Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 150 чоловік

Звіт директора за період 2022- 2023 навчального року

Дата: 16 серпня 2023 о 11:54

Звіт директора

Куземинського ліцею

за період 2022- 2023 навчального року

 Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу ліцею, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2022-2023навчального року.

На виконання Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145 – VIII, наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів», керуючись примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно - громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах сьогодні проводиться звіт згідно запланованої структури.

Як директор, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалась Законодавством України, Статутом Куземинського ліцею, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора закладу освіти, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

Освітня діяльність Куземинського ліцею базується відповідно до Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти України, Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 87 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 № 688) (у 1-3 класах), Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2011 № 462 (у 4-х класах), Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1392, Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська ліцей» на період до 2029 року (схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988), постанов Уряду України, нормативно – інструктивних документів Міністерства освіти і науки України та місцевих органів управління освітою, власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти.

Внутрішня система забезпечення якості освіти

У закладі затверджено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, де вказані стратегія та процедури забезпечення якості освіти, принципи стратегії, завдання, форми, критерії, очікувані результати, показники опису та інструментів моніторингу якості освіти, механізми забезпечення академічної доброчесності педагогів та учнів, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, критерії оцінювання роботи вчителя, критерії оцінювання управлінської діяльності керівників, наявність необхідних ресурсів для організації освітнього процесу, інформаційна система для ефективного управління закладом, інклюзивне освітнє середовище та розумне пристосування. Розроблено проект Внутрішньої системи забезпечення якості освіти за чотирма напрямами: освітнє середовище, здобувачі, педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти, управлінські процеси закладу освіти.

Напрям 1. Освітнє середовище

Приміщення й територія закладу є безпечними та комфортними. Проведено озеленення території в рамках місячника чистоти, на постійному контролі спортивні та ігрові майданчики щодо справності інвентарю, відсутності ям та інших загроз травмування дітей, здійснено покіс трави на території та прилеглій території. Внутрішній дизайн приміщення відповідає нормам. В закладі протягом року здійснено поточний ремонт. Меблі відповідають санітарно – гігієнічним вимогам. Підвіконня класів не загромаджені, на стінах закладу немає зайвої інформації. Забезпечено режим прибирання та провітрювання приміщення, місць громадського користування. У закладі дотримано вимог температурного режиму, рівня освітлення. У достатній кількості придбано мийні та дезінфікуючі засоби, розроблено графіки прибирання та дезінфекції приміщень, їдальні, кухні. З метою пожежної безпеки розроблено ряд розпорядчих документів, заклад забезпечений вогнегасниками, перевірено евакуаційні виходи, стан пожежних рукавів.

Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно –гігієнічних, протипожежних норм, протиепідемічної безпеки

Одне з головних завдань навчального закладу - створення безпечних умов навчання, праці, відпочинку, збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу.

Робота з ОП та БЖ в закладі здійснюється відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону праці», Положення про організацію роботи з охорони праці в закладах освіти, Положення про навчання з ОП, Порядку розслідування нещасних випадків у навчальних закладах.

У ліцею укладено Колективний договір, у якому є розділ "Охорона праці". У відповідному журналі оформлюються результати громадсько-адміністративного контролю з охорони праці.

Розроблено документацію з питань дотримання безпеки життєдіяльності та охорони праці.

Відповідно до Положення з охорони праці кожний працівник освітнього закладу має посадові інструкції та інструкції з ОП та БЖ на робочому місці. Щомісячно, із записом до класного журналу, з учасниками освітнього процесу за планом проводяться інструктажі з ОП та БЖ. З робітниками особливих категорій (робота з підвищеною небезпекою: працівники харчоблоку, сторож) – кожні три місяці. Проведені інструктажі фіксуються у відповідних журналах реєстрації інструктажів.

Так, в вересні 2022 року з усіма учасниками освітнього процесу було проведено первинні інструктажі на робочому місці із записом до відповідного журналу. Проведено вступні інструктажі з новими робітниками, поновлено та видано на руки посадові інструкції та інструкції з ОП.

На початку навчального 2022-2023 року вчителями-предметниками (фізика, інформатика, фізична культура) було проведено первинний інструктаж з учнями з фіксацією до відповідних журналів.

Перед канікулами (осінні, літні, зимові, весняні) класними керівниками було проведено бесіди щодо правил БЖ із записом до класних журналів та журналів БЖ класів як цільові інструктажі.

В умовах протиепідемічних заходів (на період адаптивного карантину) завгоспом та медичною сестрою щоденно здій­снювався контроль за температурним режимом у всіх приміщеннях закладу, за режимом провітрювання, вологим приби­ранням кабінетів, допуском до роботи персоналу ліцею за умови використання засобів індивідуального захисту після проведення термометрії безконтактним термометром. Усі працівники закладу забезпечені засобами індивідуального захисту.

У вересні 2022, січні 2023 року з працівниками навчального закладу було проведено інструктажі з БЖ щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни, одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту з записом у відповідний журнал.

В умовах епідеміологічної небезпеки (адаптивного карантину) в ліцею створено необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники, антисептичні засоби для обробки рук). Відповідно до рекомендацій МОН та Головного санітарного лікаря України обмежено проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в приміщенні ліцею, відповідно до заяв вчителі працювали на віддалені.

Медичний пункт навчального закладу забезпечений необхідними засобами та обладнанням щодо коронавірусної профілактики (безконтактним термометром, дезінфекційними засобами, засобами особистої гігієни).

На стендах та стінах поверхів, навчальних кабінетів, у місцях громадського користування розміщено інформацію про необхідність дотримання респіраторної гігієни, алгоритм дій під час можливого захворювання тощо.

Річним планом роботи ліцею на новий навчальний рік передбачені заходи з безпеки життєдіяльності та охорони здоров'я дітей, охорони праці вчителів й обслуговуючого персоналу:

- комплексний план заходів з охорони праці та безпеки життєдіяльності на 2022-2023навчальний рік;

- план роботи комісії з питань охорони праці ліцею на 2022-2023 навчальний рік;

- план заходів з вивчення правил дорожнього руху та попередження дорожньо-транспортного травматизму на 2022-2023навчальний рік;

- план заходів по забезпеченню роботи спортивних споруд та майданчиків у осінньо-зимовий період, ефективному їх використанню та утриманню в належному санітарно-технічному стані;

- план заходів по попередженню виробничого та невиробничого травматизму серед учнів на 2022-2023навчальний рік;

- план заходів по попередженню отруєнь дикорослими рослинами;

- план заходів з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;

- план заходів з профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій;

- план заходів з профілактики тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв;

- план заходів з профілактики наркоманії.

У рамках Місячника та Тижня безпеки з ОП проведено тематичні уроки та бесіди з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів, рухливі та сюжетно-рольові ігри, моделювання проблемних ситуацій на дорозі, конкурси дитячих малюнків, вікторини, години спілкування.

 У квітні 2023 року було заплановано проведено навчання працівників закладу з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки.

Стан дитячого травматизму - на постійному контролі адміністрації. Відповідно до Положення від 16.05.2019 № 659 «Про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу» проводяться службові розслідування нещасних випадків учасників освітнього процесу та працівників з оформленням відповідних документів. У ліцею активно проводилася профілактична робота щодо запобігання дитячого травматизму. Проводилися бесіди із санітарії та гігієни, протипожежної безпеки та правил поведінки з вибухо-, газо-, електронебезпечними приладами та предметами, з правил дорожнього руху, записи велися на відповідних сторінках класних та спеціальних журналів, оформлено Куточки з безпеки життєдіяльності. Під час епідеміологічної небезпеки та військовим станом в 2022-2023 н.р. екскурсії, походи, масові заходи не проводились.

Умови для харчування здобувачів освіти і працівників

Здорове харчування школярів впевнено можна віднести до одного з основних факторів їх розвитку.

З метою створення умов для зміцнення здоров`я, формування навичків правильного харчування, пошуку нових форм обслуговування дітей, збільшення охоплення учнів гарячим харчуванням, було розроблено основні завдання:

-забезпечення безкоштовним і пільговим харчуванням учнів закладу;

-створення сприятливих умов для організації раціонального харчування;

-зміцнення і модернізація матеріальної бази приміщень харчоблоку ліцею;

-підвищення культури харчування;

-забезпечення санітарно-гігієнічної безпеки харчування;

-проведення систематичної роз`яснювальної роботи серед батьків і учнів про необхідність гарячого харчування.

Організація харчування учнів закладу регламентується Законами України «Про охорону дитинства», «Про загальну середню освіту», Наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України № 242 /329 від 01.06.2005 року «Про затвердження Порядку організації харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 р. № 116 « Порядок надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість»,Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 23.04.2021 № 4 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19», Наказом МОН України від 25.09.2020 № 2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти» та іншими нормативними документами.

Протягом навчального року проводилась організаційна робота з учнями та батьками щодо залучення дітей до харчування.

Організація харчування учнів постійно розглядалась на педрадах, нарадах при директорові, батьківських онлайн - зборах тощо.

