Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 150 чоловік

Річний звіт по діяльність закладу освіти

Дата: 11 січня 2019 о 12:44, Оновлено 11 квітня о 13:44

Річний звіт

про діяльність Куземинського ліцею у 2022/2023 навчальному році

Робота Куземинського ліцею у 2022/2023 навчальному році була спрямована на виконання Стратегії розвитку закладу, Освітньої програми закладу (1-11 класи), Освітньої програми для 5-6 класів (5 клас), річного плану роботи на 2022/2023 навчальний рік.

У минулому навчальному році у закладі функціонувало 11 класів: 1-4 класи; 5-9 класи; 10-11 класи.

Середня наповнюваність класів складає 9 учнів. У 2022/2023 навчальному році створено 8 інклюзивних класів, в яких навчається 11 дітей з особливими освітніми потребами. Індивідуальною формою навчання охоплено 3 дитини за екстерною формою навчання (проживають у зв’язку із воєнним станом за кордоном).

Заклад здійснював профільну підготовку старшокласників (10-11 класи). На профільному рівні вивчаються українська мова та література.

Станом на 05.09.2022 року у ліцеї навчається 101 учень, станом на 26.04.2023 року 96 учнів.

Протягом поточного навчального року освітній процес відбувався з урахуванням безпекової ситуації в державі та області в умовах воєнного стану у  І семестрі з використання технологій дистанційного навчання, у ІІ – за змішаною формою.

У серпні-вересні проведено ряд організаційних заходів щодо організованого початку навчального року, забезпечення безпечних та комфортних умов навчання та праці, у ІІ семестрі – щодо організації освітнього процесу у наступному навчальному році: набір у 1-го класу, формування 10 класу та вибір профільного предмету.

Відбулися заходи з охорони та зміцнення здоров'я учасників освітнього процесу: об'єктові тренування з пожежної безпеки, у рамках тижнів з основ безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, Дня здоров`я, безпеки дитини в закладі, безпеки дорожнього руху, Олімпійського тижня. Організовано роботу спортивного клубу «Спартак».

Затверджена та діяла комплексна програма фізичного розвитку та спортивно-масової роботи.

Класні керівники проводили бесіди з профілактики нещасних випадків, з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами. Залучили учнів до Всесвітнього тижня протидії булінгу.

Протягом року проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності інженером з охорони праці, класними керівниками, учителями хімії, фізики, біології. Здійснювався контроль щодо ведення Журналів реєстрації інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки. За допомогою опитування з'ясовано обізнаність здобувачів освіти правил з охорони праці та пожежної безпеки.

На педагогічній раді розглянуто питання «Про стан організації в закладі освіти цивільного захисту та профілактичної роботи з питань попередження дитячого травматизму».

Класні керівники підготували для батьків пам'ятки з безпеки життєдіяльності під час канікул.

Медична сестра ліцею здійснювала просвітницьку роботу щодо профілактики захворювань та дотримання гігієни в сучасних умовах.

Педагогічні працівники пройшли онлайн-навчання з надання першої (домедичної) допомоги та взяли участь у практичному навчанні на базі закладу. Підписано акт про використання найпростішого укриття, працівники ліцею обладнали всім необхідним відповідно до вимог. Це дало змогу організувати освітній процес за змішаною формою.

У межах реалізації всеукраїнського проєкту «Клас безпеки», метою якого є систематична підготовка дітей та молоді з питань цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя, ознайомлення з правилами пожежної, мінної безпеки, формування навички самозахисту, надання домедичної допомоги, рятування в умовах надзвичайних ситуацій, в опорному закладі у 2023 року облаштовано «клас безпеки».

Для учасників освітнього процесу  було організоване буфетне харчування з 17.04.2023 до завершення навчального року.

Виконувалися заходи щодо профілактичної роботи з попередження суїцидальної поведінки учнів, щодо запобігання булінгу (цькування) та будь- яким іншим проявам насилля, щодо профілактики дитячої бездоглядності та правопорушень, правової та психологічної підтримки дітей та молоді, по роботі з обдарованими дітьми. До Міжнародного дня протидії булінгу 4 травня проведено ряд заходів. Інформація про них розміщена на веб-сайті закладу. На засіданні педагогічної ради підведено підсумки роботи щодо протидії булінгу серед учасників освітнього процесу. Протягом року здійснювався контроль за відвідуванням учнями закладу. Класні керівники щодня з'ясовували причини пропусків, проводили роз'яснювальну роботу. Адміністрація закладу за підсумками контролю видала розпорядчі накази.

Організовано роботу інклюзивних класів, команд психолого- педагогічного супроводу дітей з ООП, складено індивідуальні навчальні плани та індивідуальні програми розвитку, забезпечено проведення корекційно-розвиткових занять. Відповідно до рівня підтримки учнів з ООП педагогічні працівники розробили модифіковані програми з окремих предметів. Проведено засідання команд психолого-педагогічного супроводу та складено відповідні протоколи з рекомендаціями.

