.
  • до Дня української писемності та мови учні 7-11 класів та працівники ліцею брали участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту єдності.

Задля підвищення рівня правової культури, профілактики правопорушень і злочинності, виховання громадянської позиції, ознайомлення з міжнародними правовими стандартами наш заклад співпрацює з ювенальною поліцією Охтирського району Сумської області. 21 листопада 2023 року представниками ювенальної поліції проведена бесіда на тему «Великі права маленької людини» для учнів 1-4 класів, профілактичні бесіди щодо правопорушеннь неповнолітніми учнями тощо.

У грудні 2023 року у закладі було проведено тематичний тиждень права, до якого були залучені учні та класні керівники 1-11 класів. У рамках Всеукраїнського тижня права з метою підвищення правової культури учнів було проведено: інформаційно-просвітницьку роз’яснювальну роботу, конкурс малюнків «Ми проти насилля».

Усі заходи даного напряму сприяли формуванню у молодого покоління почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції.

Багато уваги приділяється формуванню в учнів здорового способу життя - вихованню свідомого ставлення до свого здоров’я, формуванню належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, вміння цінувати себе як унікальну та неповторну особистість, знати наслідки негативного впливу шкідливих звичок на здоров'я, прагнення бути фізично здоровою людиною. Реалізація даного напряму відбувалася через онлайн участь у різнопланових місячниках з безпеки життєдіяльності, під час яких учні отримували теоретичні та практичні знання з охорони здоров’я та безпеки життєдіяльності, брали участь у тематичних конкурсах малюнків, плакатів, тощо. Щомісяця проводилися уроки здоров’я та уроки безпеки, де постійно класні керівники, шляхом проведення бесід, акцентували увагу учнів на необхідність дотримання санітарно-гігієнічних норм та звичок, виконання режиму дня, безпеки поведінки під час освітнього процесу, після уроків, бесіди з ПДР, ППБ та інше.

Художньо-естетичне виховання в ліцеї здійснюється через проведення позакласних виховних заходів, загальношкільних свят, що сприяють розвитку смаків, художніх уподобань дітей.

Усі заходи, які були заплановані, згідно річному плану роботи закладу, були виконані в достатньому рівні.

Інформацію про проведення заходів систематично розміщено на сайті закладу та в соціальній мережі Facebook.

