Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 150 чоловік

Звіт директора за період 2023- 2024 навчального року

Дата: 16 серпня 2023 о 11:54, Оновлено 30 серпня 2024 о 08:33
Звіт директора Куземинського ліцею за 2023-2024 н.р. (скачати)

Звіт директора

Куземинського ліцею

за період 2023- 2024 навчального року

 Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу ліцею, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023-2024 навчального року.

На виконання Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145 – VIII, наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів», керуючись примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно - громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах сьогодні проводиться звіт згідно запланованої структури.

Як директор, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалась Законодавством України, Статутом Куземинського ліцею, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора закладу освіти, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

  Освітня діяльність Куземинського ліцею базується відповідно до Конституції України, Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти України, Державного стандарту початкової освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 87 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 № 688) (у 1-3 класах), Державного  стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2011 № 462 (у 4-х класах), Державного  стандарту базової і повної загальної середньої освіти,  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1392, Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська Ліцей» на період до 2029 року (схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 988), постанов Уряду України, нормативно – інструктивних документів Міністерства освіти і науки України та місцевих органів управління освітою, власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти.

Внутрішня система забезпечення якості освіти

У закладі  затверджено Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, де вказані стратегія та процедури забезпечення якості освіти, принципи стратегії, завдання, форми, критерії, очікувані результати, показники опису та інструментів моніторингу якості освіти, механізми забезпечення академічної доброчесності педагогів та учнів, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів, критерії оцінювання роботи вчителя, критерії оцінювання управлінської діяльності керівників, наявність необхідних ресурсів для організації освітнього процесу, інформаційна система для ефективного управління закладом, інклюзивне освітнє середовище та розумне пристосування. Розроблено проект Внутрішньої  системи забезпечення якості освіти за чотирма напрямами: освітнє середовище, здобувачі, педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти, управлінські процеси закладу освіти.

Напрям 1.  Освітнє середовище

Приміщення й територія закладу є безпечними та комфортними. Проведено озеленення території в рамках місячника чистоти, на постійному контролі спортивні та ігрові майданчики щодо справності інвентарю, відсутності ям та інших загроз травмування дітей, здійснено покіс трави на території та прилеглій території. Внутрішній дизайн приміщення відповідає нормам. В закладі протягом року здійснено поточний ремонт. Меблі відповідають санітарно – гігієнічним вимогам. Підвіконня класів не загромаджені, на стінах закладу немає зайвої інформації.  Забезпечено режим прибирання та провітрювання приміщення, місць громадського користування. У закладі дотримано вимог температурного режиму, рівня освітлення. У достатній кількості придбано мийні та дезінфікуючі засоби, розроблено графіки прибирання та дезінфекції приміщень, їдальні, кухні. З метою пожежної безпеки розроблено ряд розпорядчих документів, заклад забезпечений вогнегасниками, перевірено евакуаційні виходи.

Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно –гігієнічних,  протипожежних норм, протиепідемічної безпеки

Одне з головних завдань навчального закладу - створення безпечних умов навчання, праці, відпочинку, збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу.

Робота з ОП та БЖ в закладі здійснюється відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону праці», Положення про організацію роботи з охорони праці в закладах освіти, Положення про навчання з ОП, Порядку розслідування нещасних випадків у навчальних закладах.

У ліцеї  укладено Колективний договір, у якому є розділ "Охорона праці". У відповідному журналі оформлюються результати громадсько-адміністративного контролю з охорони праці.

Розроблено документацію з питань дотримання безпеки життєдіяльності та охорони праці.

Відповідно до  Положення з охорони праці кожний працівник освітнього закладу має посадові інструкції та інструкції з ОП та БЖ на робочому місці.

Щомісячно, із записом до класного журналу, з учасниками освітнього процесу   за планом проводяться інструктажі з ОП та БЖ. З робітниками особливих категорій (робота з підвищеною небезпекою: працівники харчоблоку, сторожі) – кожні три місяці. Проведені інструктажі фіксуються у відповідних журналах реєстрації інструктажів.

Так, в вересні 2023 року з усіма учасниками освітнього процесу було проведено первинні інструктажі на робочому місці із записом до відповідного журналу. Проведено вступні інструктажі з новими робітниками, поновлено та видано на руки посадові інструкції та інструкції з ОП. 

На початку навчального 2023-2024 року вчителями-предметниками (фізика, інформатика, хімія, фізична культура) було проведено первинний інструктаж з учнями з фіксацією до відповідних журналів.

Перед канікулами (осінні, літні, зимові, весняні) класними керівниками було проведено бесіди щодо правил БЖ  із записом  до класних журналів та журналів  БЖ класів як цільові інструктажі.

В ліцеї створено необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники, антисептичні засоби для обробки рук).

Річним планом роботи ліцею на новий навчальний рік передбачені заходи з безпеки життєдіяльності та охорони здоров'я дітей, охорони праці вчителів й обслуговуючого персоналу:

-       комплексний план заходів з охорони праці та безпеки життєдіяльності  на 2023-2024 навчальний рік;

-       план роботи комісії з питань охорони праці ліцею на 2023-2024 навчальний рік;

-       план заходів з вивчення правил дорожнього руху та попередження дорожньо-транспортного травматизму  на  2023-2024 навчальний рік;

-       план заходів по забезпеченню роботи спортивних споруд та майданчиків у осінньо-зимовий період, ефективному їх використанню та утриманню в належному санітарно-технічному стані;

-       план заходів по попередженню виробничого та невиробничого травматизму серед учнів на 2023-2024навчальний рік;

-       план заходів по попередженню отруєнь дикорослими рослинами;

-       план заходів з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;

-       план заходів з профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій;

-       план заходів з профілактики тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв;

-       план заходів з профілактики наркоманії.

У рамках Місячника та Тижня безпеки з ОП проведено тематичні уроки та бесіди з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів, рухливі  та сюжетно-рольові  ігри, моделювання проблемних ситуацій на дорозі, конкурси дитячих  малюнків, вікторини, години спілкування.

У квітні 2024 року було заплановано проведено навчання працівників закладу  з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки.

Стан дитячого травматизму -  на постійному контролі адміністрації. Відповідно до  Положення від 16.05.2019 № 659 «Про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу» проводяться службові розслідування нещасних випадків  учасників освітнього процесу та працівників з оформленням відповідних документів. У ліцеї активно проводилася профілактична робота щодо запобігання дитячого травматизму. Проводилися бесіди із санітарії та гігієни, протипожежної безпеки та правил поведінки з вибухо-, газо-, електронебезпечними приладами та предметами, з правил дорожнього руху, записи велися на відповідних сторінках класних та спеціальних журналів, оформлено Куточки з безпеки життєдіяльності.

                    Умови для харчування здобувачів освіти і працівників   

Здорове харчування школярів впевнено можна віднести до одного з основних факторів  їх розвитку.

З метою створення умов для зміцнення здоров`я, формування навичків правильного харчування, пошуку нових форм обслуговування дітей, збільшення охоплення учнів гарячим харчуванням, було розроблено основні завдання:

-                     забезпечення безкоштовним і пільговим харчуванням учнів закладу;

-                     створення сприятливих умов для організації раціонального харчування;

-                     зміцнення і модернізація матеріальної бази приміщень харчоблоку ліцею ;

-                     підвищення культури харчування;

-                     забезпечення санітарно-гігієнічної безпеки харчування;

-                     проведення систематичної роз`яснювальної роботи та анкетування серед батьків і учнів про необхідність гарячого харчування.

Організація харчування учнів закладу регламентується Законами  України «Про охорону дитинства», «Про загальну середню освіту», Наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України № 242 /329 від 01.06.2005 року «Про затвердження Порядку організації харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 р. № 116 « Порядок надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість», Наказом МОН України від 25.09.2020 № 2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти» та іншими нормативними документами.

Протягом навчального року проводилась організаційна робота з учнями та батьками щодо залучення дітей до харчування.

Організація харчування  учнів постійно розглядалась на педрадах, нарадах при директорові, батьківських онлайн - зборах тощо.

 З метою забезпечення якісного харчування учнів, охорони їхнього життя і

здоров`я, недопущення приймання недоброякісних продуктів харчування та продовольчої сировини до їдальні,  в закладі  працював громадський контроль.

Щоденний контроль здійснювався адміністрацією, педагогами.

Шкільна їдальня функціонувала з дотриманням санітарно-гігієнічних норм. У приміщенні їдальні є місце для миття рук . Питний режим здобувачів освіти організовано за умов використання індивідуальних ємностей для рідини.

З метою підвищення культури харчування, за кожним класом у їдальні закріплені столи на 45 осіб. Готові страви видавали відповідно до графіка гарячого харчування.

При організації харчування забезпечено умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни –  рукомийники, мило рідке, паперові рушники, антисептичні засоби для обробки рук.

Протягом навчального року адміністрацією закладу проводився контроль за дотриманням санітарних норм в їдальні та на харчоблоці, дотриманням персоналом правил особистої гігієни. За відповідним графіком здійснювалися щоденні та генеральні прибирання харчоблоку і їдальні.

Створення освітнього середовища, вільного від будь–яких форм насильства та дискримінації, умов  для  безпечного використання мережі Інтернет

Значна увага в ліцеї приділялася профілактиці вчинення правопорушень здобувачами освіти. Діяла Рада профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Основним завданням якої була профілактика негативних проявів поведінки дітей, попередження правопорушень та злочинності в освітньому середовищі.