Відповідальний працівник здійснював моніторинг шкільних ресурсів (веб-сайту, соціальної мережі Facebook) на предмет розміщення на них несанкціонованої інформації. Класні керівники провели виховні заходи для здобувачів освіти щодо безпечного використання Інтернет-ресурсів, до Дня безпечного Інтернету.

Протягом року проведено ряд заходів з метою підвищення обізнаності з управління відходами, до Дня довкілля та Дня Землі.

Відповідно до графіка проводилися внутрішні моніторинги якості освітнього процесу. На педагогічних радах підведено підсумки моніторингу навчальних досягнень.

           Практичний психолог проводила заходи з адаптації до освітнього процесу внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали внаслідок бойових дій: консультування, просвітницька робота. Вивчалася готовність учнів 4-х класів до навчання у школі ІІ ступеня, адаптаційні процеси учнів 5-х класів до умов навчання в основній школі.

Протягом 2022/2023навчального року було організовано роботу 4 методоб’єднань: учителів суспільно-гуманітарного, початкових класів, природничо-математичних дисциплін, класних керівників. Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методики проведення уроку. Діяльність МО спланована на основі річного плану роботи ліцею та науково- методичної проблеми.Кожне з них провело по 4 засідання, робота яких будувалася за окремими планами.На запланованих засіданнях МО вчителі обговорювали як організаційні запитання,так і науково-методичні питання щодо впровадження в освітній процес нових технологій, інтенсивних форм і методів навчання, застосування міжпредметних зв’язків у процесі формування комунікативних компетенцій учнів. Упродовж навчального року всіма методичними об’єднаннями було проведено предметні тижні, під час яких учні розширювали свої знання з даного предмета.

Протягом 2022/2023 н.р. проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення вчителів з нормативними документами, методичними рекомендаціями з навчальних предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів. Використання інноваційних технологій у процесі вивчення різних предметів у ліцеї дало змогу покращити зміст навчання, вдосконалити методи і форми навчання, активізувати та індивідуалізувати його. Більшість педагогів закладу володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, уроки та виховні заходи проводять з використанням мультимедійної та комп’ютерної техніки. Реалізація основних напрямів методичної роботи (забезпечення професійною інформацією, підтримка в підготовці до атестації, організація підвищення кваліфікації вчителів) значно підвищила якість освіти.

Протягом 2022/2023 навчального року належна увага приділялася з боку адміністрації ліцею росту педагогічної майстерності педагогів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників. Відповідно до плану роботи ліцею курсову перепідготовку пройшли всі педагогічні працівники закладу. Педагогічні працівники, які пройшли курси підвищення кваліфікації, діляться своїм досвідом на засіданнях методичних об’єднань, готують виступи на педагогічні ради.

З використанням технологій дистанційного навчання проходив семінар- практикум із питань впровадження ІКТ в освітній процес. Під керівництвом учителя інформатики Надії ДАВИДОВОЇ, педагогічні працівники опрацювали тему «Використання візуалізації у навчанні».

З метою надання психологічної підтримки педагогам як умови збереження психічного здоров'я здобувачів освіти в закладі протягом року практичний психолог Юлія ЛЯШЕНКО, організувала та провела ряд ранкових зустрічей для педагогічних працівників. Ця робота сприяла відновленню емоційної стабільності в стресових ситуаціях, розвитку психологічної стійкості в дітей та дорослих. Цілеспрямовано проводилась робота з обдарованими дітьми. Найпоширенішими інтелектуальними змаганнями є Всеукраїнські учнівські олімпіади, які для багатьох учнів є першим кроком у науку. Вони стають дієвим засобом формування мотивації до навчання, підвищення пізнавальної активності, поглиблення і розширення знань, підтримка творчо обдарованої учнівської молоді, створення умов для збереження і розвитку інтелектуального потенціалу нації. Відповідно до плану методичної роботи в жовтні було проведено І тур Всеукраїнських олімпіад. У листопаді-грудні учні ліцею повинні були брати участь у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, проте через воєнний стан у країні та карантинні обмеження він був скасований.

З метою поліпшення інформаційно-методичного забезпечення організації роботи з педагогічними кадрами та якісної організації навчально-виховного процесу систематично надаються рекомендації про стан сучасної освіти в Україні шляхом проведення консультацій, нарад при директорові. План заходів щодо організації методичної роботи в ліцеї протягом 2022/2023 навчального року був виконаний. Однак у здійсненні методичної роботи мали місце окремі недоліки: педагоги залишаються інертними до участі в конкурсі педагогічної майстерності «Учитель року»; керівниками предметних об’єднань не налагоджено роботу з випуску методичних рекомендацій учителям.