З метою забезпечення якісного харчування учнів, охорони їхнього життя і здоров`я, недопущення приймання недоброякісних продуктів харчування та продовольчої сировини до їдальні, в закладі працював громадський контроль.

Щоденний контроль здійснювався адміністрацією, педагогами.

Медичною сестрою Токарь Н.М. щодня знімався бракераж сировини й готової продукції, що реєструвався у відповідних журналах. Правильно оформлена сертифікація отриманих продуктів, забезпечено необхідні умови та терміни зберігання продуктів, технологія приготування їжі. Відповідно до вимог вівся журнал здоров'я працівників харчоблоку.

Меню - розкладка складалася.на кожний наступний день відповідно до наявності продуктів харчування, з урахуванням примірного двотижневого меню, затвердженого директором ліцею та держспоживспілкою.

Відповідно до вимог щодо організації харчування в умовах епідемічних заходів (у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) відповідно рівням епідемічної небезпеки відповідальним за харчування в закладі було розроблено графіки харчування здобувачів освіти, в яких був проведений розрахунок максимальної кількості учнів, які можуть одночасно вживати їжу, не порушуючи рекомендованої дистанції.

Шкільна їдальня функціонувала з дотриманням санітарно-гігієнічних норм. У приміщенні їдальні є місце для миття рук. Питний режим здобувачів освіти організовано за умов використання індивідуальних ємностей для рідини.

З метою підвищення культури харчування, за кожним класом у їдальні закріплені столи на 4,6 осіб. Готові страви видавали відповідно до графіка приймання буфетного харчування.

Усі працівники харчоблоку були забезпечені засобами індивідуального захисту (захисними масками, щитами, рукавичками). При організації харчування забезпечено умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни – рукомийники, мило рідке, паперові рушники, антисептичні засоби для обробки рук.

З працівниками харчоблоку проведено навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, проведено відповідний інструктаж з правил гігієни з фіксацією до Журналу інструктажів з питань БЖ в умовах надзвичайних ситуацій та запобігання поширенню COVID-19.

Протягом навчального року адміністрацією закладу проводився контроль за дотриманням санітарних норм в їдальні та на харчоблоці, дотриманням персоналом правил особистої гігієни. За відповідним графіком здійснювалися щоденні та генеральні прибирання харчоблоку і їдальні.

Створення освітнього середовища, вільного від будь–яких форм насильства та дискримінації, умов для безпечного використання мережі Інтернет

Значна увага в ліцею приділялася профілактиці вчинення правопорушень здобувачами освіти. Діяла Рада профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Основним завданням якої була профілактика негативних проявів поведінки дітей, попередження правопорушень та злочинності в освітньому середовищі.

З метою профілактики, запобігання та зниження рівня вживання психоактивних речовин у ліцею було проведено такі заходи: індивідуальні бесіди "Профілактика шкідливих звичок" зі здобувачами освіти 8-11 класів, схильними до тютюнопаління;

Заклад освіти відіграє важливу роль у створенні умов для здобуття учнями знань в безпечному освітньому середовищі, формуванні ставлень та навичок, потрібних для уникнення та запобігання проявам насильства, для безконфліктного спілкування, ненасильницької поведінки.

З метою визначення рівня розповсюдження проблеми насильства та цькування (булінгу) в дитячому середовищі організовано розміщення на сайті ліцею інформації, зокрема: телефони довіри;

- план заходів закладу освіти, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню);

- процедура подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду відповідно до законодавства тощо);

- порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування);

- рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" від 18 грудня 2018 р. №2657-VIII.

З метою попередження випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій було організовано проведення уроків учителями 1-4 класів, присвячених захисту дітей у цифровому середовищі.

У межах акції "16 днів проти насильства" було забезпечено участь в опитуванні здобувачів освіти "Безпека освітнього середовища" для учнів 6-8 класів.

З метою підвищення рівня обізнаності батьків було надано рекомендації щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі. Зокрема, матеріали для ознайомлення:

- онлайн-посібник "Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів";

- посилання на освітній серіал для батьків "Безпека дітей в Інтернеті";

- телефони довіри.

Організовано розміщення на сайті ліцею інформації "Безпека дітей в Інтернеті".

З метою попередження проявів домашнього насильства за ознакою статі організовано розміщення на інформаційних стендах та на сайті закладі інформації про заходи та соціальні послуги у сфері запобігання та протидії домашньому насильству й насильству за ознакою статі, а також номери телефонів відповідних служб, за якими можуть звернутися постраждалі особи.

З метою виявлення дітей, які потребують соціального супроводу, було проведено соціально-діагностичний мінімум та складено соціальний паспорт закладу й класів. Створено банк даних на всіх дітей особливих категорій.

На основі вивчення результатів діагностування систематично надавались консультації, бесіди, поради, рекомендації. Індивідуальні та групові консультації проводились на таку тематику:

- допомога дітям та сім’ям, які перебувають у СЖО (педагогічні працівники, батьки);

-соціально-педагогічний супровід дітей, позбавлених батьківського піклування (педагогічні працівники, опікуни);

-соціально-педагогічний супровід дітей із сімей учасників АТО, УБД, (ООС)(педагогічні працівники, батьки);

- проблеми навчання та поведінки учнів (педагогічні працівники);

- труднощі у спілкуванні з однолітками (учні);

- проблеми з дисципліною та відвідуванням учнями уроків (педагогічні працівники), формування позитивного мікроклімату в дитячому колективі.

Формування правил поведінки здобувачів освіти, етичних норм, поваги до гідності, прав і свобод людини

Виховна робота закладу здійснюється відповідно до вимог Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», Указів Президента України: «Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян», Національної Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

Основною метою виховного процесу є створення умов для реалізації творчого потенціалу учнів, виховання громадянина демократичної держави, набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань.

 Система виховної роботи в ліцею враховує всі напрямки діяльності та реалізується через:

роботу класних керівників ; соціально-педагогічної служби;

освітню діяльність учителів - предметників; роботу педагога - організатора;

 діяльність Ради учнівського самоврядування; роботу гуртків.

Правова освіта, профілактика правопорушень серед підлітків завжди в центрі уваги педагогічного колективу.

У закладі створено банк даних дітей, які потребують особливої уваги.

Адміністрація закладу здійснює постійний контроль пропусків занять учнів без поважних причин.

До Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України» у Куземинському ліцеї були проведені такі заходи:

-        тематична виставка до Дня незалежності України «Живи і міцній Українська держава» бібліотекар Калюжна Н.В.)

-        підняття державного прапора України 23.08.2022р. (педагог організатор Гайдиш А.А.). Питання про стан виховної роботи у нашому закладі освіти постійно слухаються на нарадах при директорові, педрадах, методичному об'єднанні класних керівників, загальношкільних зборах та конференціях і відображається у відповідних наказах. Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив ліцею орієнтуються на нормативно - правову базу з питань виховної роботи. Для їх реалізації в закладі освіти був розроблений план виховної роботи освітнього закладу, який є додатком до річного плану ліцею, щомісячні плани та плани виховної роботи класних керівників. В організації освітнього процесу в умовах воєнного стану настала потреба іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи, про що сказано в методичних рекомендаціях щодо організації виховної роботи в закладах освіти в 2022-2023 навчальних роках (лист МОН № 1/9105-22 від 10.08.2022). Основним цільовим напрямом стало забезпечення безпекової складової здоров'я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя. Виходячи з цього основними напрямками та завданнями виховної роботи у 2022-2023 навчальному році були:

- надання здобувачам освіти базових знань з основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій в умовах воєнного стану, навчити правилам збереження здоров’я, життя свого, оточуючих в разі бойових дій;

- надання психологічної підтримки, забезпечення психолого-педагогічного супроводу емоційно вразливих категорій осіб;

- протидія булінгу, запобігання домашньому насильству, запобігання та протидія торгівлі людьми.

- профілактика шкідливих звичок та девіантної поведінки

- сприяння розвитку учнівського самоврядування

- сприяння адаптації та емоційно-психологічної підтримки тимчасово внутрішньо переміщеним особам;

- формування рис і якостей «українця-переможця» у війні російської федерації проти України: - моральна стійкість, витримка, сила волі і твердість духу;

- протидія ворожій пропаганді, віра в перемогу, підтримання власного емоційного ресурсу;

- здатність та вміння протистояти негативним емоціям, стресу, тривозі, почуттю небезпеки;

- співчуття, милосердя, взаємодопомога, волонтерство, відчуття себе громадянином.

В основу діяльності закладу освіти покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання. З ціллю організації зайнятості здобувачів освіти, забезпечення повноцінного всебічного розвитку ліцеїстів, розумового естетичного, фізичного та розвитку природних здібностей створена система особистісного підходу.

На початку навчального року здобувачів освіти ознайомили з правилами внутрішнього розпорядку ліцею, проінформували про поведінку під час воєнного стану, карантину, використання мобільних телефонів та заборону тютюнопаління, споживання алкогольних напоїв тощо.