  • 1 вересня було організовано і проведено свято Першого дзвоника.
  • Класні керівники підготували та провели перший урок: «Ти як? Повертаємось до школи?»
  • В рамках Всеукраїнського місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти - на дорозі!» проведено урок дорожнього руху «Дорожні знаки», онлайн-флешмобу «Дорожні знаки - наші друзі».
  • До тижня безпеки дорожнього руху відбулась презентація тематичної літератури «Твій друг – безпечний рух» (бібліотекар Наталія КАЛЮЖНА); Та проведений моніторинг обізнаності «Чи знаєте ви обов'язки та права пішоходів».
  • До Дня фізичної культури та спорту вчителем фізичної культури Світланою ОПРИШКОВОЮ  були проведені спортивні змагання «Веселі старти» та конкурс малюнків «Мандрівка до країни Олімпія».
  • До Дня захисників та захисниць України учні ліцею підготували відео-привітання для Героїв.
  • До Дня працівників освіти педагогом-організатором проведено квест.
  • До Дня захисту тварин в класних колективах Куземинського ліцею пройшли уроки Доброти під загальною назвою «Гуманне ставлення до тварин» з метою виховання любові до тварин, поваги до вірності, відданості домашніх улюбленців; почуття відповідальності за приручених тварин, розуміння цінності та недоторканності іншого життя. Учні ліцею взяли активну участь в фоточеленджі «Дай лапу» та поділилися світлинами зі своїми улюбленцями.
  • Тиждень боротьби з булінгом розпочався з бесід, проведених класними керівниками на тему «Зупинимо булінг разом», анкетування учнів 5-11 класів «Я та булінг».
  • У вересні було проведено круглий стіл з лідерами учнівського самоврядування. Під час засідання було обговорено і затверджено план роботи учнівського самоврядування на 2023-2024 н.р.
  • 21 вересня в усьому світі відзначають Міжнародний День миру. Класними керівниками були проведені години спілкування «Ми хочемо миру!».
  • 28 вересня 2022 року в Куземинському ліцеї вчителем історії Юлією ЛЯШЕНКО було проведено загальношкільний урок пам'яті, приурочений 82 річниці трагедії в Бабиному Яру.
  • 30 вересня бібліотекар підготувала тематичну виставку літератури до Всеукраїнського дня бібліотек та провела день читання у початкових класах.
  • З 4 по 11 жовтня 2023 року Куземинський ліцей долучився до проведення ІV Міжнародного уроку доброти, присвяченого Всесвітньому дню захисту тварин «Щаслива лапа». Також було проведено фоточелендж «Мій домашній улюбленець» (за проведення уроків доброти отримали гру від колективу «Щаслива лапа»).
  • Протягом тижня превентивного виховання педагогом-організатором було проведено відеолекцію «Торгівля людьми – це не міф, це реальність». Вчитель правознавства Юлія ЛЯШЕНКО провела годину спілкування «Злочин та як його обійти», «Як не стати жертвою злочину».
  • В рамках тижня козацької слави було організовано і проведено години спілкування «В єдності наша сила». Для учнів 9-11 класів вчителем історії проведена гра «Україна музейна». Для учнів 5-11 класів- гра «Мандри Україною».
  • До тижня безпеки життєдіяльності був проведений відеоурок «Курс протимінної безпеки та підготовки до надзвичайних ситуацій», також  була проведена виставка малюнків «Геть алкоголь і геть паління! Ми – здорове покоління!», також організовано перегляд відеороликів «Як діють наркотики?», «Негативний вплив алкоголю, тютюнопаління і наркотиків».
  • 21 жовтня для учнів 8-11 класів було проведено відеолекцію на тему «Небезпечні ігри в соцмережах».
  • 27 жовтня учні і вчителі Куземинського ліцею традиційно приєдналися до Дня української писемності і писали диктант єдності.
  • 21 листопада, До Дня Гідності та Свободи вчителем історії Юлією ЛЯШЕНКО проведена дискусія для старшокласників «Гідність – основа справедливого суспільства» (онлайн) та бібліотекарем Наталією КАЛЮЖНОЮ представлена тематична виставка «Ми є народ, якого не здолати».
  • У четверту суботу листопада вся Україна схиляється у скорботі за загиблими під час Голодоморів. В ліцеї цій даті приурочені такі заходи: вчитель історії провела урок історії до 90-річчя подій Голодомору 1932-1933 років «Україна пм’ятає і Світ не забуде», представлена документальна поличка «Лихоліття 1932-1933 років». А також в суботу, 25 листопада о 16:00 проведена акція «Запали свічу пам’яті», щоб вшанувати пам'ять жертв Голодомору хвилиною мовчання, запаливши свічу на своєму підвіконню.
  • До Міжнародного Дня толерантності, яке відзначається 16 листопада провела виховну годину онлайн «Вчимося толерантному спілкуванню» та анкетування «Наскільки ви толерантні?»
  • 28 листопада до Всеукраїнського дня добрих справ #Щедрий віторок2023 для учнів 7-8 класів провели заняття «З добром у серці, з Україною в душі».
  • 30 листопада учні ліцею доєдналися до Всеукраїнського флешмобу до Дня домашніх тварин «Лапка підтримки».