Проводилася робота щодо формування системи оцінювання здобувачів освіти. Циклові методичні комісії створили банки творчих розробок уроків з використанням компетентнісних завдань з предметів у якості інструментарію для оцінювання, провели педагогічні майстерні щодо вдосконалення прийомів та інструментів формувального оцінювання, здійснювали відвідування навчальних занять колег з метою обміну досвідом з організації самооцінювання та взаємооцінювання. Підсумки проведеної роботи обговорено на засіданні методичної ради ліцею.

          В жорстоких реаліях воєнного стану в Україні перед освітянами стоїть важливе завдання - об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння, співробітництва щодо захисту прав та свобод, оволодіння дітьми універсальними цінностями та моделями поведінки, які складають основу світової культури. Відповідно до Закону України «Про освіту», Концепції Нової української школи виховання є невід’ємною складовою освітнього процесу, є наскрізним процесом, який охоплює усі сфери шкільного життя і має ґрунтуватися на цінностях. Особлива роль в організації виховної діяльності в закладі освіти належить класним керівникам. Єдність навчання, виховання і розвитку здобувачів освіти  забезпечується спільними зусиллями всіх учасників освітнього процесу. Характер виховання повинен передбачати глибоке розуміння педагогом природи вихованців, їх індивідуальних рис і можливостей, поваги до особистості дитини, постійно дбати про її гармонійний розвиток, встановлення взаємин співробітництва в освітньому процесі. Успіх виховного процесу залежить від відносин між педагогом та здобувачем освіти, які повинні будуватися на основі співдружності, співробітництва і ділового партнерства. Питання про стан виховної роботи у нашому закладі освіти постійно слухаються на нарадах при директорові, педрадах, методичному об`єднанні класних керівників, загальношкільних зборах та конференціях і відображається у відповідних наказах. Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив ліцею орієнтуються на нормативно - правову базу з питань виховної роботи. Для їх реалізації в закладі освіти був розроблений план виховної роботи освітнього закладу, який є додатком до річного плану ліцею, щомісячні плани та плани виховної роботи класних керівників. В організації освітнього процесу в умовах воєнного стану настала потреба іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи, про що сказано в методичних рекомендаціях щодо організації виховної роботи в закладах освіти в 2022-2023 навчальних роках (лист МОН № 1/9105-22 від 10.08.2022). Основним цільовим напрямом стало забезпечення безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя. Виходячи з цього основними напрямками та завданнями виховної роботи у 2022-2023 навчальному році були:

- надання здобувачам освіти базових знань з основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій в умовах воєнного стану, навчити правилам збереження здоров’я, життя свого, оточуючих в разі бойових дій;

- надання психологічної підтримки, забезпечення психолого-педагогічного супроводу емоційно вразливих категорій осіб;

- протидія булінгу, запобігання домашньому насильству, запобігання та протидія торгівлі людьми;

- профілактика шкідливих звичок та девіантної поведінки, сприяння розвитку учнівського самоврядування;

- сприяння адаптації та емоційно-психологічної підтримки тимчасово внутрішньо переміщеним особам;

- формування рис і якостей «українця-переможця» у війні російської федерації проти України: - моральна стійкість, витримка, сила волі і твердість духу;

- протидія ворожій пропаганді, віра в перемогу, підтримання власного емоційного ресурсу;

- здатність та вміння протистояти негативним емоціям, стресу, тривозі, почуттю небезпеки;