Постійно проводились заходи щодо інформування новин та найважливіших подій в ліцеї, в державі, в світі, проводився аналіз відвідування здобувачами освіти навчальних занять.

У закладі освіти оприлюднено правила поведінки, створені спільно з учасниками освітнього процесу, що засновані на правах людини й спрямовані на формування позитивної мотивації в поведінці учасників освітнього процесу. Учасники освітнього процесу ознайомлені з ними та намагаються їх дотримуватися. Також в закладі діє Кодекс безпечного освітнього середовища.

Одним із напрямів роботи в умовах воєнного стану, постійних воєнних загроз було надання здобувачам освіти знань з основ безпеки, ознайомлення їх з важливими для збереження здоров’я та життя правилами дій в певних ситуаціях. З цією метою в закладі освіти створено інформаційний клас «Клас безпеки», розповсюджено буклети серед здобувачів освіти та їх батьків «Алгоритм дій населення у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації». З метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи серед учасників освітнього процесу з питань безпеки життєдіяльності, підвищення рівня інформаційно-роз’яснювальної діяльності з виховання поважного ставлення до безпеки і здоров’я людини як основи для реалізації успішного життя, опанування навичок безпечної поведінки в умовах воєнного стану в закладі освіти проходили тиждень знань з безпеки життєдіяльності «Обережно: небезпека!», тиждень безпеки дорожнього руху, тиждень безпечного інтернету, тиждень пожежної безпеки, тиждень безпеки дорожнього руху. Традиційно було проведено місячник «Увага! Діти на дорозі», місячник здорового способу життя. Підсумки проведених заходів відображено у відповідних наказах.

 З метою інформування учасників освітнього процесу щодо правил поведінки з вибухонебезпечними предметами; попередження нещасних випадків, викликаних потраплянням людини на міну, формування в здобувачів освіти якості свідомої особистості, попередження проявам паніки в небезпечних ситуаціях, надання допомоги для реальної оцінки ступеня небезпеки знахідки і наслідків результату некоректного з нею поводження в ліцеї проведено ряд заходів для здобувачів освіти ліцею: «Бережи себе, бережи інших», «Обережно, міни!», «Якщо бачиш міни», «Твоя безпека в твоїх руках», «Дивись під ноги», «Помічай, оминай, повідомляй!», вікторини «Мінна безпека, Можна/Не можна», «Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів». Для здобувачів освіти початкової ланки класні керівники організовують мульт перерви. Під час яких ліцеїсти залюбки переглядають мультсеріали «Пес Патрон» та «Безпека з Вовком Діккі», мультфільм про захоплюючі історії з життя хлопчика Сашка та його кота Шкоді, які завдяки знанням правил мінної безпеки уникають усіх пасток підступних мін. Опрацьовано інформаційний комікс для дітей «Поради від захисника України».

Перед канікулами для здобувачів освіти проводиться єдиний урок безпеки життєдіяльності «Правила поведінки під час канікул», де розглядаються правила поведінки в побуті, на вулиці, з незнайомими предметами, під час надзвичайних ситуацій тощо. Бесіди відображені у класних журналах та журналах інструктажів.

З батьками здобувачів освіти організовано онлайн бесіди «Безпечне навчання в умовах війни» та підготовлено пам’ятки «У час воєнної небезпеки».

З метою виховання у підростаючого покоління базового поняття основ безпечного середовища, формування в здобувачів освіти здоров’язбережувальних компетентностей, знань правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надання домедичної допомоги.

Важливим завданням кожного освітнього закладу в умовах воєнного стану стала підтримка і надання здобувачам освіти допомоги в нормалізації та стабілізації психічного стану як через особистий прояв посиленої уваги, вияв любові до здобувачів освіти, так і звертання до практичного психолога для подальшої психологічної підтримки тих здобувачів освіти, які цього потребували. Психологом ліцею налагоджена взаємодія з учасниками освітнього процесу за допомогою інформаційно - комунікаційних технологій, проводилися онлайн-консультування, здійснювалася інформаційна підтримка щодо джерел консультування, куди саме можна звернутися. Від того, наскільки сприятливим та безпечним є освітнє середовище, залежить формування особистості, виховання її якостей, оволодівання необхідними вміннями та навичками, які так потрібні в сучасному житті.

З метою виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства, розвитку вміння знаходити шляхи виходу зі складної ситуації, формування навиків відповідальної та безпечної поведінки і попередження поширення негативних явищ в учнівському середовищі, запобігання будь-яких проявів насильства в ліцеї щорічно згідно річного плану роботи освітнього закладу та з метою привернення уваги громадськості до проблем попередження та подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей та підлітків в закладі освіти проходять акції «16 днів з протидії насилля» та «Синя стрічка квітня». З метою проведення роз’яснювальної та навчальної роботи серед здобувачів освіти щодо запобігання торгівлі людьми в умовах воєнної агресії з в освітньому закладі проведено тиждень протидії торгівлі людьми.

У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності практичним психологом була проведена година психолога «Сім’я, ліцей, друзі і я: больові точки». Головною метою якої було виховувати дружні відносини між дітьми та розвивати в дітей почуття емпатії, терпіння, доброти та поваги.

На стенді в коридорі освітнього закладу розміщено інформаційні матеріали про причини виникнення булінгу, дії батьків жертви булінгу, матеріали з питань рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, попередження насильства в сім’ї та запобігання торгівлі людьми, інформація про телефони гарячої лінії. Затверджено заходи з охорони дитинства.

Із заявами до керівника закладу освіти протягом 2022-2023 навчального року про факти булінгу ні здобувачі освіти, ні їх батьки не зверталися.

З метою підвищення рівня обізнаності учасників освітнього процесу з питань безпеки в умовах дії воєнного стану в країні та відповідальності за вчинення неправовірних дій в ліцеї проведено просвітницьку роботу із здобувачами освіти та їх батьками, щодо відповідальності за вчинені протиправні учасників освітнього процесу під час дії режиму воєнного стану. Зокрема, проведено бесіди «Інформаційна безпека. Як не нашкодити своїм», «Небезпечні молодіжні субкультури. Редан» тощо. Бесіди з батьками «Обов'язки та відповідальність батьків в умовах дії воєнного стану».

Реалізація завдань і змісту правового та превентивного виховання здобувачів освіти в закладі здійснюється передусім у процесі освітнього процесу. Вивчення гуманітарних предметів спрямоване на формування в них високих ідеалів, морально-правових якостей, непримиренності до аморальних явищ, правопорушень і злочинності. Дисципліни природничого циклу дають змогу торкнутися кола питань з різних галузей права, зокрема його нормативних актів щодо охорони природи, охорони праці, охорони здоров'я людини та ін.

Важлива роль у правовому та привентивному виховання здобувачів освіти належить курсам «Основи правознавства» та «Громадянська освіта» у процесі вивчення яких вони знайомляться з фундаментальними цінностями сучасного світу: демократія, свобода, повага гідності та прав людини, солідарність, що є базовою умовою демократичного розвитку суспільства та громадян, які володіють уміннями здійснювати зважений і раціональний вибір, критично мислити та аналізувати інформацію, розуміють роль і значення права, толерантно ставляться до думок інших, активно цікавляться суспільним, політичним та економічним життям з усіма галузями права, здобувають знання, вміння і навички в системному вигляді.

З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, недопущення деструктивної поведінки здобувачів освіти у кризових та конфліктних ситуаціях, попередження негативних проявів серед неповнолітніх та профілактики суїцидальної поведінки у дитячому середовищі, формування навичок стресостійкості, конструктивного розв’язання проблем, безпечної поведінки та попедження самогубств серед здобувачів освіти в закладі освіти розроблено план заходів.

Систематично згідно плану, а також поза планом проводились засідання комісії з профілактики правопорушень, де розглядались питання відповідно плану та індивідуальні справи здобувачів освіти, які мають пропуски занять без поважних причин, порушують правила внутрішнього розпорядку ліцею та схильні до правопорушень.

Національно-патріотичне виховання є складовою виховного процесу, головною метою якого є набуття молодими громадянами соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави.

Національно-патріотичне виховання наскрізно пронизує весь освітній процес, базується на національній історії, знанні та відстоюванні своїх прав, виконанні конституційних і громадянських обов’язків, відповідальності за власне майбутнє, добробут та долю країни, охоплює всіх учасників освітнього процесу, сприяє формуванню у здобувачів освіти та утвердженню у педагогів і батьків національних та загальнолюдських цінностей, особистісних якостей, що притаманні громадянину України.

Педагогічні працівники під час постійно акцентували увагу на тому, що патріотизм - це звичайний стан повсякденного життя людини, який виявляється не тільки під час надзвичайних ситуацій, а і у прагненні жити в Україні, розумінні необхідності дотримання конституційних та правових норм, володінням державною мовою, шанобливим ставленням до історії, культури та традицій українського народу.