  • Напередодні Дня Збройних сил України в Куземинському ліцею пройшли спортивні змагання серед учнів 2,3 та 4 класів. Здобувачі освіти показали свої сили у різноманітних естафетах. Де перемогою стала дружба.
  • 6 грудня в День Святого Миколая  відбулася благодійна ярмарка присвячена збору коштів для воїнів ЗСУ під гаслом «Добрі справи для ЗСУ!!!», які зараз знаходяться в «гарячих» точках України. В заході прийняли активну участь батьки, учні та працівники Куземинського ліцею. Також учні закладу отримали святкове привітання від казкового героя.
  • 10 грудня в Україні і світі відзначають Міжнародний день прав людини. До цих дат на платформі Google class виставлені тематичні відеоролики та проведені години спілкування.
  • Учні Куземинського ліцею долучилися до акції «Національний тиждень читання». З метою популяризації читання як життєвої практики серед дітей в закладі проведені вікторини та дні читання.
  • Цьогоріч гасло Акції – «Бути своїми», в яке ми вкладаємо безліч сенсів і практичного змісту. Ми переконані, що читання важливих книжок сприяє єднанню українського народу, формуванню нашої ідентичності, збереженню культурно-мовної спадщини держави.
  • 20 грудня 2023 учні та працівники Куземинського ліцею доєдналися до Всеукраїнської руханки та Національного марафону «Разом до перемоги» в рамках Всеукраїнського проекту «Єдина Україна».
  • 25 грудня 2023 року для учнів 1-5 класів проведена святкова програма «Мандаринове PARTY», для 6-11 класів квест «В пошуках новорічної прикраси».
  • 22 січня 2024 року з метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості учнів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України класні керівники провели виховні години «День Соборності України», «Україна Соборна»
  • 2 лютого 2024 року та 8 березня представники благодійного фонду "The HALO Trust UKRAINE" для учнів 1-11 класів Куземинського ліцею провели лекції з інформування про Ризики, пов'язані з вибухонебезпечними предметами.
  • Протягом лютого-квітня на базі Куземинського ліцею відбулися  змаганнях серед учнів Грунської громади під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО» «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги».
  • 20 лютого вчитель історії Юлія ЛЯШЕНКО разом з учнями провели заходи щодо вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні: «День Героїв Небесної Сотні», «Герої не вмирають…»
  • 20 лютого до Куземинського ліцею завітав відокремлений підрозділ Червоного хреста України Охтирського відділення з практичними заняттями з надання першої медичної допомоги для учнів 8-11 класів, з розважальними іграми для 1-4 класів та майстер-класом «Арт-терапія».
  • Протягом року учні ліцею активно беруть участь у обласній акції «Підтримуємо Героїв», яка триває до грудня 2024 року.
  • З 21 по 26 лютого до Дня спротиву Републіки Крим та міста Севастополя в Куземинському ліцеї відбулися такі заходи: тематична бесіда «Крим це Україна» провела вчитель історії Ляшенко Юлія з учнями 10 класу та годину спілкування повʼязана з тимчасовою окупацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тему «Окупація Криму. Рух Опору»; перегляд документальної хроніки «Крим. Як це було» вчителем історії та бібліотекарем для учнів 9-10 класів; виставка–інсталяція «Незламна Україна», конкурс патріотичного малюнка «Єдина Україна» учні 2-7 класів.
  • 28 лютого 2024 р. для учнів ліцею рятувальники, поліцейські та волонтери Червоного хреста провели заходи з протипожежної безпеки.
  • З 16 до 24 березня провели Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».
  • 05 квітня учні долучилися до флешмобу «White card» до Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру та Всесвітнього дня здоров'я.
  • У квітні місяці учні, батьки та працівники ліцею активно долучилися до акції «Парад квітів біля ліцею»
  • У рамках реалізації заходів Другого Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 років у світі, у Україні, у період із 13 до 19 травня 2024 року, відбудеться перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану». Класні керівники провели бесіди, години спілкування відповідно тематиці.
  • 16 травня учні та вчителі Куземинського ліцею взяли участь у Національній руханці «Дякуюємо ЗСУ» до Міжнародного дня вишиванки.
  • 29 травня відбулося Свято останнього дзвоника.
  • 30 травня вчитель фізичної культури Світлана ОПРИШКОВА разом з педагогічними працівниками провели «День здоров’я» в рамках Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Рух – це здорово!»
  • 31 травня до Міжнародного дня захисту дітей відбувся квест «Піратська вечірка».
  • 10 червня учні нашого ліцею взяли активну участь у Всеукраїнському фізкультурно-оздоровчому заході «Рух – це здорово!» «Стежками Кондратьєвих», який відбувся у Старому селі Нижньосироватської сільської ради.