- співчуття, милосердя, взаємодопомога, волонтерство, відчуття себе громадянином. В основу діяльності закладу освіти покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання. З ціллю організації зайнятості здобувачів освіти, забезпечення повноцінного всебічного розвитку ліцеїстів, розумового естетичного, фізичного та розвитку природних здібностей створена система особистісного підходу. На початку навчального року здобувачів освіти ознайомили з правилами внутрішнього розпорядку ліцею, проінформували про поведінку під час воєнного стану, карантину, використання мобільних телефонів та заборону тютюнопаління, споживання алкогольних напоїв тощо. Постійно проводились заходи щодо інформування новин та найважливіших подій в ліцеї, в державі, в світі, проводився аналіз відвідування здобувачами освіти навчальних занять. У закладі освіти оприлюднено правила поведінки, створені спільно з учасниками освітнього процесу, що засновані на правах людини й спрямовані на формування позитивної мотивації в поведінці учасників освітнього процесу. Учасники освітнього процесу ознайомлені з ними та намагаються їх дотримуватися. Також в закладі діє Кодекс безпечного освітнього середовища. Одним із напрямів роботи в умовах воєнного стану, постійних воєнних загроз було надання здобувачам освіти знань з основ безпеки, ознайомленн їх з важливими для збереження здоров’я та життя правилами дій в певних ситуаціях. З цією метою в закладі освіти створено інформаційний клас «Клас безпеки», розповсюджено буклети серед здобувачів освіти та їх батьків «Алгоритм дій населення у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації». З метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу з питань безпеки життєдіяльності, підвищення рівня інформаційно-роз’яснювальної діяльності з виховання поважного ставлення до безпеки і здоров’я людини як основи для реалізації успішного життя, опанування навичок безпечної поведінки в умовах воєнного стану в закладі освіти проходили тиждень знань з безпеки життєдіяльності «Обережно: небезпека!», тиждень безпеки дорожнього руху, тиждень безпечного інтернету, тиждень пожежної безпеки, тиждень безпеки дорожнього руху. Традиційно було проведено місячник «Увага! Діти на дорозі», місячник здорового способу життя. Підсумки проведених заходів відображено у відповідних наказах. З метою інформування учасників освітнього процесу щодо правил поведінки з вибухонебезпечними предметами; попередження нещасних випадків, викликаних потраплянням людини на міну, формування в здобувачів освіти якості свідомої особистості, попередження проявам паніки в небезпечних ситуаціях, надання допомоги для реальної оцінки ступеня небезпеки знахідки і наслідків результату некоректного з нею поводження в ліцеї проведено ряд заходів для здобувачів освіти ліцею: «Бережи себе, бережи інших», «Обережно, міни!», «Якщо бачиш міну…», «Твоя безпека в твоїх руках», «Дивись під ноги», «Помічай, оминай, повідомляй!», вікторини «Мінна безпека, Можна/ Не можна», «Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів». Для здобувачів освіти початкової ланки класні керівники організовують мульт перерви. Під час яких ліцеїсти залюбки переглядають мультсеріали «Пес Патрон» та «Безпека з Вовком Діккі», мультфільм про захоплюючі історії з життя хлопчика Сашка та його котаШкоді, які завдяки знанням правил мінної безпеки уникають усіх пасток підступних мін. Опрацьовано інформаційний комікс для дітей «Поради від захисника України». Перед канікулами для здобувачів освіти проводиться єдиний урок безпеки життєдіяльності «Правила поведінки під час канікул», де розглядаються правила поведінки в побуті, на вулиці, з незнайомими предметами, під час надзвичайних ситуацій тощо. Бесіди відображені у класних журналах та журналах інструктажів. З батьками здобувачів освіти організовано онлайн бесіди «Безпечне навчання в умовах війни» та підготовлено пам’ятки «У час воєнної небезпеки». З метою виховання у підростаючого покоління базового поняття основ

безпечного середовища, формування в здобувачів освіти здоров’язбережувальних компетентностей, знань правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надання домедичної допомоги. Важливим завданням кожного освітнього закладу в умовах воєнного стану стала підтримка і надання здобувачам освіти допомоги в нормалізації та стабілізації психічного стану як через особистий прояв посиленої уваги, вияв любові до здобувачів освіти, так і звертання до практичного психолога для подальшої психологічної підтримки тих здобувачів освіти, які цього потребували. Психологом ліцею налагоджена взаємодія з учасниками освітнього процесу за допомогою інформаційно - комунікаційних технологій, проводилися онлайн-консультування, здійснювалася інформаційна підтримка щодо джерел консультування, куди саме можна звернутися. Від того, наскільки сприятливим та безпечним є освітнє середовище, залежить формування особистості, виховання її якостей, оволодівання необхідними вміннями та навичками, які так потрібні в сучасному житті. З метою виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства, розвитку вміння знаходити шляхи виходу зі складної ситуації,  формування навиків відповідальної та безпечної поведінки і попередження поширення негативних явищ в учнівському середовищі, запобігання будь-яких проявів насильства в ліцеї щорічно згідно річного плану роботи освітнього закладу та з метою привернення уваги громадськості до проблем попередження та подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей та підлітків в закладі освіти проходять акції «16 днів з протидії насилля» та «Синя стрічка квітня». З метою проведення роз’яснювальної та навчальної роботи серед здобувачів освіти щодо запобігання торгівлі людьми в умовах воєнної агресі з в освітньому закладі проведено тиждень протидії торгівлі людьми. У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності практичним психологом була проведена година психолога «Сім’я, школа, друзі і я: больові точки». Головною метою якої було виховувати дружні відносини між дітьми та розвивати в дітей почуття емпатії, терпіння, доброти та поваги. На стенді в коридорі освітнього закладу розміщено інформаційні матеріали про причини виникнення булінгу, дії батьків жертви булінгу, матеріали з питань рівних прав  та можливостей чоловіків та жінок,попередження насильства в сім’ї та запобігання торгівлі людьми, інформація

про телефони гарячої лінії. Затверджено заходи з охорони дитинства.Із заявами до керівника закладу освіти протягом 2022-2023 навчального року про факти булінгу ні здобувачі освіти, ні їх батьки не зверталися. З метою підвищення рівня обізнаності учасників освітнього процесу з питань безпеки в умовах дії воєнного стану в країні та відповідальності за вчинення неправовірних дій в ліцеї проведено просвітницьку роботу із здобувачами освіти та їх батьками, щодо відповідальності за вчинені протиправні учасників освітнього процесу під час дії режиму воєнного стану. Зокрема, проведено бесіди «Інформаційна безпека. Як не нашкодити своїм»,«Небезпечні молодіжні субкультури. Редан» тощо. Бесіди з батьками«Обов'язки та відповідальність батьків в умовах дії воєнного стану».