Здобувачі освіти ліцею приймають активну участь в громадському житті закладу освіти і класу. Діти є досить активними та охоче беруть участь у різноманітних шкільних конкурсах і змаганнях. Результатом роботи співпраці класного керівника та активу учнівського самоврядування є демократичні стосунки у колективі, організація та проведення свят, виховних годин, конкурсів, створення дитячих проектів, акцій.

За планом виховної роботи проводяться різноманітні заходи та форми роботи з реалізації Концепцій національно-патріотичного та громадянського виховання в закладі освіти, зокрема: заходи до Дня незалежності України; Дня партизанської слави, Дня захисника та захисниць України, Дня визволення України від фашистських загарбників, Дня Гідності і Свободи, Дня пам’яті жертв Голодомору, Дня збройних сил України, Дня вшанування захисників Донецького аеропорту Дня Соборності, Дня пам’яті жертв Голокосту, Дня пам’яті героїв, що полягли під Крутами, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня Героїв Небесної Сотні, Дня початку повномасштабного вторгнення росії на територію України, Дня єднання, Дня українського Добровольця, Дня початку антитерористичної операції на сході України, Дня визволення в'язнів нацистських концтаборів, Дня пам'ятi та примирення, Дня Героїв тощо (додаток).

Всеукраїнська акція «Засвіти свічку», Акція пам’яті «Флешмоб пам’яті за загиблими унаслідок збройної агресії рф».

Флешмоб #дистанційний тимбілдінг, челендж «Хустку одягаю – перемогу закликаю» до Дня Української хустки, Відеочелендж «Дякую ЗСУ за мирне небо», інформаційна акція «Я маю право…», флешмоб на захист української мови «Без мови немає держави», флешмоб «Об’єднані Україною» (до Дня єднання), Флешмоб «Вишиванка – мій генетичний код» (до Дня Вишиванки), тощо.В процесі створення стенди мужності та відваги: «Захисники та захисниці України – випускники нашої ліцею», «Герої нашого часу».

Проведено конкурси малюнків та плакатів

Уроки звитяги по класах «Сила нескорених!», «УПА – героїчна боротьба в історії України», «Перемога в ім’я життя», «Збройні сили України – захисники і опора країни», «Україна. Поступ свободи», «Мужність та відвага крізь віки», «Героїзм українських волонтерів», «Доброволець – герой сьогодення», «Народ мій завжди є, народ мій завжди буде», «Пам’ять заради майбутнього», «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення».

Заходи до дня державного герба та гімну України.

Заходи до Міжнародний день визволення в'язнів нацистських Концтаборів.

Заходи в рамках місячника громадського виховання, зокрема проведено години спілкування по класах «Права і обов'язки членів родини. Родинні традиції і цінності», історично-літературна композиція «Україна – серце Європи», волонтерські акції «Маскувальна сітка», "Зігрій захисника", "Смаколики для захисників України".

Заходи в рамках місячника військово-патріотичного виховання, зокрема створено в бібліотеці ліцею інформаційний куточок «Партнерство заради миру» проведено тренінгове заняття «Надання невідкладної допомоги пораненому», волонтерська акція «Від дитячого серця на фронт!», військово-польові збори одинадцятикласників тощо.

Вибір професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії - це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії до душі у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею, її щастя.

Основними напрямами профорієнтаційної роботи із здобувачами освіти ліцею є:

- професійна просвіта,

- професійне виховання,

- професійна діагностика

- професійна консультація учнів.

Провідна роль у цій роботі належить класним керівникам та практичному психологу ліцею. Вони протягом тривалого часу спостерігають за здобувачами освіти свого класу, вивчають їх індивідуальні особливості, інтереси, здібності й нахили, контактують з батьками, знають виховний потенціал кожної сім'ї. Це дає їм змогу організувати профорієнтаційну роботу на належному рівні. Серед форм такої роботи найефективнішими, що виконують класні керівники є: зустрічі з колишніми випускниками, конференції, класні години, заняття в гуртках, факультативи, що дає їм змогу спостерігати за розвитком у здобувачів освіти професійних інтересів.

Відповідно до плану роботи освітнього закладу на 2022-2023 навчальний рік та з метою забезпечення умов для життєвого і професійного самовизначення старшокласників, формування готовності до свідомого вибору і оволодіння майбутньою професією в ліцеї у березні проведено Тиждень профорієнтації «Я – майбутнє твоє, Україно», головною метою якого є виховання в здобувачів освіти любові до різних видів праці, вивчення, формування та розвиток інтересів, нахилів та здібностей ліцеїстів, ознайомлення їх з найбільш поширеними професіями.

Протягом тижня педагоги допомагали старшокласникам обрати майбутню професію, а решті здобувачів освіти визначитись, яка із професій підходить їм найбільше та за якими спеціальностями майбутнє.

Класні керівники із здобувачами освіти 10-11 класів провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо світу професій та потреб сучасного ринку праці, розширення кругозору ліцеїстів щодо змісту і вимог професії до людини, значимості правильного вибору професії на подальше життя, ознайомили здобувачів освіти з основними правилами та типовими помилками при виборі професії. Відбувалися зустрічі з студентами, представниками університетів щодо вибору професії і подальшого працевлаштування випускників.

В батьківських чатах у Signal класні керівники 9-11 класів поширили пам’ятки «Роль батьків в підготовці молоді до свідомого вибору професії в сучасних умовах».

Під час Тижня профорієнтації проведені презентації новинок інформаційно-довідкової, методичної літератури, створено відповідний куточок в бібліотеці, поновлено та доповнено стенд з профорієнтації «Профорієнтація».

Реалізація завдань виховної системи закладу відбувається за рахунок злагодженої співпраці педагогічного колективу, спланованої роботи педагога-організатора, класних керівників, класних колективів та батьків здобувачів освіти.

Велика увага приділяється плануванню і організації позаурочної навчально-виховної роботи з дітьми, підлітками в ліцеї. Вивчення та врахування індивідуальних особливостей здобувачів освіти сприяє розвитку їх здібностей, талантів, навичок, самодіяльності, самоврядування, організації змістовного дозвілля і відпочинку.

Основними принципами роботи учнівського самоврядування в 2022-2023 навчальному році були:

- організація засідань активу та навчання активу;

- підвищення рівня вихованості учнів;

- залучення дітей до активної діяльності в позаурочний час;

- діяльність на засадах педагогіки партнерства;

- волонтерська діяльність.

Учнівське самоврядування ліцею регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів: Конституції України, Закону «Про освіту», «Про громадські організації», Статуту ліцею.

У ліцеї діє учнівське самоврядування "Суцвіття добрих справ", яка діє згідно статуту та розроблених положень, що регламентують їх діяльність.

Керуючим органом є президент та шість міністрів. Засідання учнівського самоврядування відбувається один раз на місяць згідно плану роботи складеного на семестр.

Основним принципом роботи учнівського самоврядування ліцею є: «Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо». Мета і завдання втілюються через різноманітні заходи: конкурси, проекти, виставки, спортивні змагання, інтелектуальні ігри тощо.

Заклад освіти розвивається і крокує в ногу з поступом життя, шукає нові шляхи оптимізації сучасного патріотичного виховання. Ми прагнемо забезпечити своїм вихованцям можливості розширення особистісних перспектив відповідно до демократичних тенденцій розвитку суспільства.

Незважаючи на воєнні загрози, карантинні обмеження, учнівське самоврядування продовжує активно працювати.

Проводяться різноманітні шкільні конкурси, челенджі, флешмоби, квести, благодійні ярмарки тощо.

На виконання Указу Президента України №143 від 16 березня 2022 року «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України» класні керівники проводять щоденно о 9 годині 00 хвилин загальнонаціональну хвилину мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Активно працює у ліцеї методичне об'єднання класних керівників. Протягом року всі класні керівники брали активну участь у роботі: збиралися на засідання для вирішення проблемних питань, проводили відкриті виховні заходи.

Центром виховної роботи є шкільна бібліотека. Систематично оформлювались тематичні інформаційні стенди, виставки, календар знаменних дат та святкових урочистостей.

Про хід і результати освітнього процесу батьки здобувачів освіти дізнаються через сайт закладу освіти та Фейсбук сторінку ліцею, які систематично наповнюються та оновлюються. Проводяться індивідуальні бесіди з батьками здобувачів освіти, які мають помітно знижений рівень успішності, батьківські збори.

Протягом року здобувачі освіти ліцею приймали участь у конкурсах територіальної громади та у конкурсах обласних, всеукраїнських та міжнародних, за що відзначені грамотами, подяками та дипломами.

Підсумовуючи вищесказане, можна зазначити, що виховна діяльність у закладі освіти протягом 2022/2023 навчального року проводилася на належному рівні, але поряд з позитивними моментами ще має деякі недоліки, над якими потрібно спільно працювати і педагогам, і здобувачам освіти, і їх батькам.

