Цікаві алгоритми
27.02 було проведено відкритий урок з інформатики у 5 класі за темою "Алгоритми з повторенням"
Дата: 27.02
Тема: „ Алгоритми з повторенням ”.
Мета: навчальна: навчити учнів записувати алгоритм із повторенням у вигляді блок-схеми та перетворювати у послідовності команд виконавця у середовищі програмування Scratch;
виховна: виховувати зацікавленість до предмету, активність під час вивчення нового матеріалу, навички працювати творчо, виховувати уважність та старанність;
розвивальна: розвивати алгоритмічне мислення, пізнавальний інтерес, пам'ять, уважність, навички командної роботи, толерантність до однокласників, навички роботи з середовищем виконання алгоритму.
Тип заняття: комбінований.
Структура.
1. Організаційна частина.
2. Повідомлення теми, мети заняття, мотивація навчальної діяльності.
3. Перевірка і узагальнення знань з раніше вивченого матеріалу.
4. Повідомлення нового матеріалу.
5. Закріплення нового матеріалу.
6. Підведення підсумків заняття.
7. Домашнє завдання.
Структура і тип уроку повністю відповідають меті і завданням уроку. Учбовий матеріал повністю відповідає навчальній програмі.
Новий матеріал викладала послідовно, чітко, доступно. Для підвищення інтересу учнів до навчального матеріалу використовувала демонстрацію і показала всі можливі операції.
На уроці використовувались такі методи: розповідь з використанням наочності, демонстрація, бесіда, зв’язок теорії з життям, робота в групах.
На уроці було застосовано диференційовані завдання – ставилися як прості так і складніші запитання, на які викликали учнів з відповідними навчальними можливостями.
Учні працювали старанно, зацікавлено. Дидактична мета уроку була виконана.
Недоліком уроку було те, що учні отримали домашнє завдання за хвилину до закінчення уроку, а вчитель не встигла записати його на дошці. Увага деяких учнів на прикінці уроку не була стійкою, тому слід докласти більше зусиль для активізаціїта підтримання пізнавальної діяльності учнів на уроці.