Реалізація завдань і змісту правового та превентивного виховання здобувачів освіти в закладі здійснюється передусім у процесі освітнього процесу. Вивчення гуманітарних предметів спрямоване на формування в них високих ідеалів, морально-правових якостей, непримиренності до аморальних явищ, правопорушень і злочинності. Дисципліни природничого циклу дають змогу торкнутися кола питань з різних галузей права, зокрема його нормативних актів щодо охорони природи, охорони праці, охорони здоров’я людини та ін. Важлива роль у правовому та привентивному виховання здобувачів освіти належить курсам «Основи правознавства» та «Громадянська освіта» у процесі вивчення яких вони знайомляться з фундаментальними цінностями сучасного світу: демократія, свобода, повага гідності та прав людини, солідарність, що є базовою умовою демократичного розвитку суспільства та громадян, які володіють уміннями здійснювати зважений і раціональний вибір, критично мислити та аналізувати інформацію, розуміють роль і значення права, толерантно ставляться до думок інших, активно цікавляться суспільним, політичним та економічним життям з усіма галузями права, здобувають знання, вміння і навички в системному вигляді. З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, недопущення деструктивної поведінки здобувачів освіти у кризових та конфліктних ситуаціях, попередження негативних проявів серед неповнолітніх та профілактики суїцидальної поведінки у дитячому середовищі, формування навичок стресостійкості, конструктивного розв’язання проблем, безпечної поведінки та попедження самогубств серед здобувачів освіти в закладі освіти розроблено план заходів. Систематично згідно плану, а також поза планом проводились засідання комісії з профілактики правопорушень, де розглядались питання відповідно плану та індивідуальні справи здобувачів освіти, які мають пропуски занять без поважних причин, порушують правила внутрішнього розпорядку ліцею та схильні до правопорушень. Національно-патріотичне виховання є складовою виховного процесу, головною метою якого є набуття молодими громадянами соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов`язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високоїкультури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави. Національно-патріотичне виховання наскрізно пронизує весь освітній процес, базується на національній історії, знанні та відстоюванні своїх прав, виконанні конституційних і громадянських обов’язків, відповідальності за власне майбутнє, добробут та долю країни, охоплює всіх учасників освітнього процесу, сприяє формуванню у здобувачів освіти та утвердженню у педагогів і батьків національних та загальнолюдських цінностей, особистісних якостей, що притаманні громадянину України. Педагогічні працівники під час постійно акцентували увагу на тому, що патріотизм - це звичайний стан повсякденного життя людини, який виявляється не тільки під час надзвичайних ситуацій, а і у прагненні жити в Україні, розумінні необхідності дотримання конституційних та правових норм, володінням державною мовою, шанобливим ставленням до історії, культури та традицій українського народу. Здобувачі освіти ліцею приймають активну участь в громадському житті закладу освіти і класу. Діти є досить активними та охоче беруть участь у різноманітних шкільних конкурсах і змаганнях. Результатом роботи співпраці класного керівника та активу учнівського самоврядування є демократичні стосунки у колективі, організація та проведення свят, виховних годин, конкурсів, створення дитячих проектів, акцій. За планом виховної роботи проводяться різноманітні заходи та форми роботи з реалізації Концепцій національно-патріотичного та громадянського виховання в закладі освіти, зокрема: заходи до Дня незалежності України; Дня партизанської слави, Дня захисника та захисниць України, Дня визволення України від фашистських загарбників, Дня Гідності і Свободи, Дня пам’яті жертв Голодомору, Дня збройних сил України, Дня вшанування захисників Донецького аеропорту Дня Соборності, Дня пам’яті жертв Голокосту, Дня пам’яті героїв, що полягли під Крутами, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня Героїв Небесної Сотні, Дня початку повномасштабного вторгнення росії на територію України, Дня єднання, Дня українського Добровольця, Дня початку антитерористичної операції на сході України, Дня визволення в’язнів нацистських концтаборів, Дня пам’яті та примирення, Дня Героїв тощо. Всеукраїнська акція «Засвіти свічку», Акція пам’яті «Флешмоб пам’яті за загиблими унаслідок збройної агресії рф».  Флешмоб дистанційний тимбілдінг, челендж «Хустку одягаю – перемогу закликаю» до Дня Української хустки, Відеочелендж «Дякую ЗСУ за мирне небо», інформаційна акція «Я маю право…», флешмоб на захист української мови «Без мови немає держави», флешмоб «Об’єднані Україною» (до Дня єднання), Флешмоб «Вишиванка – мій генетичний код» (до Дня Вишиванки), тощо. В процесі створення стенди мужності та відваги: «Захисники та захисниці України – випускники нашої школи», «Герої нашого часу». Проведено конкурси малюнків та плакатів Уроки звитяги по класах «Сила нескорених!», «УПА – героїчна боротьба в історії України», «Перемога в ім’я життя», «Збройні сили України – захисники і опора країни», «Україна. Поступ свободи», «Мужність та відвага крізь віки», «Героїзм українських волонтерів», «Доброволець – герой сьогодення», «Народ мій завжди є, народ мій завжди буде», «Пам’ять заради майбутнього», «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення» Заходи до дня державного герба та гімну України. Заходи до Міжнародний день визволення в’язнів нацистських Концтаборів. Заходи в рамках місячника громадського виховання, зокрема проведено години спілкування по класах «Права і обов’язки членів родини. Родинні традиції і цінності», історично-літературна композиція «Україна – серце Європи», волонтерські акції «Маскувальна сітка»,;Зігрій захисника; Смаколики для захисників України. Заходи в рамках місячника військово-патріотичного виховання, зокрема створено в бібліотеці ліцею інформаційний куточок «Партнерство заради миру» проведено тренінгове заняття «Надання невідкладної допомоги пораненому», волонтерська акція «Від дитячого серця на фронт!», військово-польові збори одинадцятикласників тощо. Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії - це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії до душі у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею, її щастя.      Основними напрямами профорієнтаційної роботи із здобувачами освіти ліцею є:

- професійна просвіта,

- професійне виховання,

- професійна діагностика

- професійна консультація учнів.

     Провідна роль у цій роботі належить класним керівникам та практичному психологу ліцею. Вони протягом тривалого часу спостерігають за здобувачами освіти свого класу, вивчають їх індивідуальні особливості, інтереси, здібності й нахили, контактують з батьками, знають виховний потенціал кожної сім’ї. Це дає їм змогу організувати профорієнтаційну роботу на належному рівні. Серед форм такої роботи найефективнішими, що виконують класні керівники є: зустрічі з колишніми випускниками, конференції, класні години, заняття в гуртках, факультативи, що дає їм змогу спостерігати за розвитком у здобувачів освіти професійних інтересів. Відповідно до плану роботи освітнього закладу на 2022-2023 навчальний рік та з метою забезпечення умов для життєвого і професійногосамовизначення старшокласників, формування готовності до свідомого вибору і оволодіння майбутньою професією в ліцеї у березні проведено Тиждень профорієнтації «Я – майбутнє твоє, Україно», головною метою якого є виховання в здобувачів освіти любові до різних видів праці, вивчення, формування та розвиток інтересів, нахилів та здібностей ліцеїстів, ознайомлення їх з найбільш поширеними професіями. Протягом тижня педагоги допомагали старшокласникам обрати майбутню професію, а решті здобувачів освіти визначитись, яка із професійпідходить їм найбільше та за якими спеціальностями майбутнє. Класні керівники із здобувачами освіти 10-11 класів провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо світу професій та потреб сучасного ринку праці, розширення кругозору ліцеїстів щодо змісту і вимог професії до людини, значимості правильного вибору професії на подальше життя, ознайомили здобувачів освіти з основними правилами та типовими помилками при виборі професії. Відбувалися зустрічі з студентами, представниками університетів щодо вибору професії і подальшого працевлаштування випускників. В батьківських чатах у Signal класні керівники 9-11 класів поширили пам’ятки «Роль батьків в підготовці молоді до свідомого вибору професії в сучасних умовах».  Під час Тижня профорієнтації проведені презентації новинок інформаційно-довідкової, методичної літератури, створено відповідний куточок в бібліотеці, поновлено та доповнено стенд з профорієнтації «Профорієнтація». Реалізація завдань виховної системи закладу відбувається за рахунок злагодженої співпраці педагогічного колективу, спланованої роботи педагога-організатора, класних керівників, класних колективів та батьків здобувачів освіти. Велика увага приділяється плануванню і організації позаурочноїнавчально-виховної роботи з дітьми, підлітками в ліцеї. Вивчення та врахування індивідуальних особливостей здобувачів освіти сприяє розвитку їх здібностей, талантів, навичок, самодіяльності, самоврядування, організації змістовного дозвілля і відпочинку.  Основними принципами роботи учнівського самоврядування в 2022-2023 навчальному році були:

- організація засідань активу та навчання активу;

- підвищення рівня вихованості учнів;

- залучення дітей до активної діяльності в позаурочний час;

- діяльність на засадах педагогіки партнерства;

- волонтерська діяльність.