Активно працювала психологічна служба. Діяльність практичного психолога здійснювалась на основі річного плану, відповідно до основних напрямів діяльності:

- психодіагностичний;

- корекційно-розвивальний;

- консультаційний;

- просвітницький;

- організаційно-методичний.

Основними напрямами діяльності роботи практичного психолога у 2022-2023 н.р. були:

- психологічний супровід здобувачів освіти 1-4-х класів в умовах нової української ліцею;

- проведення корекційно-розвиткових занять зі здобувачами освіти з особливими освітніми потребами з різними нозологіями;

- допомога та підтримка батьків дітей з особливими потребами;

- формування у здобувачів освіти відповідальної та безпечної поведінки в ситуаціях ризику, навичок здорового способу життя, збереження здоров'я, готовності до самореалізації;

- попередження будь-яких видів і форм насильства та конфліктів серед здобувачів освіти.

Діагностична діяльність була спрямована на вивчення рівня розвитку та адаптації до навчання здобувачів освіти перших класів.

Дослідження проводилось у жовтні 2022 р. за методикою "Експертна оцінка адаптованості дитини до ліцею" через анкетування "Вивчення емоційного ставлення до ліцею". Майже всі діти успішно пройшли процес адаптації. За результатами проведеної діагностичної роботи були визначені здобувачі освіти з проблемами в розвитку окремих пізнавальних процесів. Учителям початкових класів надана консультативна допомога й рекомендації. Проведено індивідуальне консультування батьків.

Значну увагу приділено просвітній роботі: у лютому було проведено

- виховну годину для здобувачів освіти 9 –х класів: "Булінг та шляхи його подолання»;

- психологічна година "Безпека в Інтернеті", "Наркотики міфи і реальність" у грудні 2022р. зі здобувачами освіти 8,9-х класів;

"Обираю здоровий спосіб життя". Також Робота практичного психолога здійснювалася відповідно листа МОН №1/3737-22 від 29.03.2022 р. «Про забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні». А саме:
- опубліковано відео в Viber «Поведінка дітей під час війни» 1 – 11 класи;
- 07.03.2023 онлайн семінар «Грамотна поведінка дорослих з дітьми під час війни»;
- розміщено в Viber «Перша психологічна допомога» 1 – 11 класи;
- онлайн бесіда « Розмови про війну» 8 – 11 класи;
- онлайн конференція «Практики психологічного та соціально-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу під час дистанційного навчання в умовах війни» 28.04.2023;
- опубліковано відео в Viber «Пояснення стресу дітям та дорослим»;
- опубліковано поради для батьків «Як допомогти дитині навчитися стійкості у воєнний період»;
- опубліковано відео в Viber «Як уберегтися дітям від мін та вибухівки під час війни» 1 – 11 класи;

Напрям 2. Здобувачі

Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень. Здобувачі освіти отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень. Ця інформація відкрита, прозора, зрозуміла батькам та учням, націлена на розвиток учня. Відповідно до Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Куземинського ліцею критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з предметів у закладі оприлюднені на сайті ліцею. Оцінювання навчальних досягнень учнів 1-их класів має формувальний характер, здійснюється вербально (словесно) відповідно до наказу МОН від 20.08.2018 р. №924 "Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів

1-ого класу Нової української ліцею". 2-их класів - відповідно до наказу МОН від 27.08.2019 р. №1154 "Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 2 – ого класу ". 3-іх класів - здійснювалося формувальне оцінювання, дотримуючись методичних рекомендацій, затверджених наказами Міністерства освіти і науки України від 20 серпня 2018 року № 924 та від 27 серпня 2019 року № 1154;4 –их класів здійснювалосявідповідно до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти (затверджено наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту №566/19304 від 13.04.2011р.); оцінювання навчальних досягнень учнів 5-9 класів здійснювалося за 12-бальною шкалою (відповідно до наказу МОН України від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»). Під час оцінювання навчальних досягнень учнів учителі дотримувалися принципів академічної доброчесності: на виставлення оцінок не впливали жодні інші чинники, крім результатів навчання.

Оцінювання в закладі спрямоване на розвиток учнів і жодним чином не було інструментом покарання. З цією метою педагоги застосовували формувальне оцінювання. Оцінка стала важливим мотиваційним чинником для учня та показником його прогресув навчанні.

Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав в цілому достатній та середній рівень навчальних досягнень.

Три учні мають високий рівень навчальних досягнень, нагороджені Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні».

Застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання здобувача освіти

Педагогічними працівниками відстежувався особистий поступ кожного учня для формування позитивної самооцінки, підтримки бажання навчатися, запобігання побоюванням помилятися. Застосовували різні форми контролю: тестування, самостійні, творчі роботи.

З боку керівництва закладу проводився постійний аналіз навчальних досягнень учнів з метою виявлення об’єктивного та раціонального підходу до оцінювання навчальних досягнень учня з боку вчителя, простеження системності в оцінюванні учнів, динаміки їхніх навчальних досягнень, вивчення якості освітнього процесу, корекції освітньої діяльності педагогів, простеження компетентнісного підходу в системі оцінювання:

1. Контрольні роботи з основних предметів що семестру.

2. Узагальнюючий аналіз стану успішності за підсумками семестрів та року.

 Напрям 3. Педагоги

Кадрове забезпечення

Сильні сторони

Рівень освіти педкадрів:

Вища – 8

Базова - 2

І категорія – 7

«спеціаліст ІІ категорії» - 1

11 розряд – 4

«спеціаліст» -4

Звання «Старший вчитель» - 6

Звання «Методист»-1

Вчасне проходження курсів підвищення кваліфікації, самоосвіта

Ефективність планування, організація освітнього процесу

Педагогічні працівники планують свою діяльність відповідно до Державних стандартів початкової, базової і повної загальної середньої освіти, Інструктивно-методичних рекомендацій щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2021-2022 навчальному році.

Згідно з Річним планом роботи на 2022-2023 н. р. педагогічний колектив працював над єдиною методичною проблемою «Формування життєвих компетенцій школяра у рамках освітнього простору». Відбулися засідання творчих груп вчителів ліцею з питань використання інноваційних технологій в освітній процес.

Інформаційно – комунікаційні технології в освітньому процесі

Потужний потік нової інформації, реклами, застосування комп'ютерних технологій на телебаченні, розповсюдження ігрових приставок, електронних іграшок і комп'ютерів сприяютьвихованню дитини та її сприйняттю навколишнього світу.

Раніше інформацію з будь-якої теми дитина могла отримати за різними каналами: підручник, довідкова література, лекція вчителя, конспект уроку. Але сьогодні, з огляду на сучасні реалії, вчитель повинен вносити в навчальний процес нові методи подачі інформації.

Допомогти вчителю у вирішенні цього непростого завдання може поєднання традиційних методів навчання та сучасних інформаційних технологій, у тому числі і комп'ютерних. Адже використання комп'ютера на уроці дозволяє зробити процес навчання мобільним, строго диференційованим та індивідуальним.

Переваги використання ІКТ:

-дистанційне навчання;

-індивідуалізація навчання;

-інтенсифікація самостійної роботи учнів;

-зростання обсягу виконаних на урок завдань;

-підвищення мотивації та пізнавальної активності за рахунок різноманітності форм роботи, можливості включення ігрового моменту

У 2022-2023 навчальному році в закладі продовжували працювати по корпоративній електронній платформі Google Classroom, за допомогою якої вчителі проводили онлайн-уроки через застосунок Google Meet як в синхронному режимі, так і в асинхронному.

Педагогічні працівники ділилися з учнями необхідним навчальним матеріалом, створювали тестові завдання для учнів, використовуючи Google Forms, демонстрували учням презентації, проводили оцінювання навчальних досягнень учнів.

Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педпрацівників

Відповідно до Постанови КМУ № 800 від 21.08.2019 року про "Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників" педагогічні працівники закладу щорічно підвищують свій професійний і загальнокультурний рівень та педагогічну майстерність.

Основними видами підвищення кваліфікації є:

- навчання за програмою підвищення кваліфікації;

- участь у семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах.

Більша частина педагогічних працівників проходила курси підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання на освітніх платформах "EdEra", "Prometheus", "На Урок", "Всеосвіта", що є суб'єктами підвищення кваліфікації.

Роботу педагогічного колективу було спрямовано на продовження реалізації науково-методичної теми «Формування життєвих компетенцій учня у рамках освітнього простору». Однією з пріоритетних була проблема підвищення професійного рівня вчителя через самоосвіту та самовдосконалення. Тому основне завдання організованих заходів включити вчителів у процес вдосконалення особистої кваліфікації, перетворити її на об’єкт цього вдосконалення. Саме тому в плані роботи ліцею, а також в плані методичних структур були передбачені індивідуальні та колективні форми роботи: робота над науково-методичною проблемою, самостійна робота над методичною темою, самоосвіта, консультування, творчі звіти.

        Впродовж навчального року проводився постійний аналіз роботи вчителя: динаміка навчальних досягнень учнів, незалежне тестування навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (відкриті уроки, заходи, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів, тощо. Моніторинг дав змогу проаналізувати роботу не тільки класних колективів загалом, але і досягнення здобувачів освіти.