З метою профілактики, запобігання та зниження рівня вживання психоактивних речовин у ліцеї було проведено такі заходи: індивідуальні бесіди "Профілактика шкідливих звичок" зі здобувачами освіти 8-11 класів, схильними до тютюнопаління;

Заклад освіти відіграє важливу роль у створенні умов для здобуття учнями знань в безпечному освітньому середовищі, формуванні ставлень та навичок, потрібних для уникнення  та запобігання проявам насильства, для безконфліктного спілкування, ненасильницької поведінки.

З метою визначення рівня розповсюдження проблеми насильства та цькування (булінгу) в дитячому середовищі організовано розміщення на сайті ліцею інформації, зокрема: телефони довіри;

- план заходів закладу освіти, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню);

- процедура подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти (форма заяви, примірний зміст, терміни та процедуру розгляду відповідно до законодавства тощо);

- порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування);

- рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії

булінгу (цькуванню)" від 18 грудня 2018 р. №2657-VIII.

З метою попередження випадків булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій  було організовано проведення уроків учителями 1-4 класів, присвячених захисту дітей у цифровому середовищі.

У межах акції "16 днів проти насильства" було забезпечено участь в опитуванні здобувачів освіти "Безпека освітнього середовища" для учнів 6-8 класів.

З метою підвищення рівня обізнаності батьків було надано рекомендації щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі. Зокрема, матеріали для ознайомлення:

- онлайн-посібник "Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів";

- посилання на освітній серіал для батьків "Безпека дітей в Інтернеті";

- телефони довіри.

Організовано розміщення на сайті ліцею інформації "Безпека дітей в Інтернеті".

З метою попередження проявів домашнього насильства за ознакою статі організовано розміщення на інформаційних стендах та на сайті закладі інформації про заходи та соціальні послуги у сфері запобігання та протидії домашньому насильству й насильству за ознакою статі, а також номери телефонів відповідних служб, за якими можуть звернутися постраждалі особи.

З метою виявлення дітей, які потребують соціального супроводу, було проведено соціально-діагностичний мінімум та складено соціальний паспорт закладу й класів. Створено банк даних на всіх дітей особливих категорій.

На основі вивчення результатів діагностування систематично надавались консультації, бесіди, поради, рекомендації. Індивідуальні та групові консультації проводились на таку тематику:

- допомога дітям та сім’ям, які перебувають у СЖО (педагогічні працівники, батьки);

-соціально-педагогічний супровід дітей, позбавлених батьківського піклування (педагогічні працівники, опікуни);

-соціально-педагогічний супровід дітей із сімей учасників АТО, УБД, (ООС)(педагогічні працівники, батьки);

- проблеми навчання та поведінки учнів (педагогічні працівники);

- труднощі у спілкуванні з однолітками (учні);

- проблеми з дисципліною та відвідуванням учнями уроків (педагогічні працівники),  формування позитивного мікроклімату в дитячому колективі.

Формування правил поведінки здобувачів освіти, етичних норм, поваги  до гідності, прав і свобод людини

Виховна робота закладу здійснюється відповідно до вимог  Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», Указів Президента України: «Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян», Національної Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

Основною метою виховного процесу є створення умов для реалізації творчого потенціалу учнів, виховання громадянина демократичної держави, набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань.

 Система виховної роботи в ліцеї враховує всі напрямки діяльності та реалізується через роботу класних керівників ; соціально-педагогічної служби;

освітню діяльність учителів - предметників; роботу педагога - організатора;

 діяльність Ради учнівського самоврядування; роботу гуртків.

          Правова освіта, профілактика правопорушень серед підлітків завжди в центрі уваги педагогічного колективу.

Адміністрація закладу здійснює постійний контроль  пропусків занять учнів без поважних причин.

До Дня Державного Прапора України та 32-ї річниці незалежності України» у Куземинському ліцеї були проведені такі заходи:

- тематична виставка до 32-річчя незалежності України «Живи і міцній Українська держава».

- підняття державного прапора України 23.08.2023р. Питання про стан виховної роботи у нашому закладі освіти постійно слухаються на нарадах при директорові, педрадах, методичному об'єднанні класних керівників, загальношкільних зборах та конференціях і відображається у відповідних наказах. Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, педагогічний колектив ліцею орієнтуються на нормативно - правову базу з питань виховної роботи. Виховна робота в ліцеї була спрямована на виконання завдань і реалізацію державної політики в галузі освіти і виховання. Уся система виховання в закладі мала на меті допомогти учневі стати самодостатньою, всебічно розвиненою, соціально активною особистістю. Завдяки цьому система виховної роботи в ліцеї сприяла мотивації до саморозвитку, самореалізації всіх учасників освітнього процесу.

Головна мета виховної роботи - виховання особистості учня, набуття ним соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, формування в нього наукового світогляду, розвиненої духовності, моральної, естетичної, правової, екологічної культури, прищеплення комплексу загальнолюдських, патріотично-національних і професійних норм, правил, цінностей та ідеалів поведінки.

Згідно з річним планом роботи на 2023-2024 н.р. педагогічний колектив працював над темою виховної роботи: «Розвиток професійної компетентності класного керівника - запорука створення умов для розвитку особистості учня».

Педагогічні працівники протягом року здійснювали виховну діяльність у відповідності до наступних ключових напрямів – ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави, сім’ї, родини, людей, природи, праці, культури та мистецтва, себе; превентивне виховання, сприяння творчому розвитку особистості, учнівське самоврядування.

Пріоритетними напрямками стратегії виховання вважалося національно-патріотичне, військово-патріотичне, громадянсько-правове, екологічне,

художньо-естетичне, родинно-сімейне, моральне, профорієнтаційне, превентивне виховання, формування здорового способу життя, розвиток творчих здібностей.

Серед основних завдань у 2023-2024 навчальному році були:

забезпечити доступність до якісної освіти усіх учнів закладу, сприяти збереженню мережі та контингенту учнів ліцею, підвищувати іміджевіхарактеристики ліцею щодо надання якісних освітніх послуг;

- продовжити роботу по формуванню в учнів навичок здорового способу життя;

- забезпечити соціальний захист здобувачів освіти;

- підвищити ефективність роботи з попередження дитячого травматизму як під час навчально-виховного процесу так і поза межами закладу;

- посилити спрямованість виховної роботи на формування в дітей та молоді любові до Батьківщини, громадянських якостей;

- популяризувати культурне розмаїття, історичну спадщину країни, рідного краю; формувати історичну пам’ять підростаючого покоління, забезпечити духовну єдність поколінь;

- сприяти формуванню духовно-моральних взаємин між усіма учасниками освітнього процесу, толерантного ставлення до представників інших народів, культур і традицій, до однолітків, батьків, інших людей; вихованню пошани та любові до культурного спадку свого народу та мистецтва, культивуванню кращих рис української ментальності: працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи;

- активізувати застосування сучасних форм і методів правової та превентивної освіти, формування здорового способу життя, фізичного розвитку і культури, спрямованих на формування сталої відповідальної поведінки, імунітету до негативних впливів соціального оточення.

Виховна система роботи ліцею була орієнтована на особистість як відправний компонент і кінцевий результат, на її розвиток, духовне і моральне збагачення і носила плановий, цілеспрямований характер.

Реалізація завдань виховної роботи у 2023-2024 н.р. здійснювалася шляхом співпраці з педагогічним та учнівським колективами, позашкільними закладами та громадськими організаціями; через використання найбільш поширених виховних технологій, зокрема: здоров’язберігаючих; інтерактивних; формування творчої особистості; розвитку критичного мислення; інформаційно-комунікаційних; проектних; проблемного виховання; ігрових; особистісно-орієнтованого виховання; створення ситуації успіху; життєвого проектування; колективних творчих справ.

Класні керівники працювали за індивідуальними планами, які були складені за основними напрямами «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», змістова наповнюваність яких відповідає віковим особливостям учнів і була спрямована на виховання у них патріотичних почуттів, готовності до майбутнього захисту своєї Батьківщини, ціннісного ставлення до себе, родини, людей, до праці, до

природи, до культури і мистецтва, ставлення до держави.

Зміст планів містить наступні розділи: аналіз виховної роботи за 2022-2023 н.р., мета та завдання на 2023-2024 навчальний рік, соціальний паспорт класу, загальні відомості про учнів, план виховних заходів, складений відповідно до річного плану роботи ліцею на 2023-2024 н.р., протоколи класних батьківських зборів. Складено графік проведення виховних годин, які проводилися протягом року у зручний для дітей та класних керівників час.

Усі класні керівники 1-11 класів протягом року сумлінно виконували свої посадові обов’язки: організовували життя класу відповідно до вікових особливостей, інтересів учнів та вимог суспільства; планували і проводили виховну роботу(онлайн і офлайн); вели документацію класу, доводили до відома адміністрації ліцею всі недоліки в забезпеченні освітнього процесу; брали участь в засіданні методичних об’єднань, педагогічних радах закладу; підтримували постійний контакт з батьками; забезпечували дотримання правил техніки безпеки життєдіяльності під час здійснення навчального процесу та проводили виховні заходи.