З метою активізації профорієнтаційної роботи з учнями, кращого інформування учнів про шляхи і можливості працевлаштування, сприянню їх свідомого та відповідального професійного вибору профорієнтаційна робота у 2023-2024 н.р. була спрямована на:

-    поглиблене вивчення навчальних і спеціальних предметів, до яких виявляється стійкий інтерес та здібності;

-    зосередження уваги на формуванні професійно важливих якостей, необхідних до обраного виду професійної діяльності;

-    окреслення шляхів до самопідготовки до майбутніх професій, способів само діагностики, оцінка результатів досягнень;

-    формування основ для соціально-професійної адаптації: ціннісні орієнтації, мотиви вибору професії, професійна спрямованість.

31 січня 2024 року відбулася онлайн-зустріч учнів 9-11 класів з представниками Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ». Детально розповіли про умови вступу, терміни проведення вступних іспитів, особливості різних військових спеціальностей та переваги навчання у вищих військових навчальних закладах загалом.

Класними керівниками систематично проводиться робота з учнями та батьками щодо професійного самовизначення дітей.

Протягом семестру була організована робота учнівського самоврядування, як фактор формування активної життєвої позиції учнів, соціальної компетентності, почуття відповідальності та ініціативи. Учнівське самоврядування «Суцвіття добрих справ» має наступну структуру:

        -      рада лідерів класів;

        -      актив учнівського самоврядування (міністерства).

        Нажаль, протягом року учнівське самоврядування працювало недостатньо. У зв’язку з введенням воєнного стану в країні, змішаним навчанням у членів учнівського самоврядування знизилась мотивація до участі у заходах, акціях, челенджах.

Важливою ланкою виховної роботи закладу є робота з батьками. Педагогічний колектив будує свою діяльність так, щоб це була не однобічна робота, а співпраця з батьківським колективом як учасником і партнером освітнього процесу.

Проведення батьківських зборів відбувалось за графіком та порядком денним, що відповідає складеній для класних керівників пам’ятки питань для розгляду на класних батьківських зборах. Однак, у кожному класів є батьки, які часто ігнорують запрошення вчителя для бесід, не відвідують збори, пасивно ставляться до загальношкільних заходів. Це утруднює роботу з виховання дитини в аспекті «школа-сім’я». Системна роз’яснювальна робота у цьому напрямку є резервом подальшої діяльності класних керівників.

З метою запобігання негативних явищ в учнівському середовищі систематично проводиться контроль адміністрації закладу за відвідуванням учнями навчальних занять, особливо пильний – за учнями, схильними до пропусків уроків без поважних причин. Проводилися профілактичні бесіди, відвідувалися сім’ї та з’ясовувалися причини пропусків уроків.

З боку адміністрації, класних керівників багато уваги приділяється питанню превентивного виховання, правової відповідальності неповнолітніх та їх батьків. На сьогодні превентивне виховання і надалі залишається одним із найбільш актуальним і складним напрямком у процесі освіти та виховання.

Підводячи підсумок роботи колективу щодо виховання учнівської молоді можна зробити висновок, що виховна діяльність закладу є цілісна система, яка складається із співпраці дорослих і учнів, утворює нове інтеграційне ціле, де кожна частина збагачує і доповнює одна одну, сприяє розвитку особистості дитини, формуванню у неї необхідних умінь і навичок колективного і громадського життя.

Протягом роботи виявлено ряд недоліків, а саме:

- потребує покращення співпраці педагогічного, батьківського та учнівського колективів ліцею;

- проблемою є нестача приміщень для роботи самоврядування;

- проблемними залишаються спізнення учнів на 1 урок;

- потребує покращення  якості  проведення виховних годин, заходів, ведення ділової документації класними керівниками;

- потребує активізації  робота учнівського самоврядування.

Виходячи із вищезазначеного, врахову­ючи результати виховної діяльності педагогічного колективу у наступному році діяльність педагогічного колективу буде спрямована на :

- використання накопиченого досвіду, посилення виховного впливу на учнів, батьків у вихованні морально-етичних якостей, екологічної та фізичної культури, потреб у творчості, культурних міжособистісних стосунках;

- продовження роботи за програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх закладів України», що орієнтовані на формування стійких інтересів до культурних та духовних цінностей, розвитку особистості;

- надання  особливої уваги родинному вихованню та співпраці педагогів з батьками: практичне проведення  батьківських лекторіїв з використанням цікавих новітніх програм, форм, методів, та  за участю представників психолого-соціальної служби школи та представників  громадських організацій; обговорення зовнішнього   вигляду учнів, та участі їх у різних шкільних та позашкільних заходах, конкурсних   програмах;

- продовження роботи з національно-патріотичного виховання за Концепцією з національно-патріотичного виховання дітей та молоді;

-  продовження роботи проектів, які розширюють форми заохочення та відзначення учнів за участь у шкільних та позашкільних заходах, конкурсах;

- продовження  проведення свят, конкурсів та розваг спільно з батьками, та  посилення педагогічного впливу на виховання учнів у родині, класному колективі, обновити форми та методи роботи з батьками, залучити до співпраці громадські організації;

- продовження пошуку діяльних форм роботи із соціалізації та профорієнтації учнів;

- продовження сприяння  активної участі класних колективів у шкільних та позашкільних заходах.