Із метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад методичної ради, визначено і затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затверджено план роботи методичних об’єднань на 2022/2023н.р.

Методична робота ліцею впродовж року координує діяльність усіх методичних структур за темою з урахуванням результатів діагностики та визначеного нею різного рівня професійної майстерності педагогів, диференційованого підходу до їх потреб, що визначало зміст діяльності основних ланок управління методичною роботою у ліцею.

Протягом навчального року на засіданнях методичної ради обговорювалися наступні питання:

Засідання І методичної ради:

1.Про основні напрями діяльності методичної роботи у 2022-2023 н.р.

2. Про обговорення і затвердження планів роботи методичних обєднань.

3. Про обговорення та затвердження графіка предметних тижнів у 2022-2023 н.р.

4. Розгляд ключових змін оновленої програми 5 класу.

Засідання ІІ методичної ради:

1.Про результати адаптації учнів 1-го та 5-го класів до навчання.

2.Про підсумки І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних дисциплін.

Засідання ІІІ методичної ради:

1.Про результати реалізації системи підвищення кваліфікації вчителів у 2022/2023 навчальному році.

2. Про підсумки моніторингу знань здобувачів освіти за І семестр.

Засідання ІV методичної ради:

        1.Про створення системи психологічного забезпечення навчального процесу відповідно до завдань розвитку ліцею та проблемної теми.

 2. Про підсумки моніторингу освітнього процесу за 2022-2023 н.р. Визначення рейтингу навчальних досягнень здобувачів освіти з базових навчальних дисциплін.

 3. Про підсумки роботи над науково-методичною проблемою ліцею та планування методичної роботи на 2023-2024 навчальний рік.

Протягом 2022/2023навчального року було організовано роботу 4 методоб’єднань: учителів суспільно-гуманітарного, початкових класів, природничо-математичних дисциплін, класних керівників. Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методики проведення уроку. Діяльність МО спланована на основі річного плану роботи ліцею та науково- методичної проблеми. Кожне з них провело по 4 засідання, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях МО вчителі обговорювали як організаційні запитання, так і науково-методичні питання щодо впровадження в освітній процес нових технологій, інтенсивних форм і методів навчання, застосування міжпредметних зв’язків у процесі формування комунікативних компетенцій учнів. Упродовж навчального року всіма методичними об’єднаннями було проведено предметні тижні, під час яких учні розширювали свої знання з даного предмета.

Протягом 2022/2023 н.р. проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення вчителів з нормативними документами, методичними рекомендаціями з навчальних предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів.

Використання інноваційних технологій у процесі вивчення різних предметів у ліцех дало змогу покращити зміст навчання, вдосконалити методи і форми навчання, активізувати та індивідуалізувати його. Більшість педагогів закладу володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, уроки та виховні заходи проводять з використанням мультимедійної та комп’ютерної техніки.

Реалізація основних напрямів методичної роботи (забезпечення професійною інформацією, підтримка в підготовці до атестації, організація підвищення кваліфікації вчителів) значно підвищила якість освіти.

Протягом 2022/2023 навчального року належна увага приділялася з боку адміністрації ліцею росту педагогічної майстерності педагогів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників. Відповідно до плану роботи ліцею курсову перепідготовку пройшли всі педагогічні працівники закладу.

Педагогічні працівники, які пройшли курси підвищення кваліфікації, діляться своїм досвідом на засіданнях методичних об’єднань, готують виступи на педагогічні ради.

Атестація педагогічних працівників у ліцею проводиться у відповідності до вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників України (2010 р.) та наказів Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін і доповнень до Типового положення». З метою стимулювання об’єктивності в оцінюванні роботи кожного педагогічного працівника в 2022-2023 навчальному році в ліцею проводилася робота з атестації педагогічних працівників. Було складено:

- план роботи атестаційної комісії в 2022-2023 навчальному році;

- підготовлено та видано наказ № 124 від 31.08.2022 «Про створення атестаційної комісії у 2022-2023 навчальному році»;

- подано списки працівників, які підлягають атестації. Згідно плану вчителі, які атестуються, були ознайомлені з нормативними документами щодо атестації;

- складено графік проведення засідань атестаційної комісії.

          Відповідно до графіка проведено 4 засідання атестаційної комісії. Члени атестаційної комісії вивчали рівень професійної підготовки вчителів за блоками:

  1.  Науково-теоретична підготовка вчителя;

 -Методична підготовка вчителя;

 -Виховна робота;

 -Громадсько-педагогічна діяльність.

В ході атестації оцінювалося:

 -Уміння планувати педагогічну діяльність;

 -Уміння коригувати навчально-виховний процес залежно від досягнення результатів;

 -Рівень науково-методичної діяльності;

 -Рівень викладання предмета;

 -Вміння реалізувати провідні ідеї щодо свого предмета;

 -Результати навчально-виховної діяльності.

Організовано вивчення системи роботи вчителів, які атестуються: відвідуються навчально-виховні заходи вчителів адміністрацією, членами атестаційної комісії.

В березні 2023р. проведено творчі звіти всіх педпрацівників, які атестувалися.

          У 2022/2023н.р. проатестовано наступних вчителів: Тамару ЗУБЧЕНКО, вчителя біології та хімії, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання “старший вчитель”; Лідію ЛАЗУРЕНКО, вчителя української мови та літератури, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічного звання “старший вчитель”; Світлану КРАВЧЕНКО, вчителя початкових класів, атестована на відповідність кваліфікаційної категорії “спеціаліст І категорії"; Ольгу УГРІМОВА, вчителя англійської мови, відповідає підтвердженій кваліфікаційній категорії “спеціаліст І категорії”.

          Цілеспрямовано проводилась робота з обдарованими дітьми.

Найпоширенішими інтелектуальними змаганнями є Всеукраїнські учнівські олімпіади, які для багатьох учнів є першим кроком у науку. Вони стають дієвим засобом формування мотивації до навчання, підвищення пізнавальної активності, поглиблення і розширення знань, підтримка творчо обдарованої учнівської молоді, створення умов для збереження і розвитку інтелектуального потенціалу нації.

Відповідно до плану методичної роботи в жовтні було проведено І тур Всеукраїнських олімпіад.

 У листопаді-грудні учні ліцею повинні були брати участь у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, проте через воєнний стан у країні та карантинні обмеження він був скасований.

З метою поліпшення інформаційно-методичного забезпечення організації роботи з педагогічними кадрами та якісної організації навчально-виховного процесу систематично надаються рекомендації про стан сучасної освіти в Україні шляхом проведення консультацій, нарад при директорові.

План заходів щодо організації методичної роботи в ліцеї протягом 2022/2023 навчального року був виконаний. Однак у здійсненні методичної роботи мали місце окремі недоліки:

  • педагоги залишаються інертними до участі в конкурсі педагогічної майстерності «Учитель року»;
  • керівниками предметних об’єднань не налагоджено роботу з випуску методичних рекомендацій учителям.

На підставі зазначеного, керуючись завданнями, які стоять перед педагогічним колективом на наступний навчальний рік та з метою підвищення ефективності методичної роботи,

Педагогіка партнерства, співпраця з батьками

Система виховної роботи ліцею складається на основі взаємодії ліцею, батьків та вчителів.

Чільне місце у вихованні дитини завжди відводилося сім’ї, а тому співпраця навчального закладу з батьками має кілька важливих стратегічних напрямків.

1. Організація діяльності батьківського комітету закладу, батьківських комітетів класів :

- обрання батьківського комітету закладу, класів (вересень 2021);

- робочі питання щодо організації освітнього процесу в умовах епідемічної безпеки, харчування (участь в анкетуванні), формування та діяльність Піклувальної ради навчального закладу (протягом навчального року);

- загальношкільні батьківські збори за участю батьків:

2. Психолого - педагогічна освіта батьків (формування стосунків з дітьми, попередження насильства в сімях, створення умов для збереження життя та здоровя дітей тощо):

- індивідуальні бесіди з батьками (протягом року);

- надання методичної допомоги батькам, консультування (протягом 2022-2023 навчального року) .

3. Участь батьків в загальношкільних творчих заходах (організація діяльності під час канікул, освітнього процесу):

- допомога в створенні новорічних іграшок та новорічних композицій (грудень 2022);

допомога в створенні поробок із вторинної стировини, годівничок, участь в шкільних конкурсах.

4. Навчання батьків (шляхом надання методичної літератури, онлай – зборів), надання інформації за необхідністю.

5. Контроль за навчанням вдома (онлайн-навчання учнів);

6. Класні батьківські збори (у форматі офлайн, онлайн: вересень, грудень 2022). Таким чином, співпраця з батьками є ключовим елементом устворенні такого середовища, де діти почуватимуться щасливими та захищеними, відчуватимуть підтримку родини та зможуть максимально розвивати свій потенціал.

Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності

На виконання вимог ст.42 Закону України "Про освіту" у закладі розроблено Положення про академічну доброчесність педагогічних працівників та здобувачів освіти, схвалене на засіданні педагогічної ради (Протокол №1 від 28.08.2022 року). Учителі дотримувалися академічної доброчесності під час провадження педагогічної діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання. Вони наскрізно інформували учнів та батьків про необхідність дотримання норм академічної доброчесності. Адміністрація закладу через спостереження, опитування, вивчення документації періодично моніторила стан дотримання академічної доброчесності.

Фінансово-господарська діяльність.

На посаді директора ліцею я працюю з 2013 року. З того часу разом з колективомпродовжуємопрацювати над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманнюїї у робочомустані.

Фінансування потреб ліцею проводиться завдяки працівникам освіти, батькам, благодійникам.

Завдяки наполегливій роботі працівників ліцею Куземинська ЗОШ  виглядає охайно та естетично.

Протягомнавчального року придбано:

В 2022-2023 навчальному році за рахунок бюджетних коштів було придбано: паливо-мастильні матеріали для шкільного автобусу, ксероксний папір, профнастил для найпростішого укриття та споруди для зберігання твердого палива, фарба для поведення ремонтних робіт, придбання господарчих товарів, запчастни для ремонту шкільного автобусу.

В 2022-2023 навчальному році за рахунок бюджетних коштів було проведено електрику в найпростішому укриті та в твердо-паливну котельню.

Товар

Сума з ПДВ

Бюджетні кошти

Профнастіл цинк

10304

Труба профільна

2695

Рідина охолоджувальна

1500

Літол

1150

Масло турбодизель

5800

Крестовина

1800

Накінечник рульової тяги

1060

Накінечникпродольної тяги

330

Фільтр паливний

280

Фільтр паливний

250

Шланг тормозний

600

Фільт масляний

300

Кришка теплообміника

3000

Прокладка телообминика

150

Папір ксероксний

1200

Фарба

Жовт-коричнева 22 банки

4884

Біла гянцева 7банок

2300

Яскраво-блакита 7 банок

1188

Червона 5 банок

1506

Жовта 4 банок

1165

Зелена 5 банок

1100

Бузкова 4 банки

667,50

Туалетний папір

1248

Мило рідке

356

Господарське мило

220

Губка для посуду

80

Розпилювач для води

75

Гумові пирчатки

40

Сода кальцинована

400

Пакети ля сміття

80

Скрибок для миття

100

Скрибок металевий

120

Сантрі гель

160

Анти жир

110

Віники

340

Мітли

260

Паперові рушники

120

Відра

260

Відра

120

Білизна Мілан

198

Проведення електроенергії в твердо-паливній котельні

11,425

Проведення електроенергії в найпростішому укриті

6965

Генератор

40000

Благодійна допомога

Водоемулься (6 відер по 14кг)

3900

фарба(жовта блакитна шоколадна)

1800

Вербена

300

Водоемульсія

1150

Труба проф 40*40*2

948

Труба проф 40*20*1,8

510

Хромбук (5 шт)

-

Товар

Сума з ПДВ

Колектив ліцею

Фарба

87

Саморізи

1435

Печать

2035

Ксероксний папір

1120

Туалетний папір

260

Круги на болгарку

400

Троянди

950

Дошка крейдяна в кабінет історії

4500

Дошка мультимедійна в кабінет історії

Вогнегасник

800

Масло в генератор

280

Цвяхи

240

Електроди

540

Монтажна піна

150

Лампочки

105

Матеріали для твердопаливної котельні

2000

Заправка машини

600

Заправка катріджу

1200

Продукти харчування(для робітників)

300

Продукти харчування

350

Пральний порошок

100

Миючий засіб для посуду

163,4

Салфетки

300,00

Водоемульсія 5л

250

Мило рідке

125

Петунії

1110

Фарба

5900

Вапно

90

Тонометр (в кабінет медичної сестри)

692

Запчастини для водомережі

800

Заправка автобусу (техогляд)

520

Акамуляторний ліхтар для найпростішого укриття

650

Тканина та стрічка для оформлення новорічної фотозони

424

Класні журнали, табелі

3360

Цемент

420

Барвники для водоемульсії

1804

Клей для шпалер

48

Розріджувач Уайт спірит

60

Валики, кисті

312

Стенди в кабінет біології

-

Проведення ремонтних робіт виконано за рахунок позабюджетних та бюджетних коштів. А саме здійснена поклейка шпалер в кабінеті історії, фарбування стелі, фарбування підлоги у навчальних кабінетах та коридорах. Придбано жалюзі для приміщення харчоблоку. У приміщенні харчоблоку було проведено ремонт водонапірної станції. В підвальному приміщені ліцею було проведено поточний ремонт.

У 2022-2023 навчальному році була надана благодійна допомога: для оформлення документації щодо твердопаливних котлів Зубко В.; для встановлення твердопаливних котлів Литвин В. шалівка від Зосимова В.; від Зеленської О були надані ноутбуки, від Живицького Д були надані хромбуки;продукти харчування від Бовдиря О. у вигляді борошна, олії та цукру; пісок Мартишко Ю.; кошти для здійснення поїздки на змагання Coolgames від Пилипенко Р.; солодощі для проведення свята до Дня захисту дітей Зосимова О., Гришко М.

Протягом року ліцей була повністю забезпечена санітарно гігієнічними засобами та розхідними матеріалами для друку, паливо-мастильними засобами для догляду за територією ліцею. У ліцею продовжено процес поповнення бібліотечного фонду навчальною, спеціальною та науково-популярною літературою.

Батьки – 15500

Колектив ліцею – 34480

Бюджетні кошти – 105906

Напрям 4. Управлінські процеси закладу освіти

У закладі розроблено Стратегію розвитку Куземинського ліцею на 2022 – 2027 роки, схвалену на засіданні педагогічної ради (Протокол №1 від 28.08.2022 року).

Ліцей оприлюднює інформацію про свою діяльність на сайті закладу задля інформування учасників освітнього процесу та громади відповідно до вимог ст.30 Закону України "Про освіту".

Штат закладу сформовано відповідно до штатного розпису.

Ліцей працює за 5 – денним робочим тижнем.

Робота ліцею здійснювалася на основі Річного плану роботи закладу відповідно до Стратегії її розвитку та з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу.

 Загалом методична робота в 2022-2023н. р. велася за такими формами:

- індивідуальні форми роботи: самоосвітні програми педагогів, наставництво, методичні консультації, співбесіди;

- групові форми роботи: методичні об’єднання, консультпункт для молодого вчителя;

Однією із провідних форм методичної роботи ліцею є педагогічна рада, яка досліджує і розв’язує злободенні питання життя навчального закладу, стимулює розвиток творчого потенціалу педколективу, ріст професійної майстерності вчителів, вихователів, керівників гуртків. При визначенні змісту роботи педагогічної ради ми обираємо насамперед ті питання, які цікавлять увесь педагогічний колектив і колегіальне вирішення яких сприятиме формуванню атмосфери творчого пошуку, забезпечить істотне піднесення якості навчально-виховного процесу. Протягом навчального року розглянуті такі питання:

- Аналіз стану навчально-виховної роботи за 2022-2023 н. р. та завдання на 2023– 2024 навчальний рік, спрямовані на покращення результатів освітньої та виховної роботи та обговорення науково-методичної проблеми ліцею на 2022-2027 роки.

- Про забезпечення наступності початкової та середньої ланок освіти

- Створення виховного простору ліцею як необхідної складової всебічного розвитку учнів на основі інноваційної діяльності педагогічного колективу;

- Соціалізація учнів в сучасному освітньому просторі як важливого фактора формування соціально активної особистості;

- Шляхи забезпечення творчого співробітництва педагогічного колективу, учнів і батьків в умовах демократизації;

- Булінг в освітньому закладі. Шляхи його виявлення та попередження в закладі;

- Про стан роботи педагогічного колективу ліцею над науково- методичною проблемою «Формування життєвих компетенцій школярра у рамках освітнього простору»;

- Про відміну проведення державної підсумкової атестації учнів 4,9-х класів у звязку з військовим станом.

 - Про рівень навчальних досягнень учнів за 2021-2022 н.р

Про обговорення проєкту Освітньої програми закладу та погодження педагогічного навантаження на 2023-2024 навчальний рік.

 Питання інформаційного та навчального характеру розглядалися на методичних оперативках та нарадах як при директору так і при заступнику директора.

Згідно з річним планом роботи ліцею на 2022-2023 н.р., з метою поглиблення знань з проблем навчання та виховання, обміну досвідом, розвитку ініціативи та творчості педагогів, пропаганди активного способу життя закладу у ліцею проведено предметні тижні з усіх навчальних предметів та початкових класів.Реалізуючи науково-методичну проблему ліцею в своїй педагогічній діяльності учителі демонстрували під час проведення показових уроків з використанням інноваційних технологій, інтерактивних методик та використання ІКТ. Вчителі закладу приймають участь у онлайн-вебінарах, конкурсах, акціях. Одним з шляхів вдосконалення педагогічної майстерності є вивчення і упровадження педагогічного досвіду кращих педагогів.