Уся робота протягом 2023-2024 навчального року була спрямована на реалізацію теми: «Використання передових технологій як умови для виховання людини громадянського суспільства та відповідної йому моральної культури особистості, орієнтованої на найдосконаліші соціокультурні стандарти, загальнолюдські та національні цінності» та проблемної теми МО класних керівників 1-11 класів: «Формування інноваційного середовища», виховна мета якої - створення організаційно-функціональної структури процесу виховання для розвитку життєвої компетентності особистості через формування ключових компетентностей різних сфер життєдіяльності вихованця.

Методичний супровід реалізації чинного законодавства з питань виховної роботи в ліцеї протягом 2023-2024 навчального року реалізовувався через роботу методичного об’єднання класних керівників під керівництвом Юлії ЛЯШЕНКО.

Особливу увагу було приділено діяльності класних керівників 1 та 5 класів, де відбулася зміна контингенту учнів та класних керівників. Адміністрацією школи та практичним психологом Анастасією ГРИЦИНОЮ організовано роботу з питання успішної адаптації учнів 1, 5 класів. Проведено онлайн діагностування, консультації, бесіди з батьками та учнями. Заступником директора з навчально-виховної роботи Оксаною РЕШІТЬКО проведено педагогічні засідання з адаптації 1 та 5 класів.

Аналіз планів виховної роботи класних керівників 1-11 класів, спостереження за проведенням класних виховних заходів протягом 2023-2024 н.р. свідчать про те, що запланована виховна робота була організована та проведена на достатньому рівні, заходи були різноманітними, відповідали віковим особливостям учнів, сприяли розвитку творчих здібностей, розширенню кругозору, ініціативності учнів. Всі заплановані заходи були проведені в очному та дистанційному форматі.

Усі загальношкільні виховні заходи були сплановані таким чином, щоб

максимально задіяти учнів всієї ліцею (початкової, основної). Робота була направлена на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально-етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя, на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, співпрацю з батьками та громадськими організаціями

Робота класних керівників 1-11 класів проводилась у співпраці з практичним психологом ліцею. Розглядались теоретичні та практичні аспекти виховної роботи, питання психологічного комфорту та успіху всіх учасників освітнього процесу, працювали над визначення труднощів у виховній роботі тощо. Головні зусилля зосереджено на наданні дієвої допомоги педагогам у підвищенні їхньої професійної майстерності, створенні творчої атмосфери, морально-психологічного клімату, на створенні умов для змістовного дозвілля учнів, розробці діючої моделі самоврядування, ефективному втіленню інновацій, оптимізації виховного процесу.

Пріоритетними в роботі класних керівників була проектна діяльність, квест-ігри, інтегровані заняття, челенджі, які направлені на формування навичок міжособистісної взаємодії, командної роботи, креативності, критичного мислення, комунікативних умінь, на підвищення рівня активності в освітній діяльності. Педагоги закладу постійно працюють над удосконаленням існуючих та розвитком інноваційних форм виховної роботи з учнівською молоддю.

Реалізація основних напрямків виховної роботи.

Виховний процес у 2023-2024 п н.р. було спрямовано на формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції, державних символів, правової 
свідомості; історичних подій, визначних дат, на залучення учнів до творчих, морального, естетичного спрямування, на профілактику правопорушень та на пропаганду здорового способу життя. Під час роботи використовувалися різноманітні форми й методи роботи, а саме:

- масові заходи (колективні творчі справи, конкурси, виставки малюнків, челенджі);

- групові заходи (години спілкування, ігрові справи, інформаційні хвилинки, анкетування, різнопланові бесіди, обговорення переглянутих мультфільмів, фільмів);

- індивідуальна робота (бесіди, виконання доручень, демонстрація творчих надбань дітей, онлайн консультації).

Такі форми виховної роботи найбільш вдало відповідали запитам дітей, активізували їх діяльність, яка спрямовувалась педагогами на формування у школярів загальнонавчальних навичок, моральних та комунікативних якостей,

творчих здібностей, залучення до суспільно-корисної діяльності.

Протягом 2023-2024 н.р. багато уваги приділялося національно-патріотичному вихованню учнів. Головні завдання, які стояли перед колективом ліцею щодо національно-патріотичного виховання були виконані, а саме: виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки; визнання і забезпечення в реальному житті прав дитини як найвищої цінності держави і суспільства; формування національно-патріотичної свідомості учнів, їх здатності аналізувати ситуацію у державі, розуміти своє значення та роль у сьогоденні та майбутньому; формування зміцнення здоров’я та санітарно – гігієнічної культури; формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод
людини і громадянина, Конституції, державних символів, правової 
свідомості; формування толерантного ставлення до інших народів, їхньої культури та традицій.

З метою виховання поваги до історії України та її героїв, вшанування національних традицій українського народу, державної символіки класними керівниками, педагогом-організатором протягом 2023-2024 н.р. проводилися наступні заходи:

тематичні заходи, присвячені Дню визволення Охтирщини та України від нацистських окупантів;

Дню козацтва;

Дню збройних сил України;

уроки пам’яті до вшанування жертв Голодомору 1932-1933 р;

Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту;

заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав;

участь у Всеукраїнському флешмобі учасників Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») «Мотивуй, надихай та дій»;

заходи до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років тощо.

до Дня української писемності та мови учні 7-11 класів та працівники ліцею брали участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту єдності.

Задля підвищення рівня правової культури, профілактики правопорушень і злочинності, виховання громадянської позиції, ознайомлення з міжнародними правовими стандартами наш заклад співпрацює з ювенальною поліцією Охтирського району Сумської області. 21 листопада 2023 року представниками ювенальної поліції проведена бесіда на тему «Великі права маленької людини» для учнів 1-4 класів, профілактичні бесіди щодо правопорушеннь неповнолітніми учнями тощо.

У грудні 2023 року у закладі було проведено тематичний тиждень права, до якого були залучені учні та класні керівники 1-11 класів. У рамках

Всеукраїнського тижня права з метою підвищення правової культури учнів було проведено: інформаційно-просвітницьку роз’яснювальну роботу, конкурс малюнків «Ми проти насилля».

Усі заходи даного напряму сприяли формуванню у молодого покоління почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції.

Багато уваги приділяється формуванню в учнів здорового способу життя - вихованню свідомого ставлення до свого здоров’я, формуванню належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, вміння цінувати себе як унікальну та неповторну особистість, знати наслідки негативного впливу шкідливих звичок на здоров'я, прагнення бути фізично здоровою людиною. Реалізація даного напряму відбувалася через онлайн участь у різнопланових місячниках з безпеки життєдіяльності, під час яких учні отримували теоретичні та практичні знання з охорони здоров’я та безпеки життєдіяльності, брали участь у тематичних конкурсах малюнків, плакатів, тощо. Щомісяця проводилися уроки здоров’я та уроки безпеки, де постійно класні керівники, шляхом проведення бесід, акцентували увагу учнів на необхідність дотримання санітарно-гігієнічних норм та звичок, виконання режиму дня, безпеки поведінки під час освітнього процесу, після уроків, бесіди з ПДР, ППБ та інше.

Художньо-естетичне виховання в ліцеї здійснюється через проведення позакласних виховних заходів, загальношкільних свят, що сприяють розвитку смаків, художніх уподобань дітей.

Усі заходи, які були заплановані, згідно річному плану роботи закладу, були виконані в достатньому рівні.

Інформацію про проведення заходів систематично розміщено на сайті закладу та в соціальній мережі Facebook.

1 вересня було організовано і проведено свято Першого дзвоника.

Класні керівники підготували та провели перший урок: «Ти як? Повертаємось до школи?»

В рамках Всеукраїнського місячника безпеки дорожнього руху «Увага! Діти - на дорозі!» проведено урок дорожнього руху «Дорожні знаки», онлайн-флешмобу «Дорожні знаки - наші друзі».

До тижня безпеки дорожнього руху відбулась презентація тематичної літератури «Твій друг – безпечний рух» (бібліотекар Наталія КАЛЮЖНА); Та проведений моніторинг обізнаності «Чи знаєте ви обов'язки та права пішоходів».

До Дня фізичної культури та спорту вчителем фізичної культури Світланою Опришковою, педагогом-організатором були проведені спортивні змагання «Веселі старти» та конкурс малюнків «Мандрівка до країни Олімпія».

До Дня захисників та захисниць України учні ліцею підготували відео-привітання для Героїв.

До Дня працівників освіти педагогом-організатором проведено квест.

До Дня захисту тварин в класних колективах Куземинського ліцею

пройшли уроки Доброти під загальною назвою «Гуманне ставлення до тварин» з метою виховання любові до тварин, поваги до вірності, відданості домашніх улюбленців; почуття відповідальності за приручених тварин, розуміння цінності та недоторканності іншого життя.

Учні ліцею взяли активну участь в фоточеленджі «Дай лапу» та поділилися

світлинами зі своїми улюбленцями.

Тиждень боротьби з булінгом розпочався з бесід, проведених класними керівниками на тему «Зупинимо булінг разом», анкетування учнів 5-11 класів «Я та булінг».

У вересні було проведено круглий стіл з лідерами учнівського самоврядування. Під час засідання було обговорено і затверджено план роботи учнівського самоврядування на 2023-2024 н.р.

21 вересня в усьому світі відзначають Міжнародний День миру. Класними керівниками були проведені години спілкування «Ми хочемо миру!».

28 вересня 2022 року в Куземинському ліцеї вчителем історії Юлією ЛЯШЕНКО було проведено загальношкільний урок пам'яті, приурочений 82 річниці трагедії в Бабиному Яру.