- звернути особливу увагу  та виділити у планах виховної роботи теми моральності та толерантності учнів та батьків (порядність, повага до людей та їх праці; повага людини до людини та всього оточуючого);

- культура спілкування між учнями, з вчителями, відповідальність за свої вчинки);

-  продовження запровадження  інноваційних методик та здоров’язберігаючих технологій у навчально-виховному процесі ліцею, активне залученні до даних заходів учнівського та батьківського  колективів;

-   дотримання графіка проведення батьківських зборів та ведення протоколів;

В цілому план виховної роботи по основним напрямкам був виконаний.

Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії - це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії до душі у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею, її щастя.      Основними напрямами профорієнтаційної роботи із здобувачами освіти ліцею є:

- професійна просвіта,

- професійне виховання,

- професійна діагностика

- професійна консультація учнів.

     Провідна роль у цій роботі належить класним керівникам та практичному психологу ліцею. Вони протягом тривалого часу спостерігають за здобувачами освіти свого класу, вивчають їх індивідуальні особливості, інтереси, здібності й нахили, контактують з батьками, знають виховний потенціал кожної сім’ї. Це дає їм змогу організувати профорієнтаційну роботу на належному рівні. Серед форм такої роботи найефективнішими, що виконують класні керівники є: зустрічі з колишніми випускниками, конференції, класні години, заняття в гуртках, факультативи, що дає їм змогу спостерігати за розвитком у здобувачів освіти професійних інтересів. Відповідно до плану роботи освітнього закладу на 2023-2024 навчальний рік та з метою забезпечення умов для життєвого і професійного самовизначення старшокласників, формування готовності до свідомого вибору і оволодіння майбутньою професією в ліцеї у березні проведено Тиждень профорієнтації «Я – майбутнє твоє, Україно», головною метою якого є виховання в здобувачів освіти любові до різних видів праці, вивчення, формування та розвиток інтересів, нахилів та здібностей ліцеїстів, ознайомлення їх з найбільш поширеними професіями. Протягом тижня педагоги допомагали старшокласникам обрати майбутню професію, а решті здобувачів освіти визначитись, яка із професій підходить їм найбільше та за якими спеціальностями майбутнє. Класні керівники із здобувачами освіти 10-11 класів провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо світу професій та потреб сучасного ринку праці, розширення кругозору ліцеїстів щодо змісту і вимог професії до людини, значимості правильного вибору професії на подальше життя, ознайомили здобувачів освіти з основними правилами та типовими помилками при виборі професії. Відбувалися зустрічі з представниками університетів щодо вибору професії і подальшого працевлаштування випускників. В батьківських чатах у Signal класні керівники 9-11 класів поширили пам’ятки «Роль батьків в підготовці молоді до свідомого вибору професії в сучасних умовах».  Під час Тижня профорієнтації проведені презентації новинок інформаційно-довідкової, методичної літератури, створено відповідний куточок в бібліотеці, поновлено та доповнено стенд з профорієнтації «Профорієнтація». Реалізація завдань виховної системи закладу відбувається за рахунок злагодженої співпраці педагогічного колективу, спланованої роботи  класних керівників, класних колективів та батьків здобувачів освіти. Велика увага приділяється плануванню і організації позаурочної навчально-виховної роботи з дітьми, підлітками в ліцеї. Основними принципами роботи учнівського самоврядування в 2023-2024 навчальному році були:

- організація засідань активу та навчання активу;

- підвищення рівня вихованості учнів;

- залучення дітей до активної діяльності в позаурочний час;

- діяльність на засадах педагогіки партнерства;

- волонтерська діяльність.