Учнівське самоврядування ліцею регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів: Конституції України, Закону «Про освіту», «Про громадські організації», Статуту ліцею. У ліцеї діє учнівське самоврядування Суцвіття добрих справ", яка діє згідно статуту та розроблених положень, що регламентують їх діяльність. Керуючим органом є президент та шість міністрів. Засідання учнівського самоврядування відбувається один раз на місяць згідно плану роботи складеного на семестр. Основним принципом роботи учнівського самоврядування ліцею є: «Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо». Мета і завдання втілюються через різноманітні заходи: конкурси, проекти, виставки, спортивні змагання, інтелектуальні ігри тощо. Заклад освіти розвивається і крокує в ногу з поступом життя, шукає нові шляхи оптимізації сучасного патріотичного виховання. Ми прагнемо забезпечити своїм вихованцям можливості розширення особистісних перспектив відповідно до демократичних тенденцій розвитку суспільства. Незважаючи на воєнні загрози, карантинні обмеження, учнівське самоврядування продовжує активно працювати. Проводяться різноманітні шкільні конкурси, челенджі, флешмоби, квести, благодійні ярмарки тощо. На виконання Указу Президента України №143 від 16 березня 2022 року «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України» класні керівники проводять щоденно о 9 годині 00 хвилин загальнонаціональну хвилину мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Активно працює у ліцеї методичне об’єднання класних керівників. Протягом року всі класні керівники брали активну участь у роботі: збиралися на засідання для вирішення проблемних питань, проводили відкриті виховні заходи. Центром виховної  роботи є шкільна бібліотека. Систематично оформлювались тематичні інформаційні стенди, виставки, календар знаменних дат та святкових урочистостей. Про хід і результати освітнього процесу батьки здобувачів освіти дізнаються через сайт закладу освіти та Фейсбук сторінку ліцею, які систематично наповнюються та оновлюються. Проводяться індивідуальні бесіди з батьками здобувачів освіти, які мають помітно знижений рівень успішності, батьківські збори. Протягом року здобувачі освіти ліцею приймали участь у конкурсах територіальної громади та у конкурсах обласних, всеукраїнських та міжнародних, за що відзначені грамотами, подяками та дипломами. Інформація про проведення заходів у рамках місячників висвітлювалася на веб-сайті закладу.

У поточному навчальному році завершено роботу над науково- методичною проблемою, підведено підсумки на засіданні педагогічної ради, визначено нову проблему на наступні 5 років, а саме «Створення освітнього середовища закладу в умовах цифрової трансформації освіти». Адміністрація закладу здійснювала контроль за діяльністю педагогічних працівників щодо планування їх роботи (погодження календарно-тематичного планування), організації інклюзивного та індивідуального (екстернат) навчання, підвищення кваліфікації.

Працювала бібліотека закладу. Бібліотекар у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи» організовувала та проводила літературні ігри, бесіди, години мужності, опитування, презентацію книги. Постійно готувалися книжкові виставки до певних історичних та святкових дат. Інформація про проведені заходи розміщувалася в соціальній мережі Faсebook.

У грудні проведено щорічне самооцінювання якості освітньої діяльності закладу з чотирьох напрямків. Результати оприлюднені на засіданні педагогічної ради (02.06.2023) та прийняті відповідні рішення.

Здійснювалися заходи щодо ефективності кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників. Затверджено штатний розпис, структуру методичної роботи, графік підвищення кваліфікації на 2023 рік, складено перспективний план підвищення кваліфікації на пять років, проведено атестацію педагогічних працівників.

Усі педагогічні працівники пройшли курси підвищення кваліфікації переважно в Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, обираючи курси за вибором тривалістю 30 годин, за результатими отримали сертифікати.

Педагогічні працівники, які пройшли курси підвищення кваліфікації, діляться своїм досвідом на засіданнях методичних об’єднань, готують виступи на педагогічні ради. Атестація педагогічних працівників у закладі проводиться у відповідності до вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників України (2010 р.) та наказів Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін і доповнень до Типового положення». З метою стимулювання об’єктивності в оцінюванні роботи кожного педагогічного працівника в 2022-2023 навчальному році в закладі проводилася робота з атестації педагогічних працівників. Було складено:

- план роботи атестаційної комісії в 2022-2023 навчальному році;

- підготовлено та видано наказ No 124-а-ОД від 13.09.2021 року «Про створення

атестаційної комісії та затвердження її складу»;

- подано списки працівників, які підлягають атестації. Згідно плану вчителі, які

атестуються, були ознайомлені з нормативними документами щодо атестації;

- складено графік проведення засідань атестаційної комісії.