30 вересня бібліотекар підготувала тематичну виставку літератури до Всеукраїнського дня бібліотек та провела день читання у початкових класах.

З 4 по 11 жовтня 2023 року Куземинський ліцей долучився до проведення ІV Міжнародного уроку доброти, присвяченого Всесвітньому дню захисту тварин «Щаслива лапа». Також було проведено фоточелендж «Мій домашній улюбленець» (за проведення уроків доброти отримали гру від колективу «Щаслива лапа»).

Протягом тижня превентивного виховання педагогом-організатором було проведено відеолекцію «Торгівля людьми – це не міф, це реальність». Вчитель правознавства Юлія ЛЯШЕНКО провела годину спілкування «Злочин та як його обійти», «Як не стати жертвою злочину».

В рамках тижня козацької слави було організовано і проведено години спілкування «В єдності наша сила». Для учнів 9-11 класів вчителем історії проведена гра «Україна музейна». Для учнів 5-11 класів- гра «Мандри Україною».

До тижня безпеки життєдіяльності був проведений відеоурок «Курс протимінної безпеки та підготовки до надзвичайних ситуацій», також була проведена виставка малюнків «Геть алкоголь і геть паління! Ми – здорове покоління!», також організовано перегляд відеороликів «Як діють наркотики?», «Негативний вплив алкоголю, тютюнопаління і наркотиків».

21 жовтня для учнів 8-11 класів було проведено відеолекцію на тему «Небезпечні ігри в соцмережах».

27 жовтня учні і вчителі Куземинського ліцею традиційно приєдналися до Дня української писемності і писали диктант єдності.

21 листопада, До Дня Гідності та Свободи вчителем історії Юлією ЛЯШЕНКО проведена дискусія для старшокласників «Гідність – основа справедливого суспільства» (онлайн) та бібліотекарем Наталією

КАЛЮЖНОЮ представлена тематична виставка «Ми є народ, якого не здолати».

У четверту суботу листопада вся Україна схиляється у скорботі за загиблими під час Голодоморів. В ліцеї цій даті приурочені такі заходи: вчитель історії провела урок історії до 90-річчя подій Голодомору 1932-1933 років «Україна пм’ятає і Світ не забуде», представлена документальна поличка «Лихоліття 1932-1933 років». А також в суботу, 25 листопада о 16:00 проведена акція «Запали свічу пам’яті», щоб вшанувати пам'ять жертв Голодомору хвилиною мовчання, запаливши свічу на своєму підвіконню.

До Міжнародного Дня толерантності, яке відзначається 16 листопада провела виховну годину онлайн «Вчимося толерантному спілкуванню» та анкетування «Наскільки ви толерантні?»

28 листопада до Всеукраїнського дня добрих справ #Щедрий віторок2023 для учнів 7-8 класів провели заняття «З добром у серці, з Україною в душі».

30 листопада учні ліцею доєдналися до Всеукраїнського флешмобу до Дня домашніх тварин «Лапка підтримки».

Напередодні Дня Збройних сил України в Куземинському ліцею пройшли спортивні змагання серед учнів 2,3 та 4 класів. Здобувачі освіти показали свої сили у різноманітних естафетах. Де перемогою стала дружба.

6 грудня в День Святого Миколая відбулася благодійна ярмарка присвячена збору коштів для воїнів ЗСУ під гаслом «Добрі справи для ЗСУ!!!», які зараз знаходяться в «гарячих» точках України. В заході прийняли активну участь батьки, учні та працівники Куземинського ліцею.

Також учні закладу отримали святкове привітання від казкового героя.

10 грудня в Україні і світі відзначають Міжнародний день прав людини.

До цих дат на платформі Google class виставлені тематичні відеоролики та проведені години спілкування.

Учні Куземинського ліцею долучилися до акції «Національний тиждень читання». З метою популяризації читання як життєвої практики серед дітей в закладі проведені вікторини та дні читання.

Цьогоріч гасло Акції – «Бути своїми», в яке ми вкладаємо безліч сенсів і практичного змісту. Ми переконані, що читання важливих книжок сприяє єднанню українського народу, формуванню нашої ідентичності, збереженню культурно-мовної спадщини держави.

20 грудня 2023 учні та працівники Куземинського ліцею доєдналися до Всеукраїнської руханки та Національного марафону «Разом до перемоги» в рамках Всеукраїнського проекту «Єдина Україна».

25 грудня 2023 року для учнів 1-5 класів проведена святкова програма «Мандаринове PARTY», для 6-11 класів квест «В пошуках новорічної прикраси».

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості учнів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди

відзначення Дня Соборності України класні керівники провели виховні години «День Соборності України», «Україна Соборна».

2 лютого 2024 року та 8 березня представники благодійного фонду "The HALO Trust UKRAINE" для учнів 1-11 класів Куземинського ліцею провели лекції з інформування про Ризики, пов'язані з вибухонебезпечними предметами.

Протягом лютого-квітня на базі Куземинського ліцею відбулися змаганнях серед учнів Грунської громади під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО» «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги».

20 лютого вчитель історії Юлія ЛЯШЕНКО разом з учнями провели заходи щодо вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні: «День Героїв Небесної Сотні», «Герої не вмирають…»

20 лютого до Куземинського ліцею завітав відокремлений підрозділ Червоного хреста України Охтирського відділення з практичними заняттями з надання першої медичної допомоги для учнів 8-11 класів, з розважальними іграми для 1-4 класів та майстер-класом «Арт-терапія».

Протягом року учні ліцею активно беруть участь у обласній акції «Підтримуємо Героїв», яка триває до грудня 2024 року.

З 21 по 26 лютого до Дня спротиву Републіки Крим та міста Севастополя в Куземинському ліцеї відбулися такі заходи: тематична бесіда «Крим це Україна» провела вчитель історії Ляшенко Юлія з учнями 10 класу та годину спілкування повʼязана з тимчасовою окупацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на тему «Окупація Криму. Рух Опору»; перегляд документальної хроніки «Крим. Як це було» вчителем історії та бібліотекарем для учнів 9-10 класів; виставка–інсталяція «Незламна Україна», конкурс патріотичного малюнка «Єдина Україна» учні 2-7 класів.

28 лютого 2024 р. для учнів ліцею рятувальники, поліцейські та волонтери Червоного хреста провели заходи з протипожежної безпеки.

З 16 до 24 березня провели Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії».

05 квітня учні долучилися до флешмобу «White card» до Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру та Всесвітнього дня здоров'я.

У квітні місяці учні, батьки та працівники ліцею активно долучилися до акції «Парад квітів біля ліцею»

У рамках реалізації заходів Другого Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 років у світі, у Україні, у період із 13 до 19 травня 2024 року, відбудеться перший етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану». Класні керівники провели бесіди, години спілкування відповідно тематиці.

16 травня учні та вчителі Куземинського ліцею взяли участь у Національній руханці «Дякуюємо ЗСУ» до Міжнародного дня вишиванки.

29 травня відбулося Свято останнього дзвоника.

30 травня вчитель фізичної культури Світлана ОПРИШКОВА разом з педагогічними працівниками провели «День здоров’я» в рамках Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Рух – це здорово!»

31 травня до Міжнародного дня захисту дітей відбувся квест «Піратська вечірка».

10 червня учні нашого ліцею взяли активну участь у Всеукраїнському фізкультурно-оздоровчому заході «Рух – це здорово!» «Стежками Кондратьєвих», який відбувся у Старому селі Нижньосироватської сільської ради.

З метою активізації профорієнтаційної роботи з учнями, кращого інформування учнів про шляхи і можливості працевлаштування, сприянню їх свідомого та відповідального професійного вибору профорієнтаційна робота у 2023-2024 н.р. була спрямована на:

- поглиблене вивчення навчальних і спеціальних предметів, до яких виявляється стійкий інтерес та здібності;

- зосередження уваги на формуванні професійно важливих якостей, необхідних до обраного виду професійної діяльності;

- окреслення шляхів до самопідготовки до майбутніх професій, способів само діагностики, оцінка результатів досягнень;

- формування основ для соціально-професійної адаптації: ціннісні орієнтації, мотиви вибору професії, професійна спрямованість.

Класними керівниками систематично проводиться робота з учнями та батьками щодо професійного самовизначення дітей.

Протягом семестру була організована робота учнівського самоврядування, як фактор формування активної життєвої позиції учнів, соціальної компетентності, почуття відповідальності та ініціативи.

Нажаль, протягом року учнівське самоврядування працювало недостатньо. У зв’язку з введенням воєнного стану в країні, змішаним навчанням у членів учнівського самоврядування знизилась мотивація до участі у заходах, акціях, челенджах.

Важливою ланкою виховної роботи закладу є робота з батьками. Педагогічний колектив будує свою діяльність так, щоб це була не однобічна робота, а співпраця з батьківським колективом як учасником і партнером освітнього процесу.

Проведення батьківських зборів відбувалось за графіком та порядком денним, що відповідає складеній для класних керівників пам’ятки питань для розгляду на класних батьківських зборах. Однак, у кожному класів є батьки, які часто ігнорують запрошення вчителя для бесід, не відвідують збори, пасивно ставляться до загальношкільних заходів. Це утруднює роботу з виховання дитини в аспекті «Ліцей-сім’я». Системна роз’яснювальна робота у цьому напрямку є резервом подальшої діяльності класних керівників.