Учнівське самоврядування ліцею регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів: Конституції України, Закону «Про освіту», «Про громадські організації», Статуту ліцею. У ліцеї діє учнівське самоврядування Суцвіття добрих справ, яка діє згідно статуту та розроблених положень, що регламентують їх діяльність. Керуючим органом є президент та шість міністрів. Засідання учнівського самоврядування відбувається один раз на місяць згідно плану роботи складеного на семестр. Основним принципом роботи учнівського самоврядування ліцею є: «Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо». Мета і завдання втілюються через різноманітні заходи: конкурси, проекти, виставки, спортивні змагання, інтелектуальні ігри тощо. Заклад освіти розвивається і крокує в ногу з поступом життя, шукає нові шляхи оптимізації сучасного патріотичного виховання. Ми прагнемо забезпечити своїм вихованцям можливості розширення особистісних перспектив відповідно до демократичних тенденцій розвитку суспільства. Незважаючи на воєнні загрози, карантинні обмеження, учнівське самоврядування продовжує активно працювати. Проводяться різноманітні шкільні конкурси, челенджі, флешмоби, квести, благодійні ярмарки тощо. На виконання Указу Президента України №143 від 16 березня 2022 року «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України» класні керівники проводять щоденно о 9 годині 00 хвилин загальнонаціональну хвилину мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Активно працює у ліцеї методичне об’єднання класних керівників. Протягом року всі класні керівники брали активну участь у роботі: збиралися на засідання для вирішення проблемних питань, проводили відкриті виховні заходи. Центром виховної  роботи є бібліотека ліцею. Систематично оформлювались тематичні інформаційні стенди, виставки, календар знаменних дат та святкових урочистостей. Про хід і результати освітнього процесу батьки здобувачів освіти дізнаються через сайт закладу освіти та Фейсбук сторінку ліцею, які систематично наповнюються та оновлюються. Проводяться індивідуальні бесіди з батьками здобувачів освіти, які мають помітно знижений рівень успішності, батьківські збори. Протягом року здобувачі освіти ліцею приймали участь у конкурсах територіальної громади та у конкурсах обласних, всеукраїнських та міжнародних, за що відзначені грамотами, подяками та дипломами. Інформація про проведення заходів у рамках місячників висвітлювалася на веб-сайті закладу.

У поточному навчальному році завершено роботу над науково- методичною проблемою, підведено підсумки на засіданні педагогічної ради, визначено нову проблему на наступні 5 років, а саме «Створення освітнього середовища закладу в умовах цифрової трансформації освіти». Адміністрація закладу здійснювала контроль за діяльністю педагогічних працівників щодо планування їх роботи (погодження календарно-тематичного планування), організації інклюзивного та індивідуального (екстернат) навчання, підвищення кваліфікації.

Працювала бібліотека закладу. Бібліотекар у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи» організовувала та проводила літературні ігри, бесіди, години мужності, опитування, презентацію книги. Постійно готувалися книжкові виставки до певних історичних та святкових дат. Інформація про проведені заходи розміщувалася в соціальній мережі Faсebook.

У січні виданий наказ «Про підсумки проведення самооцінювання управлінських процесів Куземинського ліцею»  № 3 від 08.01.2024 Результати оприлюднені на засіданні педагогічної ради (31.05.2024) та  прийняті відповідні рішення.

Здійснювалися заходи щодо ефективності кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників. Затверджено штатний розпис, структуру методичної роботи, графік підвищення кваліфікації на 2023 рік, складено перспективний план підвищення кваліфікації на п’ять років, проведено атестацію педагогічних працівників.

Усі педагогічні працівники пройшли курси підвищення кваліфікації переважно в Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, обираючи курси за вибором тривалістю 30 годин, за результатими отримали сертифікати.

Педагогічні працівники, які пройшли курси підвищення кваліфікації, діляться своїм досвідом на засіданнях методичних об’єднань, готують виступи на педагогічні ради. Атестація педагогічних працівників у закладі проводиться у відповідності до вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників України,  наказ МОН № 805 від 09.09.2022 року

та наказів Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін і доповнень до Типового положення». З метою стимулювання об’єктивності в оцінюванні роботи кожного педагогічного працівника в 2023-2024 навчальному році в закладі проводилася робота з атестації педагогічних працівників. Було складено:

- план роботи атестаційної комісії в 2023-2024  навчальному році;

- підготовлено та видано наказ  № 141 від 31.08.2023 року «Про створення    атестаційної комісії та затвердження її складу»;

- подано списки працівників, які підлягають атестації. Згідно плану вчителі, які

атестуються, були ознайомлені з нормативними документами щодо атестації;

- складено графік проведення засідань атестаційної комісії.