Головні завдання ліцею:

- подальша реалізація Державних стандартів загальної освіти;

- створення умов для поліпшення якості освітніх послуг, особистісної реалізації змісту освіти, індивідуалізації навчання, забезпечення практичної спрямованості освіти шляхом залучення найкращого педагогічного досвіду, розвитку й оптимального використання матеріально-технічної бази ліцею, якісної організації профільного навчання, ефективної співпраці з вищими навчальними закладами;

- забезпечення умов якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання;

- забезпечення стовідсоткового оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями всіма педагогами відповідно до нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти;

- формування освітнього простору та позитивного іміджу ліцею;

- створення „ситуації успіху” для кожного учня;

- створення здоров’язбережувального середовища шляхом упровадження здоров’язбережувальних технологій навчання й виховання, дотримання санітарно- гігієнічного режиму, упровадження ефективних методів впливу з метою

формування в учнів та їхніх батьків цінності здоров’я, створення умов для запобігання шкідливим звичкам, дитячій бездоглядності, підлітковій злочинності;

- участь у формуванні соціального замовлення на освіту, виходячи з інтересів району та спеціалізації ліцею;

- виявлення обдарованих учнів, створення умов для розвитку здібностей школярів;

формування конкурентоспроможного випускника ліцею в умовах глобалізації освітнього простору;

- формування у кожного учня потреби до саморозвитку та самовдосконалення;

виховання почуття глибокого патріотизму, взаємоповаги, добра та справедливості;

- зміцнення матеріально-технічної бази ліцею.

Ліцей планує здійснювати комплексний підхід до реалізації програми фізичного і психічного здоров`я учнів, враховує адаптаційні процеси на всіх ступенях навчання, прагне успішно вирішувати питання формування загальної культури особистості, адаптації учнів до життя в суспільстві.

Для реалізації головних пріоритетів, мети та завдань ліцею необхідне інформативне забезпечення, учительський потенціал, підтриманий відповідною матеріально-технічною базою.

Умови досягнення головних завдань ліцею

Найважливішою умовою досягнення головних завдань ліцею закладу освіти є комплексне вирішення проблем, пов`язаних зі структурою освіти, її змістом, науково-методичним, фінансовим, матеріально-технічним забезпеченням, а саме:

- розвиток системи освіти як національної (філософія освіти, принципи, зміст);

- демократизація системи освіти;

- орієнтація науково-методичної роботи вчителів на реалізацію сучасних ефективних педагогічних технологій, передового педагогічного досвіду, яка

забезпечує широку інтеграцію з освітніми системами України та зарубіжних країн;

- пошук шляхів і способів диференціації та індивідуалізації навчання, розробка різних варіантів навчальних планів та програм;

- створення оптимальних умов для розвитку інтересів, здібностей, творчості, виходячи із завдань програми «Обдаровані діти»;

- створення в педагогічному колективі умов для креативної діяльності, атмосфери творчості, пошуку нових ідей у модернізації форм, методів і способів освітнього процесу шляхом науково-педагогічного та інформаційного забезпечення;

- подальший розвиток психологічної служби, спрямованої на особистісно орієнтоване навчання і виховання учнів, створення атмосфери творчості та комфорту;

- забезпечення ліцею сучасним комп`ютерним обладнанням і програмами, автоматизація процесу управління ліцеєм;

- вирішення питань про додаткове фінансування ліцею з метою оновлення навчально-матеріальної бази, придбання програмно-методичного забезпечення, здійснення видавницької діяльності, стимулювання найкращих учителів та обдарованих дітей.

Складовими частинами єдиної педагогічної теми є:

В управлінні:

- оптиматизація методичної роботи ліцею;

- створення оптимальних умов для здійснення педагогічними працівниками результативної самоосвітньої діяльності;

- підвищення рівня підготовки та проведення колективних форм роботи з метою подальшого вдосконалення дидактичної компетентності вчителів;

- сприяння підвищенню загального рівня ІКТ-компетентності педагогів; активному впровадженню інноваційних технологій, спрямованих на розвиток особистості дитини та розкриття її інтелектуальних та творчих здібностей;

- створення умов для педагогів-початківців з метою адаптації до освітнього процесу,

- розробка ефективної моделі науково-дослідницької роботи вчителів та учнів.

- забезпечення ефективних умов для особистісного і професійного зростання особистості педагога, досягнення ним вершин розвитку педагогічної діяльності.

У навчанні:

- реалізація принципу наступності у розвитку загальної освіти у зв’язку із запровадженням Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти;

- посилення здоров’язберігаючого аспекту навчально-виховного процесу шляхом активного використання певних технологій;

- управління результатами та якістю навчання;

- удосконалення системи роботи з обдарованим учнями;

- розвиток системи профільного навчання через підготовку дітей до свідомого обрання профілю подальшого навчання, забезпечення диференціації навчання шляхом проведення якісної допрофільної підготовки.

У вихованні:

- виховання потреби здорового способу життя;

- педагогічна підтримка духовного, морального зростання школярів;

- оптимізація співпраці педагогів та батьків ліцею;

- управління процесом соціалізації учнів;

- розвиток активної розважально-пізнавальної діяльності учнів у позаурочний час;

- соціальний захист та створення оптимальних умов навчання обдарованої молоді;

- розвиток елементів державно-громадського управління;

- орієнтація виховної діяльності навчального закладу на реалізацію патріотичної складової;

 оптимізація діяльності щодо попередження правопорушень, негативних проявів у молодіжному середовищі;

- активізація правового виховання;

- розвиток фізкультурно-оздоровчого шкільного комплексу.

Психолого-педагогічні задачі:

- забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу;

- психологічна корекція педагогічної діяльності та професійної мотивації співробітників закладу;

- оптимізація практичної психолого-педагогічної допомоги батькам;

- психолого-педагогічна підтримка інтелектуальної, творчої обдарованості.

Пріоритетним завданням у новому навчальному році є створення ліцею, яка буде місцем, де діти отримуватимуть не лише знання, а й уміння їх застосовувати, навчатимуться оцінювати навколишній світ та дійсність. Наша ліцей буде не лише закладом освіти, а й безпечним середовищем для розвитку, де діти вчаться спілкуватися. Зрозуміло, що таке навчання передбачає впровадження нових методик викладання, зміну формату спілкування учнів, учителів та батьків, упровадження проектної роботи та навчання через діяльність. Ми до цього готові!

Висновки:

 Я беру на себе сміливість стверджувати, що в освітньому закладі створені умови для учнів, які бажають вчитись, які мають мотивацію до навчання. Проте на жаль, рівень знань учнів та бажання вчитися останнім часом знизились. У вихованні дітей є серйозні недоліки, як з боку батьків, так і вчителів. Турбує те, що деякі учні дратівливі, вживають ненормативну лексику та здебільшого не вміють ставитись з повагою до батьків, вчителів, друзів, дорослих.

Дирекція ліцею вважає, що головні проблемами, які необхідно вирішити в майбутньому це :

1. Поступальна реалізація Концепції «Нової української ліцею», нових державних стандартів загальної середньої освіти, розроблених з урахуванням компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості.

2. Запровадження нового принципу педагогіки партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, вчителя і батьків, дотримання принципів академічної доброчесності..

3. Запровадження принципу дитиноцентризму (орієнтація на потреби учня).

4. З метою реалізації компетентнісного та особистісно-орієнтованого підходу до навчання продовження роботи педагогічного колективу над науково-методичною проблемою: «Формування життєвих компетентностей особистості учня на основі розвитку творчих здібностей на уроках та в позаурочній діяльності шляхом впровадження інноваційних навчально-виховних технологій».

5. Пошук нових прогресивних технологій, методів і прийомів впровадження життєвих компетентностей в освітній процес, пов’язаних із здобуттям учнями умінь і навичок, необхідних для успішної самореалізації в професійній діяльності, особистому житті, громадській активності.

7. Впровадження в освітній процес сучасних цифрових та комп’ютерних технологій.

8. Модернізація приміщення ліцею.

9. Провести капітальний ремонт приміщення ліцею, даху та фасаду.

Робота ліцею з використанням технологій дистанційного навчання показала, що педагогічному колективу слід ще попрацювати над покращенням навичок роботи з комп’ютером, застосування різноманітних освітніх платформ.

В майбутньому я бачу заклад освіти добре згуртованим учительським та учнівським колективом, де влада, батьківська громадськість добре розуміє життя і проблеми закладу. Сподіваємося, шановні батьки, вчителі продуктивно співпрацювати у вирішенні всіх проблем шкільного життя.

На закінчення хочеться побажати колегам душевної наснаги, терпіння, впевненості у власних силах, любові до професії та успішних звершень творчих планів і задумів. Спасибі всім педагогам, працівникам закладу та батькам за співпрацю та порозуміння.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.