З метою запобігання негативних явищ в учнівському середовищі систематично проводиться контроль адміністрації закладу за відвідуванням учнями навчальних занять, особливо пильний – за учнями, схильними до пропусків уроків без поважних причин. Проводилися профілактичні бесіди, відвідувалися сім’ї та з’ясовувалися причини пропусків уроків.

З боку адміністрації, класних керівників багато уваги приділяється питанню превентивного виховання, правової відповідальності неповнолітніх

та їх батьків. На сьогодні превентивне виховання і надалі залишається одним із найбільш актуальним і складним напрямком у процесі освіти та виховання.

Підводячи підсумок роботи колективу щодо виховання учнівської молоді можна зробити висновок, що виховна діяльність закладу є цілісна система, яка складається із співпраці дорослих і учнів, утворює нове інтеграційне ціле, де кожна частина збагачує і доповнює одна одну, сприяє розвитку особистості дитини, формуванню у неї необхідних умінь і навичок колективного і громадського життя.

Протягом роботи виявлено ряд недоліків, а саме:

- потребує покращення співпраці педагогічного, батьківського та учнівського колективів ліцею;

- проблемою є нестача приміщень для роботи самоврядування;

- проблемними залишаються спізнення учнів на 1 урок;

- потребує покращення  якості  проведення виховних годин, заходів, ведення ділової документації класними керівниками;

- потребує активізації  робота учнівського самоврядування.

Виходячи із вищезазначеного, враховуючи результати виховної діяльності педагогічного колективу у наступному році діяльність педагогічного колективу буде спрямована на :

- використання накопиченого досвіду, посилення виховного впливу на учнів, батьків у вихованні морально-етичних якостей, екологічної та фізичної культури, потреб у творчості, культурних міжособистісних стосунках;

- продовження роботи за програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх закладів України», що орієнтовані на формування стійких інтересів до культурних та духовних цінностей, розвитку особистості;

- надання  особливої уваги родинному вихованню та співпраці педагогів з батьками: практичне проведення  батьківських лекторіїв з використанням цікавих новітніх програм, форм, методів, та  за участю представників психолого-соціальної служби школи та представників  громадських організацій; обговорення зовнішнього   вигляду школярів, та участі їх у різних шкільних та позашкільних заходах, конкурсних   програмах;

- продовження роботи з національно-патріотичного виховання за Концепцією з національно-патріотичного виховання дітей та молоді;

-  продовження роботи проектів, які розширюють форми заохочення та відзначення учнів за участь у шкільних та позашкільних заходах, конкурсах;

- продовження  проведення свят, конкурсів та розваг спільно з батьками, та  посилення педагогічного впливу на виховання учнів у родині, класному колективі, обновити форми та методи роботи з батьками, залучити до співпраці громадські організації;

- продовження пошуку діяльних форм роботи із соціалізації та профорієнтації учнів;

- продовження сприяння  активної участі класних колективів у шкільних та позашкільних заходах.

- звернути особливу увагу  та виділити у планах виховної роботи теми моральності та толерантності учнів та батьків (порядність, повага до людей та їх праці; повага людини до людини та всього оточуючого);

- культура спілкування між учнями, з вчителями, відповідальність за свої вчинки);

-  продовження запровадження  інноваційних методик та здоров’язберігаючих технологій у навчально-виховному процесі ліцею, активне залученні до даних заходів учнівського та батьківського  колективів;

-   дотримання графіка проведення батьківських зборів та ведення протоколів;

В цілому план виховної роботи по основним напрямкам був виконаний.

Напрям 2. Здобувачі

Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень. Здобувачі освіти отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень. Ця інформація  відкрита, прозора, зрозуміла батькам та учням, націлена на розвиток учня. Відповідно до Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Куземинського ліцею  критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з предметів у закладі оприлюднені на сайті ліцею. Оцінювання навчальних досягнень учнів 1-их класів має формувальний характер, здійснюється вербально (словесно) відповідно до наказу МОН від 20.08.2018 р. №924 "Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів

1-ого класу Нової української ліцею". 2-их класів - відповідно до наказу МОН від 27.08.2019 р. №1154 "Про затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів  2 – ого класу ". 3-іх класів - здійснювалося  формувальне оцінювання, дотримуючись методичних рекомендацій, затверджених наказами Міністерства освіти і науки України від 20 серпня 2018 року № 924 та від 27 серпня 2019 року № 1154;4 –их класів здійснювалосявідповідно до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти (затверджено наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту №566/19304 від 13.04.2011р.); оцінювання навчальних досягнень учнів 5-9 класів здійснювалося за 12-бальною шкалою (відповідно до наказу МОН України від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»). Під час оцінювання навчальних досягнень учнів учителі дотримувалися принципів академічної доброчесності:  на виставлення оцінок не впливали жодні інші чинники, крім результатів навчання.

Оцінювання в закладі спрямоване на розвиток учнів і жодним чином не

було інструментом покарання. З цією метою педагоги застосовували формувальне оцінювання. Оцінка стала важливим мотиваційним чинником для учня та показником його прогресув навчанні.

Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав в цілому достатній та середній рівень навчальних досягнень.

Три учні мають високий рівень навчальних досягнень, нагороджені Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні».

 Застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання здобувача освіти

            Педагогічними працівниками відстежувався особистий поступ кожного учня для формування позитивної самооцінки, підтримки бажання навчатися, запобігання  побоюванням помилятися. Застосовували різні форми контролю: тестування, самостійні, творчі роботи.

          З боку керівництва закладу проводився постійний аналіз навчальних досягнень учнів з метою виявлення об’єктивного та раціонального підходу до оцінювання навчальних досягнень учня з боку вчителя, простеження системності в оцінюванні учнів, динаміки їхніх навчальних досягнень, вивчення якості освітнього процесу, корекції освітньої діяльності педагогів, простеження компетентнісного підходу в системі оцінювання:

1. Контрольні роботи з основних предметів що семестру.

2. Узагальнюючий аналіз стану успішності за підсумками семестрів та року.

 Напрям 3. Педагоги

Кадрове забезпечення

Сильні сторони

Рівень освіти педкадрів:

Вища – 8

Базова - 2

І категорія – 7

«спеціаліст ІІ категорії» - 1

11 розряд – 4

«спеціаліст» -4

Звання «Старший вчитель» - 6

Звання «Методист»-2

Вчасне проходження курсів підвищення кваліфікації, самоосвіта

Ефективність планування, організація освітнього процесу

Педагогічні працівники планують свою діяльність відповідно до Державних стандартів початкової, базової і повної загальної середньої освіти, Інструктивно-методичних рекомендацій щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2023-2024 навчальному році.

Згідно з Річним планом роботи на 2023-2024 н. р. педагогічний колектив працював  над єдиною методичною проблемою «Формування життєвих компетенцій школяра у рамках освітнього простору». Відбулися засідання    творчих груп вчителів ліцею  з  питань використання інноваційних технологій в освітній процес.

Інформаційно – комунікаційні технології в освітньому процесі

          Потужний потік нової інформації, реклами, застосування комп'ютерних технологій на телебаченні, розповсюдження ігрових приставок, електронних іграшок і комп'ютерів сприяютьвихованню дитини та її сприйняттю навколишнього світу.

          Раніше інформацію з будь-якої теми дитина могла отримати за різними каналами: підручник, довідкова література, лекція вчителя, конспект уроку. Але сьогодні, з огляду на сучасні реалії, вчитель повинен вносити в навчальний процес нові методи подачі інформації.

          Допомогти вчителю у вирішенні цього непростого завдання може поєднання традиційних методів навчання та сучасних інформаційних технологій, у тому числі і комп'ютерних. Адже використання комп'ютера на уроці дозволяє зробити процес навчання мобільним, строго диференційованим та індивідуальним.

Переваги використання ІКТ:

-                     дистанційне навчання;

-                     індивідуалізація навчання;

-                     інтенсифікація самостійної роботи учнів;

-                     зростання обсягу виконаних на урок завдань;

-                     підвищення мотивації та пізнавальної активності за рахунок різноманітності форм роботи, можливості включення ігрового моменту

У 2023-2024 навчальному році в закладі продовжували працювати по корпоративній електронній платформі Google Classroom, за допомогою якої вчителі проводили онлайн-уроки через застосунок Google Meet як в синхронному режимі,  так і в асинхронному.

Педагогічні працівники ділилися з учнями необхідним навчальним матеріалом, створювали тестові завдання для учнів, використовуючи Google Forms, демонстрували учням презентації, проводили оцінювання навчальних досягнень учнів.

Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної           майстерності педпрацівників

Відповідно  до Постанови КМУ № 800 від 21.08.2019 року  про "Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників" педагогічні працівники закладу щорічно підвищують свій професійний і загальнокультурний рівень та педагогічну майстерність.

Основними видами підвищення кваліфікації є:

-   навчання за програмою підвищення кваліфікації;

-  участь у семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах.

Більша частина педагогічних працівників проходила курси підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання на освітніх платформах "EdEra",  "Prometheus", "На Урок",  "Всеосвіта", що є суб'єктами підвищення кваліфікації.

   Роботу педагогічного колективу було спрямовано на продовження реалізації науково-методичної теми «Формування життєвих компетенцій учня у рамках освітнього простору». Однією з пріоритетних була проблема

підвищення професійного рівня вчителя через самоосвіту та самовдосконалення. Тому основне завдання організованих заходів включити вчителів у процес вдосконалення особистої кваліфікації, перетворити її на об’єкт цього вдосконалення. Саме тому в плані роботи ліцею, а також в плані методичних структур були передбачені індивідуальні та колективні форми роботи: робота над науково-методичною проблемою, самостійна робота над методичною темою, самоосвіта, консультування, творчі звіти.