Відповідно до графіка проведено 4 засідання атестаційної комісії. Члени

атестаційної комісії вивчали рівень професійної підготовки вчителів за блоками:

 Науково-теоретична підготовка вчителя;

 Методична підготовка вчителя;

 Виховна робота;

 Громадсько-педагогічна діяльність.

В ході атестації оцінювалося:

 Уміння планувати педагогічну діяльність;

 Уміння коригувати навчально-виховний процес залежно від досягнення

результатів;

 Рівень науково-методичної діяльності;

 Рівень викладання предмета;

 Вміння реалізувати провідні ідеї щодо свого предмета;

 Результати навчально-виховної діяльності.

Організовано вивчення системи роботи вчителів, які атестуються: відвідуються навчально-виховні заходи вчителів адміністрацією, членами атестаційної комісії. В березні 2024 року проведено творчі звіти всіх педпрацівників, які атестувалися. Виконувалися заходи, що забезпечують організацію освітнього процесу     на засадах людино центризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці освітнього процесу, а саме розроблено та оприлюднено на сайті закладу освітні програми, встановлено скриньку для збору пропозицій учасників освітнього процесу, розроблено та затверджено структуру навчального року, організовано роботу комісії з академічної доброчесності, розроблені заходи, спрямовані на формування негативного ставлення до корупції. Налагоджено співпрацю між учасниками освітнього процесу. Проводилися зустрічі класних керівників з учителями, які викладають в закріпленому класі. Класні керівники відвідували навчальні заняття своїх учнів. Створено онлайн-спільноти у мережі Signal класного керівника та батьків, педагогічних працівників кожного класу, учнів та вчителів-предметників тощо. Запрошувалися батьки для консультацій, співбесід щодо організації навчання дітей. Проведено тиждень сім'ї (березень 2023).

Діяльність педагогічного колективу в 2023-2024 навчальному році була спрямована на розвиток творчого потенціалу особистості, створення сприятливих умов для навчання і виховання учнів. Через військовий стан учні взяли участь лише в І етапах Всеукраїнських учнівських олімпіадах з навчальних предметів та мовно-літературних конкурсів.

У 2023-2024 навчальному році свідоцтво про здобуття базової загальної середньої освіти отримали 7 учнів. Свідоцтво про  здобуття повної загальної середньої освіти видано 4 здобувачам освіти.

Протягом 2023-2024 навчального року у закладі проводилися заходи, спрямовані на формування негативного ставлення до корупції – тест-вікторина, бесіди, засіданні «круглого столу», онлайн-виставка малюнків. Гуртки в закладі  працювали постійно.

З метою забезпечення умов для рівного доступу до якісної освіти в Куземинському ліцеї організоване підвезення учнів та педагогічних працівників до місця навчання, роботи та у зворотному напрямку.

У 2023-2024 навчальному році до місця навчання та у зворотному напрямку здійснюється підвезення 33 учнів та 12 педагогічних працівників. Заклад має в користуванні автобус, рік випуску – 2012, який розрахований на 23 посадкових місць (враховуючи місце водія) відповідно.

Підвезення здійснюється автобусом, який пройшов технічний огляд, водій має медичну довідку, наявний поліс обов’язкового страхування.

Для закладу придбано генератор 10 кВт, який використовується для забезпечення світлом найпростішого укриття. Встановлено кнопку виклику поліції у разі надзвичайної ситуації у закладі. Встановлена твердопаливна котельня шляхом залучення бюджетних та спонсорських коштів. Плануються поточні ремонти навчальних кабінетів.

Разом з тим, ряд заходів річного плану роботи з об'єктивних причин не виконано. Через воєнний стан не виділялися кошти на заходи щодо облаштування території та приміщення закладу з урахуванням принципів універсального дизайну розумного пристосування: у поточному навчальному році не придбано дидактичні засоби для дітей з ООП. Крім того не встановлено блискавкозахист, та обробка дерев’яних конструкцій, не придбано обладнання для навчальних кабінетів, де навчалися учні 5-х класів.

Директор                                                           Людмила ЯВТУШЕНКО

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.