Відповідно до графіка проведено 4 засідання атестаційної комісії. Члени

атестаційної комісії вивчали рівень професійної підготовки вчителів за блоками:

 Науково-теоретична підготовка вчителя;

 Методична підготовка вчителя;

 Виховна робота;

 Громадсько-педагогічна діяльність.

В ході атестації оцінювалося:

 Уміння планувати педагогічну діяльність;

 Уміння коригувати навчально-виховний процес залежно від досягнення

результатів;

 Рівень науково-методичної діяльності;

 Рівень викладання предмета;

 Вміння реалізувати провідні ідеї щодо свого предмета;

 Результати навчально-виховної діяльності.

Організовано вивчення системи роботи вчителів, які атестуються: відвідуються навчально-виховні заходи вчителів адміністрацією, членами атестаційної комісії. В березні 2023р. проведено творчі звіти всіх педпрацівників, які атестувалися. Виконувалися заходи, що забезпечують організацію освітнього процесу на засадах людино центризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці освітнього процесу, а саме розроблено та оприлюднено на сайті закладу освітні програми, встановлено скриньку для збору пропозицій учасників освітнього процесу, розроблено та затверджено структуру навчального року, організовано роботу комісії з академічної доброчесності, розроблені заходи, спрямовані на формування негативного ставлення до корупції. Налагоджено співпрацю між учасниками освітнього процесу. Проводилися зустрічі класних керівників з учителями, які викладають в закріпленому класі. Класні керівники відвідували навчальні заняття своїх учнів. Створено онлайн-спільноти у мережі Signal класного керівника та батьків, педагогічних працівників кожного класу, учнів та вчителів-предметників тощо. Запрошувалися батьки для консультацій, співбесід щодо організації навчання дітей. Проведено тиждень сім'ї (березень 2023).

Діяльність педагогічного колективу в 2022-2023 навчальному році була спрямована на розвиток творчого потенціалу особистості, створення сприятливих умов для навчання і виховання учнів. Через військовий стан учні взяли участь лише в І етапах Всеукраїнських учнівських олімпіадах з навчальних предметів та мовно-літературних конкурсів.

У 2022/2023 навчальному році свідоцтво про здобуття базової загальної середньої освіти отримали 6 учнів. Свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти видано 5 здобувачам освіти.

Команда учнів 7,8,9 класів долучилася до найбільшого змагання Європи з фінансової грамотності серед підлітків European Money Quiz (організатор Надія ДАВИДОВА, учитель математики, інформатики). У березні 2023 року вони взяли участь у національному відборі, який відбувся в прямому ефірі в дистанційному форматі. В Україні це змагання проходить вперше у межах проведення Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week) за сприяння Національного банку України.

Протягом 2022/2023 навчального року у закладі проводилися заходи, спрямовані на формування негативного ставлення до корупції – тест-вікторина, бесіди, засіданні «круглого столу», онлайн-виставка малюнків. Гуртки в закладі  працювали постійно.

З метою забезпечення умов для рівного доступу до якісної освіти в Куземинському ліцеї організоване підвезення учнів та педагогічних працівників до місця навчання, роботи та у зворотному напрямку.

У 2022/2023 навчальному році до місця навчання та у зворотному напрямку здійснюється підвезення 33 учнів та 12 педагогічних працівників. Заклад має в користуванні автобус, рік випуску – 2012, який розрахований на 23 посадкових місць (враховуючи місце водія) відповідно.

Підвезення здійснюється автобусом, який пройшов технічний огляд, водій має медичну довідку, наявний поліс обов’язкового страхування.

Для закладу придбано генератор 10 кВт, який використовується для забезпечення світлом найпростішого укриття. Встановлено кнопку виклику поліції у разі надзвичайної ситуації у закладі. Встановлена дров’яна котельня шляхом залучення бюджетних та спонсорських коштів. Плануються поточні ремонти навчальних кабінетів. Проведено освітлення в дров’яній котельні та в найпростішому укритті за рахунок бюджетних коштів.

Заклад отримав 8 хромбуків та 6 ноутбуків для педагогічних працівників за кошти різних джерел фінансування.

Разом з тим, ряд заходів річного плану роботи з об'єктивних причин не виконано. Через воєнний стан не виділялися кошти на заходи щодо облаштування території та приміщення закладу з урахуванням принципів універсального дизайну розумного пристосування: не встановлена кнопка виклику на вході закладу, у поточному навчальному році не придбано дидактичні засоби для дітей з ООП. Крім того не встановлено блискавкозахист, та обробка дерев’яних конструкцій, не придбано обладнання для навчальних кабінетів, де навчалися учні 5-х класів.

Директор                                                           Людмила ЯВТУШЕНКО

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.