Впродовж навчального року проводився постійний аналіз роботи вчителя: динаміка навчальних досягнень учнів, незалежне тестування навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (відкриті уроки, заходи, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів, тощо. Моніторинг дав змогу проаналізувати роботу не тільки класних колективів загалом, але і досягнення здобувачів освіти.

Із метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою було затверджено склад методичної ради, визначено і затверджено структуру та форми методичної роботи, складено план роботи над методичною темою, розглянуто, обговорено та затверджено план роботи методичних об’єднань на 2023/2024н.р.

Методична робота ліцею впродовж року координує діяльність усіх методичних структур за темою з урахуванням результатів діагностики та визначеного нею різного рівня професійної майстерності педагогів, диференційованого підходу до їх потреб, що визначало зміст діяльності основних ланок управління методичною роботою у ліцеї .

Протягом навчального року на засіданнях методичної ради обговорювалися наступні питання:

Засідання І методичної ради:

1.Про основні напрями діяльності методичної роботи у 2023-2024 н.р.

2. Про обговорення і затвердження планів роботи методичних об’єднань.

3. Про обговорення та затвердження графіка предметних тижнів у 2023-2024 н.р.

4. Розгляд ключових змін оновленої програми 5 класу.

Засідання ІІ методичної ради:

1.Про результати адаптації учнів 1-го та 5-го класів до навчання.

2.Про підсумки І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних дисциплін.

Засідання ІІІ методичної ради:

1.Про результати реалізації системи підвищення кваліфікації вчителів у 2023/2024 навчальному році.

2. Про підсумки моніторингу знань здобувачів освіти за І семестр.

Засідання ІV методичної ради:

1.Про створення системи психологічного забезпечення навчального процесу відповідно до завдань розвитку ліцею та проблемної теми.

2. Про підсумки моніторингу освітнього процесу за 2023-2024 н.р. Визначення рейтингу навчальних досягнень здобувачів освіти з базових

навчальних дисциплін.

3. Про підсумки роботи над науково-методичною проблемою ліцею та планування методичної роботи на 2024-2025 навчальний рік.

Протягом 2023/2024 навчального року було організовано роботу 4 методоб’єднань: учителів суспільно-гуманітарного, початкових класів, природничо-математичних дисциплін, класних керівників. Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методики проведення уроку. Діяльність МО спланована на основі річного плану роботи ліцею та науково- методичної проблеми. Кожне з них провело по 4 засідання, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях МО вчителі обговорювали як організаційні запитання, так і науково-методичні питання щодо впровадження в освітній процес нових технологій, інтенсивних форм і методів навчання, застосування міжпредметних зв’язків у процесі формування комунікативних компетенцій учнів. Упродовж навчального року всіма методичними об’єднаннями було проведено предметні тижні, під час яких учні розширювали свої знання з даного предмета.

Протягом 2023/2024 н.р. проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення вчителів з нормативними документами, методичними рекомендаціями з навчальних предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів.

Використання інноваційних технологій у процесі вивчення різних предметів у ліцех дало змогу покращити зміст навчання, вдосконалити методи і форми навчання, активізувати та індивідуалізувати його. Більшість педагогів закладу володіють інформаційно-комунікаційними технологіями, уроки та виховні заходи проводять з використанням мультимедійної та комп’ютерної техніки.

Реалізація основних напрямів методичної роботи (забезпечення професійною інформацією, підтримка в підготовці до атестації, організація підвищення кваліфікації вчителів) значно підвищила якість освіти.

Протягом 2023/2024 навчального року належна увага приділялася з боку адміністрації ліцею росту педагогічної майстерності педагогів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників. Відповідно до плану роботи ліцею курсову перепідготовку пройшли всі педагогічні працівники закладу.

Педагогічні працівники, які пройшли курси підвищення кваліфікації, діляться своїм досвідом на засіданнях методичних об’єднань, готують виступи на педагогічні ради.

Атестація педагогічних працівників у ліцеї проводиться у відповідності до вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників України та наказів Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін і доповнень до Типового положення». З метою стимулювання об’єктивності в оцінюванні роботи кожного педагогічного працівника в 2023-2024 навчальному році в школі проводилася робота з атестації педагогічних працівників. Було складено:

- план роботи атестаційної комісії в 2023-2024 навчальному році;

- подано списки працівників, які підлягають атестації. Згідно плану вчителі, які атестуються, були ознайомлені з нормативними документами щодо атестації;

- складено графік проведення засідань атестаційної комісії.

Відповідно до графіка проведено 4 засідання атестаційної комісії. Члени атестаційної комісії вивчали рівень професійної підготовки вчителів за блоками:

Науково-теоретична підготовка вчителя;

-Методична підготовка вчителя;

-Виховна робота;

-Громадсько-педагогічна діяльність.

В ході атестації оцінювалося:

-Уміння планувати педагогічну діяльність;

-Уміння коригувати навчально-виховний процес залежно від досягнення результатів;

-Рівень науково-методичної діяльності;

-Рівень викладання предмета;

-Вміння реалізувати провідні ідеї щодо свого предмета;

-Результати навчально-виховної діяльності.

Організовано вивчення системи роботи вчителів, які атестуються: відвідуються навчально-виховні заходи вчителів адміністрацією, членами атестаційної комісії.

В березні 2024р. проведено творчі звіти всіх педпрацівників, які атестувалися.

Цілеспрямовано проводилась робота з обдарованими дітьми.

Найпоширенішими інтелектуальними змаганнями є Всеукраїнські учнівські олімпіади, які для багатьох учнів є першим кроком у науку. Вони стають дієвим засобом формування мотивації до навчання, підвищення пізнавальної активності, поглиблення і розширення знань, підтримка творчо обдарованої учнівської молоді, створення умов для збереження і розвитку інтелектуального потенціалу нації.

Відповідно до плану методичної роботи в жовтні було проведено І тур Всеукраїнських олімпіад.

У листопаді-грудні учні ліцею повинні були брати участь у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, проте через воєнний стан у країні та карантинні обмеження він був скасований.

З метою поліпшення інформаційно-методичного забезпечення організації роботи з педагогічними кадрами та якісної організації навчально-виховного процесу систематично надаються рекомендації про стан сучасної освіти в Україні шляхом проведення консультацій, нарад при директорові.

План заходів щодо організації методичної роботи в ліцеї протягом 2023-2024 навчального року був виконаний. Однак у здійсненні методичної роботи мали місце окремі недоліки:

педагоги залишаються інертними до участі в конкурсі педагогічної майстерності «Учитель року»;

керівниками предметних об’єднань не налагоджено роботу з випуску методичних рекомендацій учителям.

На підставі зазначеного, керуючись завданнями, які стоять перед педагогічним колективом на наступний навчальний рік та з метою підвищення ефективності методичної роботи,

Педагогіка партнерства, співпраця з батьками 

Система виховної роботи ліцею складається на основі взаємодії ліцею, батьків та вчителів.

Чільне місце у вихованні дитини завжди відводилося сім’ї, а тому співпраця навчального закладу з батьками має  кілька важливих стратегічних напрямків.

1. Організація діяльності батьківського комітету закладу, батьківських комітетів класів :

- обрання батьківського комітету закладу, класів (вересень 2023);

- робочі питання щодо організації освітнього процесу в умовах епідемічної безпеки, харчування (участь в анкетуванні), формування та діяльність Піклувальної ради навчального закладу (протягом навчального року);

- загальношкільні батьківські збори за участю батьків:

2. Психолого - педагогічна освіта батьків (формування стосунків з дітьми, попередження насильства в сім’ях, створення умов для збереження життя та здоров’я дітей тощо):

- індивідуальні бесіди з батьками (протягом року);

- надання методичної допомоги батькам, консультування  (протягом 2023-2024 навчального року) .

3. Участь батьків в загальношкільних творчих заходах (організація діяльності під час канікул, освітнього процесу):

- допомога в створенні новорічних іграшок  та новорічних композицій  (грудень 2023);

допомога в створенні поробок із вторинної стировини, годівничок, участь в шкільних конкурсах.

4. Навчання батьків (шляхом надання методичної літератури, онлай – зборів), надання інформації за необхідністю.

5. Контроль за навчанням вдома (онлайн-навчання учнів);

6. Класні батьківські збори (у форматі офлайн, онлайн: вересень, грудень 2023). Таким чином, співпраця з батьками є ключовим елементом устворенні такого середовища, де діти почуватимуться щасливими та захищеними, відчуватимуть підтримку родини та зможуть максимально розвивати свій потенціал.

Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності

На виконання вимог ст.42 Закону України "Про освіту" у закладі розроблено Положення про академічну доброчесність педагогічних працівників та здобувачів освіти, схвалене на засіданні педагогічної ради (Протокол №1 від 30308.2022 року). Учителі  дотримувалися академічної доброчесності під час провадження педагогічної діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання. Вони наскрізно інформували учнів та батьків про

необхідність дотримання норм академічної доброчесності. Адміністрація закладу через спостереження, опитування, вивчення документації періодично моніторила стан дотримання академічної доброчесності.

Фінансово-господарська діяльність.

Фінансування потреб ліцею здійснюється за рахунок бюджетних коштів, фінансової підтримки працівниками ліцею, батьками, благодійниками. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати працівникам школи.

Завдяки наполегливій роботі працівників та батьків територія Куземинського ліцею виглядає охайно та естетично.

В 2023-2024 навчальному році за рахунок бюджетних коштів було придбано матеріали для проведення ремонтних робіт в найпростішому укритті, а сама: заливака та вирівнювання підлоги штукатурка та верівнювання стін, було прокладено східці для лазу в укриття та була построєна пристойка для лазу, були встановлені желізні двері та зроблені деревяні східці. Також було проведено освітлення та підведено інтернет.за рахунок бюджетнів коштів було придбано навчальне обладнання для кабінету хімії та спортивного залу та були придбані дрова, паливо-мастильні матеріали, бензопила.

Товар

Сума з ПДВ

Бюджетні кошти

Бензопила

13820

Олива моторна

225

Олива для ланцюга

120

Дрова

-

Пісок

2016

Цемент

4200

Грунтовка

920

Маяки

1470

Плівка

528

Фарба

2,485

Уайтспіріт

750

Валик

385

Ручки для валика

210

Кюветка для валика

225

Пензли

80

Пластифікатор

500

Свердло

260

Маяки

648

Дюбеля

100

Дюбеля

75

Дюбеля

110

Макловиця

40

Макловиця

55

Лезо для ножа

30

Терка

166

Терка

230

Саморізи

210

Саморізи

50

Саморізи

100

Двері металеві

5970

Короб металевий

2,010

Труба оцинкована

280

Труба оцинкована

2250

Відвід оцинкований

210

Коліно оцинковане

280

Послуги по влаштуванню освітлення

6,965

Профнастил цинк

10,304

Труба профільна

2695,88

Саморіз

257,50

Анкера

150

Отлив металевий

930

Профнастил

10.517,74

Саморези

310

Труба пофільна

2,870

Гранвідсів

3600

Фінішна шпаклівка

3,230

Цемент

5075

Фарба

2,400

Грунт

435

Валік

340

Емаль

430

Пісок

4050

Бутиль для води з насосом

690

Умивальник пластмасовий

350

Ємність для води

770

Біотуалет

780

Ємність для нечестот

340

Табличка

360

Радіоприймач

600

Термомитри

1,550

Акамуляторна лампа

340

Ліхтарик

640

Єлектросвітильник

80

Електротаблична

580

Серветки

240

Туалетний папір

240

Спортивний інвентар

Спорт-товари

12,000

Дитячі ракетки

1,080

Набір настільного тенісу

1,440

Мяч волейбольний

2,560

Мяч фудбольний

2,960

Мяч баскидбольний

2,650

Гантелі

480

Мат

6,240

Обручі

570

Скакалка

1,400

Набір для боулінгу

98

Набір для боулінгу

193

Інвентар для кабінету хімії

Набір посуду лабораторний

1,317

Набір посуду лабораторний

2,083

Навчальний набір

1,789

Модель клітини

992

Навчальна програма планета Земля

740

Будова землі

490

Система органів

1708

Сума

149,419

Колектив ліцею

Чашкки на кухню

735

Сито

89

Ніж-тупор

358

Ваги

220

Троянди

265

Електроний журнал

2630

Сітка в підвал

150

Цвітошник

228

Веб камера

530

Харчування батьків

602

Доставка матів

200

Миючий засіб

360

Білизна антижир

311

Доставка миючих засобіб

43

Продукти

510

Електроди

400

Круг на болгарку

174

Держак

95

Шурупи

46

Свічки серветки нитки дзвіночки скоби

380

Продукти на торт на новий рік

767

Цукор на торт

126

Чай кава на новорічне чаювання

120

Заправка на О[тирку

200

Клеми на абтобус

220

хомут

60

Ізолон 22/2000

144

Ізолон 20/2000

240

Змушувач на кухню

640

Змішувач

960

Папір А4

199,9

Посилка тканини

100

Штукатурка

740

Кабель

110

Пігменти

180

Саморізи

115,5

Саморізи

10

Ганчірка в автобус

24,2

Заправка катрідж

190

Тримач

190

Диск пелюстковий

66

Резетка

100

Олія рафінована

225

Запкавка катрідж

380

Дублікат ключа

75

Блк жмвлення

488

Стрічка

174

Набір для декору

57

Кулика на фотозону

70

Салфетки

48

Матеріали на качелі

415

Куток білий

190

Заправка катріджу

380

Гвіздки

100

Доплата за туї

405

Кран

240

Матеріали для качелі

435

Фотозона

270

Перець чорний

110

Матіріали на качелю

440

Магазин 808

Качелі

214

Саморізи

250

Серветки

45

Анкера

90

Провід

412

Ніж сокика

113

Доставка спорт інвентар

228

Сіль

60

Сітка

850

Веб камера

150

Мати доставка

200

Шнур

75

Доставка спорт інвентарю

130

Харчувння (кладка)

348

Харчування батьків

85,3

Доставка спорт інвентарю

112

Петля на двері

82

Шурупи

50

Ніж для сиру

39

Продукти харчування

510

Алфавітна книга достака

50

Саморізи

40

Петунії

1500

Троянди

660

Охтирське лісництво

4500

Саморізи

208

Свердло

80

Кут захистний

32

Веб камера

565

Горщик

270

Харчування батьків

1080

Сума

31,074

Проведення ремонтних робіт виконано за рахунок позабюджетних коштів. А саме здійснена поклейка шпалер, побілка стелі, покраска підлоги у навчальних кабінетах. Також завдяки батькам та працівниками ліцею створені клумби та провилося засадження їх трояндами та питуніями Також для дідей на території ліцею були збоблені власноруч дві качелі. Протягом року ліцей був повністю забезпечений санітарно гігієнічними засобами та розхідними матеріалами для друку, паливо-мастильними засобами для догляду за територією ліцею.

У ліцеї продовжено процес поповнення бібліотечного фонду навчальною, спеціальною та науково-популярною літературою.

Батьки –

Колектив ліцею – 31, 074

Бюджетні кошти -149,914

У ліцеї створені умови для роботи і навчання. У цьому році заплановано ремонт харчоблоку, погреба, колодізя

Напрям 4. Управлінські процеси закладу освіти

У закладі розроблено Стратегію розвитку Куземинського ліцею на 2022 – 2027 роки, схвалену на засіданні педагогічної ради (Протокол №1 від 28.08.2022 року).

Ліцей оприлюднює інформацію про свою діяльність на сайті закладу задля інформування учасників освітнього процесу та громади відповідно до вимог ст.30 Закону України "Про освіту".

Штат закладу сформовано відповідно до штатного розпису.

Ліцей працює за 5 – денним робочим тижнем. 

Робота ліцею здійснювалася на основі Річного плану роботи закладу відповідно до Стратегії її розвитку та з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу.

   Загалом методична робота в  2022-2023 н. р. велася за такими формами:

- індивідуальні форми роботи: самоосвітні програми педагогів, наставництво, методичні консультації,  співбесіди;

- групові форми роботи: методичні об’єднання, консультпункт для молодого вчителя;

Однією із провідних форм методичної роботи ліцею є педагогічна рада, яка досліджує і розв’язує злободенні питання життя навчального закладу, стимулює розвиток творчого потенціалу педколективу, ріст професійної майстерності вчителів, вихователів, керівників гуртків. При визначенні змісту роботи педагогічної ради ми обираємо насамперед ті питання, які цікавлять увесь педагогічний колектив і колегіальне вирішення яких сприятиме формуванню атмосфери творчого пошуку, забезпечить істотне піднесення якості навчально-виховного процесу. Протягом навчального року розглянуті такі питання:

- Аналіз стану навчально-виховної роботи за 2022-2023 н. р. та завдання на 2023– 2024 навчальний  рік, спрямовані на покращення результатів освітньої 

та виховної роботи та обговорення науково-методичної проблеми ліцею на 2022-2027 роки.

-  Про  забезпечення наступності початкової та середньої ланок освіти

- Створення виховного простору ліцею як необхідної складової всебічного розвитку учнів на основі інноваційної діяльності педагогічного колективу;

- Соціалізація учнів в сучасному освітньому просторі як важливого фактора формування соціально активної особистості;

-  Шляхи забезпечення творчого співробітництва педагогічного колективу, учнів і батьків в умовах демократизації;

-  Булінг в освітньому закладі. Шляхи його виявлення та попередження в закладі;

- Про стан роботи педагогічного колективу ліцею над науково- методичною проблемою «Формування життєвих компетенцій школярра у рамках освітнього простору»;

-  Про відміну проведення державної підсумкової атестації учнів 4,9-х класів у звязку з військовим станом.

  - Про рівень навчальних досягнень учнів за 2021-2022 н.р

Про обговорення проєкту  Освітньої  програми  закладу та погодження педагогічного навантаження  на 2023-2024 навчальний рік.

   Питання інформаційного та навчального характеру розглядалися на методичних оперативках та нарадах як при директору так і при заступнику директора.

Згідно з річним планом роботи ліцею на 2023-2024 н.р., з метою поглиблення знань з проблем навчання та виховання, обміну досвідом, розвитку ініціативи та творчості педагогів, пропаганди активного способу життя закладу у ліцеї проведено предметні тижні з усіх навчальних предметів та початкових класів.Реалізуючи  науково-методичну проблему ліцею в своїй педагогічній діяльності учителі демонстрували під час проведення показових уроків з використанням інноваційних технологій, інтерактивних методик та використання ІКТ. Вчителі закладу приймають участь у онлайн-вебінарах, конкурсах, акціях. Одним з шляхів вдосконалення педагогічної майстерності є вивчення  і упровадження педагогічного досвіду кращих педагогів.

Головні завдання ліцею:

-  подальша реалізація Державних стандартів загальної освіти;

-  створення умов для поліпшення якості освітніх послуг, особистісної реалізації змісту освіти, індивідуалізації навчання, забезпечення практичної спрямованості освіти шляхом залучення найкращого педагогічного досвіду, розвитку й оптимального використання матеріально-технічної бази ліцею, якісної організації профільного навчання, ефективної співпраці з вищими навчальними закладами;

-  забезпечення умов якісної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання;

-  забезпечення стовідсоткового оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями всіма педагогами відповідно до нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти;

-  формування освітнього простору та позитивного іміджу ліцею;

-  створення „ситуації успіху” для кожного учня;

-  створення здоров’язбережувального середовища шляхом упровадження здоров’язбережувальних технологій навчання й виховання, дотримання санітарно- гігієнічного режиму, упровадження ефективних методів впливу з метою

формування в учнів та їхніх батьків цінності здоров’я, створення умов для запобігання шкідливим звичкам, дитячій бездоглядності, підлітковій злочинності;

-  участь у формуванні соціального замовлення на освіту, виходячи з інтересів району та спеціалізації ліцею;

- виявлення обдарованих учнів, створення умов для розвитку здібностей школярів;

формування  конкурентоспроможного   випускника   ліцею   в   умовах глобалізації освітнього простору;

-  формування    у     кожного    учня     потреби    до     саморозвитку    та самовдосконалення;

виховання   почуття   глибокого   патріотизму,   взаємоповаги,   добра       та справедливості;

-  зміцнення матеріально-технічної бази ліцею.

Ліцей планує здійснювати комплексний підхід до реалізації програми фізичного і психічного здоров`я учнів, враховує адаптаційні процеси на всіх ступенях навчання, прагне успішно вирішувати питання формування загальної культури особистості, адаптації учнів до життя в суспільстві.

Для реалізації головних пріоритетів, мети та завдань ліцею необхідне інформативне забезпечення, учительський потенціал, підтриманий відповідною матеріально-технічною базою.

Умови досягнення головних завдань ліцею

Найважливішою умовою досягнення головних завдань ліцею закладу освіти є комплексне вирішення проблем, пов`язаних зі структурою освіти, її змістом, науково-методичним, фінансовим, матеріально-технічним забезпеченням, а саме:

-  розвиток системи освіти як національної (філософія освіти, принципи, зміст);

-  демократизація системи освіти;

-  орієнтація науково-методичної роботи вчителів на реалізацію сучасних ефективних педагогічних технологій, передового педагогічного досвіду, яка

забезпечує широку інтеграцію з освітніми системами України та зарубіжних країн;

-  пошук шляхів і способів диференціації та індивідуалізації навчання, розробка різних варіантів навчальних планів та програм;

-  створення оптимальних умов для розвитку інтересів, здібностей, творчості, виходячи із завдань програми «Обдаровані діти»;

- створення в педагогічному колективі умов для креативної діяльності,

атмосфери творчості, пошуку нових ідей у модернізації форм, методів і способів освітнього процесу шляхом науково-педагогічного та інформаційного забезпечення;

-  подальший розвиток психологічної служби, спрямованої на особистісно орієнтоване навчання і виховання учнів, створення атмосфери творчості та комфорту;

- забезпечення ліцею сучасним комп`ютерним обладнанням і програмами, автоматизація процесу управління школою;

-  вирішення питань про додаткове фінансування ліцею з метою оновлення навчально-матеріальної бази, придбання програмно-методичного забезпечення, здійснення видавницької діяльності, стимулювання найкращих учителів та обдарованих дітей.

Складовими частинами єдиної педагогічної теми є:

В управлінні:

-  оптиматизація методичної роботи ліцею;

-   створення оптимальних умов для здійснення педагогічними працівниками результативної самоосвітньої діяльності;

-  підвищення   рівня підготовки та проведення колективних форм роботи з метою подальшого вдосконалення дидактичної компетентності вчителів;

-  сприяння підвищенню загального рівня ІКТ-компетентності педагогів; активному впровадженню інноваційних технологій, спрямованих на розвиток особистості дитини та розкриття її інтелектуальних та творчих здібностей;

-  створення умов для педагогів-початківців з метою адаптації до освітнього процесу,

-  розробка ефективної моделі науково-дослідницької роботи вчителів та учнів.

-  забезпечення ефективних умов для особистісного і професійного зростання особистості педагога, досягнення ним вершин розвитку педагогічної діяльності.

У навчанні:

- реалізація принципу наступності у розвитку загальної освіти у зв’язку із запровадженням Державних стандартів початкової та базової загальної середньої освіти;

-  посилення здоров’язберігаючого аспекту навчально-виховного процесу шляхом активного використання певних технологій;

- управління результатами та якістю навчання;

-  удосконалення системи роботи з обдарованим учнями;

- розвиток системи профільного навчання через підготовку дітей до свідомого обрання профілю подальшого навчання, забезпечення диференціації навчання шляхом проведення якісної допрофільної підготовки.

У вихованні:

-  виховання потреби здорового способу життя;

-  педагогічна підтримка духовного, морального зростання школярів;

-  оптимізація співпраці педагогів та батьків ліцею;

-  управління процесом соціалізації учнів;

-  розвиток активної розважально-пізнавальної діяльності учнів у позаурочний час;

-  соціальний захист та створення оптимальних умов навчання обдарованої молоді;

- розвиток елементів державно-громадського управління;

- орієнтація виховної діяльності навчального закладу на реалізацію патріотичної складової;

 оптимізація   діяльності   щодо   попередження   правопорушень,   негативних проявів у молодіжному середовищі;

-  активізація правового виховання;

-  розвиток фізкультурно-оздоровчого шкільного комплексу.

Психолого-педагогічні задачі:

- забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу;

- психологічна корекція педагогічної діяльності та професійної мотивації співробітників закладу;

- оптимізація практичної психолого-педагогічної допомоги батькам;

- психолого-педагогічна підтримка інтелектуальної, творчої обдарованості.

Пріоритетним завданням у новому навчальному році є створення ліцею, яка буде місцем, де діти отримуватимуть не лише знання, а й уміння їх застосовувати, навчатимуться оцінювати навколишній світ та дійсність. Наша Ліцей буде не лише закладом освіти, а й безпечним середовищем для розвитку, де діти вчаться спілкуватися. Зрозуміло, що таке навчання передбачає впровадження нових методик викладання, зміну формату спілкування учнів, учителів та батьків, упровадження проектної роботи та навчання через діяльність. Ми до цього готові!

Висновки:

 Я беру на себе сміливість стверджувати , що в освітньому закладі створені умови для учнів, які бажають вчитись, які мають мотивацію до навчання. Проте на жаль, рівень знань учнів та бажання вчитися останнім часом знизились. У вихованні дітей є серйозні недоліки, як з боку батьків, так і вчителів. Турбує те, що деякі учні дратівливі, вживають ненормативну лексику та здебільшого не вміють ставитись з повагою до батьків, вчителів, друзів, дорослих. 

Дирекція ліцею вважає, що головні проблемами, які необхідно вирішити в майбутньому це :

1. Поступальна реалізація Концепції «Нової української ліцею», нових державних стандартів загальної середньої освіти, розроблених з урахуванням компетентностей, необхідних для успішної самореалізації особистості.

2. Запровадження нового принципу педагогіки партнерства, що ґрунтується на співпраці учня, вчителя і батьків, дотримання принципів академічної доброчесності..

3. Запровадження принципу дитиноцентризму (орієнтація на потреби учня).

4. З метою реалізації компетентнісного та особистісно-орієнтованого підходу до навчання продовження роботи педагогічного колективу над науково-методичною проблемою: «Формування життєвих компетентностей особистості учня на основі розвитку творчих здібностей на уроках та в позаурочній діяльності шляхом впровадження інноваційних навчально-виховних технологій».

5. Пошук нових прогресивних технологій, методів і прийомів впровадження життєвих компетентностей в освітній процес, пов’язаних із здобуттям учнями умінь і навичок, необхідних для успішної самореалізації в професійній діяльності, особистому житті, громадській активності. 

7. Впровадження в освітній процес сучасних цифрових  та комп’ютерних технологій.

8. Модернізація приміщення ліцею .

9. Провести капітальний ремонт приміщення ліцею, даху та фасаду.

  Робота ліцею  з використанням технологій дистанційного навчання показала, що педагогічному колективу слід ще попрацювати над покращенням навичок роботи з комп’ютером, застосування різноманітних освітніх платформ.

В майбутньому я бачу заклад освіти добре згуртованим учительським та учнівським колективом, де влада, батьківська громадськість добре розуміє життя і проблеми закладу. Сподіваємося , шановні батьки, вчителі продуктивно співпрацювати у вирішенні всіх проблем шкільного життя.

На закінчення хочеться побажати колегам душевної наснаги, терпіння, впевненості у власних силах, любові до професії та успішних звершень творчих планів і задумів. Спасибі всім педагогам, працівникам закладу та батькам за співпрацю та порозуміння.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.